Четвер

18.04.2019

20:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ще раз про отримання субсидій на послуги житлово-комунального господарства

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 лютого 2015 року № 106, якою з 1 травня запроваджуються спрощені умови отримання житлової субсидії. 

В поточному році 500 громадян міста скористались своїм правом та подали заяви про призначення житлової субсидії, 409 з них уже опрацьовано. Усім заявникам надійшли повідомлення, у яких вказано, що субсидія на 5 місяців, з травня до вересня 2015 р. включно, щомісячна, у наданні субсидії не відмовлено. На літній період субсидія не вийшла.

З 1 жовтня буде перераховано житлові субсидії за усіма наявними в управлінні праці та соціального захисту населення зверненнями і видано нові повідомлення. Нові звернення – це лише незначна частина із очікуваних нами звернень.

Звертаємося до тих жителів міста, котрі прорахувавши свої доходи зрозуміли, що їм субсидія на літо не вийде або не потрібна, вам не обов’язково чекати жовтня, щоб звертатися за субсидією, ви можете зробити це зараз, щоб зменшити очікуване навантаження на спеціалістів в опалювальний період.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання (норми дивіться нижче), з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.

Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально, в залежності від сукупного доходу (приклад розрахунку нижче).

Субсидія призначається особі, яка зареєстрована у будинку (квартирі) та на яку відкрито особові рахунки по сплаті за житлово-комунальні послуги. Не зареєстрованій особі, яка фактично проживає у житловому приміщенні, субсидія призначається за умови наявності договору найму (оренди) житла і переведення особових рахунків зі сплати житлово-комунальних послуг.

Право власності на призначення субсидії не впливає. Тобто, за призначенням житлової субсидії може звернутися особа (не власник), яка зареєстрована у будинку (квартирі) і на яку відкрито особові рахунки, або особа, яка не зареєстрована у будинку (квартирі), при наявності договору найму (оренди) житла і на яку переведено особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг.

Норми житла: 13,65 м2 на кожну зареєстровану особу + 35,22 м2 на сім’ю (48,87 м2). Нормативи споживання природного газу: на опалення житла (в опалювальний період) – 7,553 м3 (для будинків) та 3,619 м3 (для квартир) на 1 м2 площі; на приготування їжі (газова плита) – 6 м3 на особу; на приготування їжі та підігрів води (газова плита за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача) – 9 м3 на особу; на приготування їжі та підігрів води (газова плита за наявності газового водонагрівача) – 18 м3 на особу; нормативи споживання гарячого, холодного водопостачання та водовідведення: централізоване постачання холодної води – 2,4 м3 на особу; централізоване постачання гарячої води – 1,6 м3 на особу; централізоване постачання холодної води (за відсутності гарячого водопостачання) – 4,0 м3 на особу; централізоване водовідведення – 4,0 м3 на особу; нормативи споживання електричної енергії: на опалення житла (в опалювальний період) –  65 кВт./год. на 1 кв. м площі; у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами (за наявності гарячого водопостачання) – 130 кВт./год. на одну-дві особи + 30 кВт./год. на кожного іншого; у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності гарячого водопостачання) – 150 кВт./год. на одну-дві особи + 30 кВт./год. на кожного іншого; у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами (за наявності гарячого водопостачання) – 90 кВт./год. на одну-дві особи + 30 кВт./год. на кожного іншого; у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності гарячого водопостачання) – 120 кВт./год. на одну-дві особи + 30 кВт./год. на кожного іншого.

Розмір обов’язкового платежу залежить лише від доходів сім’ї. Розмір житлової субсидії дорівнює різниці між вартістю житлово-комунальних послуг та обов’язковим платежем домогосподарства.

Для нарахування субсидії беруться до уваги всі доходи, отримані членами домогосподарства (заробітна плата, пенсія, допомоги, допомога по безробіттю, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору тощо).

Для осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах та осіб, які проходять строкову військову службу, враховуються фактичні розміри стипендії та грошового забезпечення.

Для інших працездатних осіб, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді (у 2014 році – 1218 грн.).

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні чи усиновленні дитини, до досягнення дитиною трирічного віку), по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Якщо працездатна особа не має інших доходів, крім допомоги при народженні дитини, вік якої від 3 до 6 років, допомоги на дітей самотнім матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям, і розмір такої допомоги менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, в дохід такої особи при призначенні субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановлений для працездатних осіб.

Доходи вказуються тільки без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Варто пам’ятати, що сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру, внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

Заявник зобов’язаний надати інформацію до управління соціального захисту населення у письмовій формі, з додаванням відповідних підтверджуючих документів, протягом місяця з часу їх настання. Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни складу зареєстрованих осіб, переліку послуг, субсидія має бути перепризначена на підставі звернення особи на новий період. Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну ­діючої.

Для отримання додаткової інформації, просимо звертатися за адресою: Острог, вул. Кн. Острозьких, 22-Г або за телефоном 3-18-05.

Галина ПЕРЛОВСЬКА,

начальник відділу допомог та субсидій управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради

№ 30 від 25 липня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 302 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]