Субота

20.04.2019

19:31

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Рухова активність, якої так не вистачає дітям

За останні десятиліття ми зіткнулись з такою кількістю хвороб, які навіть не були відомі нашим бабусям, тим більше – прабабусям. Маленькі дітки хворіють на такі недуги, на які ще 10 років тому хворіли лише люди похилого віку, наприклад, захворювання серцевої та судинної систем. Дивлячись на ситуацію, яка формується нині, то вона виглядає досить плачевною (або критичною). Кожного вечора, дивлячись телебачення, стає страшно, практично в кожному випуску новин по нашу з вами допомогу звертаються батьки з проханням допомогти врятувати життя їхньої дитини, і ця ситуація в найближчі роки буде виглядати набагато гірше, якщо не приймати кардинальних змін.

Здоров’я – одна з найголовніших цінностей нашого життя. З цим поняттям ми стикаємось кожного дня, навіть десятки разів на день, використовуємо в повсякденному житті. В кожного це поняття трактується по різному. За Всесвітньою організацією ООН здоров’я – це стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб. За словами академіка М. М. Амосова, здоров’я людини визначається не лише відсутністю у неї хвороб, але і об’ємом, різноманітністю, інтенсивністю рухів, які вона може виконати за день. Обмеженість рухових можливостей є ознакою нездоров’я.

Діти – це світле майбутнє нашої з вами держави. Здорова молодь – здорова нація. Саме батьки відіграють найголовнішу роль у розвитку, вихованні та формуванні навичок рухової активності, згодом цю роль переймає дитячий садочок, а потім школа. Одним із основних чинників, які впливають на здоров’я, – це рухова активність. Рухова активність – біологічна потреба організму людини. Для підтримання нормальної рухової активності школяр повинен кожного дня виконувати 23-30 тисяч кроків, а дошкільник – 12 тисяч. Спостереження доводять: і ті, й інші виконують лише половину.

Шкільна навчальна програма досить складна. Сьогодні нормальний день старшокласника – шість уроків у школі та 2-3 години на самопідготовку вдома, 3-4 години на перегляд телепередач і читання книг.

Діти стоять на зупинках, чекаючи автобус, щоб проїхати одну-дві зупинки. Діти чекають ліфт, щоб піднятись на другий-третій поверх.

Фізичне навантаження дуже потрібне дітям! Воно не лише тренує серце і судини, готуючи до життя, але і розвиває м’язи – периферичне серце, які при потребі приходять на допомогу організмові.

Щоб дитина нормально розвивалась, вона повинна неорганізовано займатись будь-яким фізичним навантаженням не менше двох годин, організовано – одну годину кожного дня. А пульс її повинен підніматись до тренувального ефекту, не менше 140 ударів за хвилину.

На уроки фізичної культури в школі програма передбачає 3 години на тиждень. Порівняно з іншими країнами, наприклад, Польщею цього замало. Ще однією з найголовніших причин, яка обмежує рухову активність дітей – це науково-технічний прогрес, який має як позитивні, так і негативні сторони. Соціальна мережа просто полонила життя як малих, так і дорослих користувачів Інтернету. Практично весь вільний від навчання час проводять, не відходячи від комп’ютерів, телебачення, телефонів, які замінюють всі сторони буденного життя. Це і спілкування з друзями, ігри на дитячих майданчиках, де колись не вщухав дитячий гамір. А що ж буде далі?..

Марія ТУРЯНСЬКА,

в.о. начальника відділу з питань сім’ї, молоді та спорту

№ 36 від 5 вересня 2015 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 184 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]