Субота

20.04.2019

19:23

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Сергій ДАНИЛЮК: «Наша професія вимагає любові до тварин, співчуття та особистої відповідальності»

Щороку у другу неділю серпня українські ветеринари, а також всі, хто причетний до цієї сфери, відзначають своє професійне свято. Дуже часто в цей день традиційно згадують відомий вислів: «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство». І це не випадково, адже саме завдяки роботі ветеринарів вдається запобігати епізоотій серед домашніх тварин, свійської худоби, які в іншому випадку могли б призвести до найтяжчих наслідків – аж до масштабного голоду і поширення небезпечних захворювань серед людей. Напередодні професійного свята ми поцікавились епізоотичною ситуацією та станом ветеринарних справ в нашому місті у начальника відділу державного контролю управління ветеринарної медицини в Острозькому районі Сергія Данилюка. 

– Сергію Івановичу, розкажіть, яка сьогодні ситуація стосовно сказу в місті? Чи були реалізовані всі передбачені заходи щодо ліквідації цього захворювання?

– Слід зазначити, що Надзвичайна протиепізоотична комісія при виконкомі Острозької міської ради працює дуже добре, злагоджено. При перших дослідженнях, які виявили сказ в Острозі, як ви пам’ятаєте, в хом’яка, комісія, незважаючи на вихідний суботній день, зібралась зранку, обговорила та створила план заходів щодо ліквідації цього захворювання. На сьогодні всі пункти вказаного плану практично виконані. Проведено обхід та обстеження всіх квартир, індивідуальних господарств, де знаходяться тварини, і не лише хом’яки. Проведено щеплення в зоні карантинного обмеження. В загрозливій зоні випадків підозр на захворювання не виявлено. Дуже гарно працювали медична служба, наші ветеринарні спеціалісти, вели бесіди з людьми, які контактували з хворим хом’яком. Тварин, які були в контакті з цим хом’яком, знищували. А також проводився аналіз загальної епізоотичної та епідемічної ситуації. Дуже активно підключилися працівники міської ради, зокрема, щодо контролю над виконанням цього плану. На сьогодні залишається лише провести відстріл 5 лисів у зоні природного їхнього проживання, тобто в мисливських угіддях, що на околицях міста, бо природний резервуар сказу це – червона лисиця та єнотовидна собака. Оскільки останніх в наших краях немає, то буде проведено відстріл 5 лисів, передано біоматеріал на дослідження, і якщо підтвердиться, що ці тварини не є носіями сказу, тоді карантинні обмеження по сказу в Острозі будуть зняті. В протилежному випадку – будуть продовжені. Загалом, в місті Острозі більше не виявлено підозрілих на сказ тварин. Загалом, можна з упевненістю сказати, що наша команда на чолі з міським головою та його заступниками, ветеринарними та медичним спеціалістами спрацювала на відмінно.

– З якими проблемами стосовно своїх домашніх улюбленців найчастіше звертаються до ветеринарної служби острожани? І чи звертаються?

– Звертаються. Бо це звичайна наша робота, оскільки ми своє життя свідомо віддали цій професії. Острожани найчастіше звертаються до ветеринарної служби, коли тварини нанесли укуси людям. Відповідно, наш спеціаліст в обов’язковому порядку має провести клінічний огляд цієї тварини. Якщо 15 днів після укусу тварина ознак сказу не показала, тобто є здоровою, то медики не застосовують профілактичних щеплень для людини. Чимало звернень острожан пов’язані з тим, що люди відправляються за кордон, в подорожі зі своїми домашніми улюбленцями. Для цього їм потрібні документи, в яких буде зазначено, що для їхньої тварини зроблені відповідні щеплення, в тому ж числі і від сказу. Ми неодноразово наголошуємо, що вакцинація від сказу не є одноразовою: імунітет від однієї вакцини може бути до двох років, а від іншої – до 6 місяців. Тобто, слід постійно консультуватися з ветеринарним фахівцем щодо здоров’я свого улюбленця. Звичайно, найчастіше люди звертаються, коли тварини хворі, і не лише котики чи собачки, а й сільськогосподарські тварини і птиця. Також люди цікавляться, коли краще купувати ту чи іншу тварину, як її лікувати, тому ми проводимо постійні роз’яснювальні і консультативні роботи. Варто зазначити, що наразі ветеринарною службою проводяться профілактичні заходи щодо недопущення африканської чуми в Острозі, повністю опрацьовується план заходів, проводиться роз’яснювальна робота, все знаходиться на контролі, щотижня подається звіт кожної служби щодо проведеної роботи.­

– Які поради Ви б дали жителям Острога при покупці, догляді за тваринами, аби не допустити подібних захворювань?

– Перш за все, дрібні тварини слід купувати тільки з супровідними документами, в яких будуть зазначені щеплення від сказу, чуми, гепатиту тощо. Було б бажано при купівлі звернутись до фахівців, які обстежили б цю тварину і дали висновок про стан її здоров’я. Теж саме стосується і сільськогосподарських тварин, покупка яких має відбуватися при наявності документів про щеплення та дослідження. Щодо загальних порад острожанам, то ні в якому разі не можна купувати продукти харчування в невідведених місцях, або ті продукти, які не мають супровідних документів, що підтверджують безпеку й якість харчової продукції. Не можна згодовувати відходи з кухні тваринам. Варто слідкувати за харчуванням тваринки, помічати, коли та відмовляється від їжі. При перших проявах негативної поведінки тваринки, звертатись до фахівця.­

– Сергію Івановичу, напередодні професійного свята, що побажаєте своїм колегам?­

– Наша професія вимагає любові до тварин, співчуття та особистої відповідальності. Тому наш колектив працює дуже злагоджено, старанно, кожен відповідально ставиться до своєї роботи. До прикладу, наш керівник Петро Іванович Псюк, незважаючи на те, що знаходився у відпустці, постійно контролював всі процеси та заходи щодо ліквідації сказу в місті, завжди був на зв’язку з нашими фахівцями, надавав практичні поради та консультації, тобто весь цей час тримав, як кажуть, руку на пульсі. Слід також відмітити професіоналізм працівників лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку – Лесю Думу, Мар’яну Мартинюк, лікаря-епізоотолога Острозь­кої райветлікарні Миколу Ситника та інших спеціалістів. Напередодні нашого свята бажаю своїм колегам нових професійних успіхів і відкриттів, добробуту й злагоди в родинах, міцного здоров’я та оптимістичного настрою!

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 32 від 8 серпня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 300 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]