Вівторок

23.04.2019

20:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Розцвіла гігантська лілія
Ветеран педагогічної праці Ганна Базилюк-Котович, яка мешкає на вулиці Бельмаж, дуже любить квіти. На своїй маленькій ділянці біля хати, поряд із овочами, вирощує багато різноманітних квітів, впродовж року працює біля них. Те, що виросло в неї цього року, вважає незвичайним явищем.

Одна із чотирьох лілій трубчастих, яку вона посадила весною три роки тому, не тільки вижила, на відміну від інших, але й виросла до гігантських розмірів – сягає два метри майже 30 сантиметрів. 78-річна жінка розповідає, що цієї весни вона дуже швидко взялася у ріст і легко перегнала своїх сусідок, висіяних цього року. Кілька тижнів тому рослина була в її ріст, а тепер господиня вже не може із землі дотягнутися до її квіток без драбини чи інших допоміжних засобів (на знімку). Вона каже, що цей вид квіток зазвичай виростає не більше одного метра 50 см.

Чому виросла така незвичайна квітка, Ганна Філімонівна пояснити не може. Вона каже, що весна і літо до цього часу були дуже мінливі. Холодні періоди мінялися на спекотні, буквально субтропічні, сухі – на дуже вологі. Тож, можливо, це сприяло тому, що включився якийсь природний механізм, який вплинув на ріст рослини. Звісно, неабияк сприяло цьому і те, що у ґрунті було багато поживних речовин. Можливо це якась мутація, яка викликана зовнішнім впливом, яким, важко сказати. Та це не головне, а те, що такий феномен є.

Аби унікальна рослина радувала людей якомога довше, її не пошкодив вітер чи вона не зламалась під вагою, здавалось би легеньких ажурних морквяно-світлих дзвіночків, яких на вершині аж 28 (зазвичай буває 3-5, а максимум 5-10), дбайлива господиня прив’язала її до вбитого у землю кілка. Вона кожного дня оглядає свою гордість, за потреби підливає водою із колодязя, який розташований за два метри від неї. До речі, він дуже глибокий і має смачну воду. Вона багата різними мінеральними речовинами і могла також вплинути на ріст лілії.

Ганна Базилюк-Котович, незважаючи на свій поважний вік, дуже любить квіти і багато біля них трудиться. Росте у неї чимало лілій, гасанії, канни, клематиси, чорнобривці та інші. Вони, дякуючи господині за турботу, квітують різними кольорами у її невеличкій садибі, неабияк радуючи господиню, сусідів і гостей. А виявляється, це не перший рослинний феномен у Ганни Філімонівни. Минулий, 2011 Новий рік вона зустрічала в оточенні розквітлих у хаті червоних канн. Жінка, як годиться, восени, викопала їх і пересадила у великі відра, як вазони. Невідомо чому, вони пустилися у ріст. Перед Новим роком розпустилося кілька квіток, що дуже радувало жінку. Той феномен пояснити, а також повторити його цього року жінка не змогла.

У домі Ганни Філімонівни також буяє рослинний рай. Одні рослини буйно квітують, інші ще готуються до цього, є й такі, що вже відцвіли. Краса не тільки вимагає жертв, але й чимало праці. Господиня впродовж року невтомно працює, щоб кожна рослинка відчувала себе комфортно, не всохла від спеки чи загинула від надмірної вологи. Як подяка за труд квіти радують жінку своїм буйним цвітом, а інколи навіть феноменом, як от гігантська лілія чи квітучі канни взимку.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 2201 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]