Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Сарматський ярус» допоможе будівництву
Вічними супутниками будівельників є ті, хто виробляють і постачають для їх роботи матеріали та сировину. Без них ця галузь «і ні туди, ні сюди» – адже не маючи цегли, будівельних блоків, цементу, фарб, піску, металу, каменю, вапна та ін. – будівлі не зведеш. Тож свято будівничих по праву можуть відзначати і виробники з інших галузей народного господарства. Сьогодні розповімо про одного з них – ПП «Сарматський ярус».

Воно було зареєстроване у 2006 році. Розповідаючи про своє підприємство, промисловий майданчик якого знаходиться в селі Болотківці нашого району, його керівник Костянтин Орленко каже, що більше трьох років пішло на виготовлення документів, отримання різноманітних дозволів та ліцензій. Коли всі бюрократичні перепони були подолані і «Сарматський ярус» запрацював, то дотепер займається видобуванням декоративного та будівельного каменю (вапняків), виробництвом з них бутового каменю (розміром 150-500 мм) для побутового і дорожнього будівництва, будівельного щебеню, як наповнювача для бетонів та в’яжучих розчинів, щебеню фракцій 10-20, 20-40 та 40-70  мм, відсіву подрібненого фракції 1-10 мм. Вся продукція підприємства відповідає вимогам національного стандарту України. Тим, хто будується, здійснює прокладання доріг, їх ремонт, встановлює паркани, доріжки підприємство реалізовує продукцію із свого проммайданчику.

Говорячи про вапняк, мій співрозмовник каже, що він має дуже багато переваг перед іншими будівельними матеріалами (цеглою, піноблоками, деревом). Перш за все, у нього порівняно з іншими, набагато нижча собівартість. Він також добре утримує тепло, не допускає характерного для стін з цегли і дерева зволоження, не містить радіації, має високу міцність, легко піддається обробці, у нас є його великі запаси. На жаль, нині люди незаслужено забули про цей матеріал, витрачають значні кошти на дорогу цеглу (за рахунок енергоносіїв для випалу), причому не завжди якісну, дерево.

Розповідаючи про плани на майбутнє, Костянтин Павлович каже, що тепер ПП «Сарматський ярус» підготувало бізнес-план і шукає партнерів для створення корпоративного підприємства для виробництва гіперпресованих блоків. Вони будуть використовуватися для кладки стін житлових і громадських будівель та облицювальних робіт. В основу технології виробництва покладено принцип гіперпресування відсіву подрібненого вапняку та цементу, як в’яжучого, з невеликою кількістю води.  За рахунок високого тиску можна буде досягти відмінної якості блоків. Вони є різновидом штучних каменів, але при порівнянні  з ними мають незаперечну перевагу – низьку собівартість. Досягається вона, перш за все тим, що вміст цементу в ньому становитиме лише 8-12%. Разом з тим, міцність виробу буде високою за рахунок вмісту в сировині великої кількості природного вапна. «Жодна з технологій виготовлення будматеріалів не може дати такої рентабельності як технологія гіперпресування» – резюмує мій співрозмовник.

Додавання барвників у сировину робить можливим виробництво блоків будь-якого кольору. Значною та вигідною перевагою гіперпресованої цегли перед силікатною та керамічною є її точні розміри, будь яка форма.

Погрішність у розмірах силікатної та керамічної цегли допускається у межах 6 мм, а гіперпресована матиме практично ідеальну геометрію (відхилення у розмірах не перевищуватиме 3 мм), що суттєво економить кошти за рахунок використання меншої кількості цементного розчину при кладці. Планується, що підприємство з виготовлення будматеріалу діятиме  на віддалі 5 км від родовища. При потребі можна досягти виробництва 125 штук блоків у годину або 250 тис. штук в рік, що в перерахунку на умовну одиницю дорівнює 1 млн.  штук цегли. Але для цього потрібен інвестор. Вже є попередні домовленості – будемо чекати результатів. Може незабаром на Острожчині з’явиться потужний виробник якісних і недорогих будматеріалів.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 405 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]