П'ятниця

26.04.2019

16:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Шевченківський поетичний марафон триває

У Національному університеті «Острозька академія», на час відправки до друку цієї сторінки, тривала сьома доба безперервного читання віршів Тараса Шевченка. Захід відбувається у рамках марафону, присвяченого 200-річчю з Дня народження Кобзаря, а також в пам’ять героїв Небесної сотні.  

У період з 27 лютого вірші вже читали студенти економічного та гуманітарного факультетів, а також Інституту права ім. І. Малиновського. За 166 години 55 хвилин участь у акції взяли більше 300 студентів, які прочитали майже 2500 творів великого Кобзаря. А загалом планується, що захід триватиме аж до 17 березня.

Приємно, що учасником акції пощастило стати й мені, причому тричі. З того що побачив і в чому брав безпосередню участь, можу стверджувати, що організатори готувалися до акції дуже ретельно. Вона відбувається в просторому прес-центрі. Звідти ведеться відео­трансляція і кожен бажаючий, хто підключений до всесвітньої павутини на сайті Острозької академії, може в режимі реального часу побачити і послухати твори геніального поета.

Спостерігають за перебігом дійства свідки. Це – педагоги, журналісти та представники інших професій, навіть пенсіонери з різних куточків України, які, по суті, не мають жодного відношення до Острозької академії. Вони в спеціальному протоколі ретельно фіксують точний початок читання кожного твору – годину, хвилину і навіть секунду, а також засвідчують запис своїми підписами. Як відомо, у «Кобзарі» є великі поеми, але є й вірші по десять і менше строк. Тож необхідно бути уважним, щоб не пропустити початок твору.

Читців, одягнених в українські вишиванки за столом завжди двоє (на фото). Кожен з них перебуває там більше години і читає твори з перер­вами по 10 хвилин. Коли збігає відведений час, але обов’язково на початку сторінки, відбувається швидка зміна читця. За моєї присутності жодного разу не було зупинки. Слідкувати за часом читцям допомагає піщаний годинник на столі, який відраховує час. Але є ще точніший хронометр – електронний. Він рахує час від початку акції, а також поточний час.

У той час, коли два читці працюють за столом, їх готові замінити два наступних. Вони також уважно слідкують за текстом. А ще в аудиторії перебувають організатори та їх помічники. Читцям, спостерігачам і організаторам пропонують каву, чай, печиво, воду.

Нагадаю, що поетичний марафон погоджений із адміністрацією Книги рекордів Гіннеса та номінований на новий світовий рекорд у розділі «Найдовший естафетний марафон читання». Аби перевершити світове досягнення, необхідно читати твори не менше 18 діб поспіль і безперервно. Як ми вже повідомляли, захід розпочався 20 лютого. Але він тривав лише 8 годин. Через події на київському Майдані акцію було призупинено. Безперервне читання поезій генія українського народу розпочали заново 27 лютого. Крім ювілею Кобзаря, її вирішили також присвятити жертвам протистоянь в Україні.

Іван ГЛУШМАН, учасник акції

№11 від 7 березня 2014 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 289 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]