П'ятниця

26.04.2019

16:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Що чекає протитуберкульозну лікарню?
Ще з минулого року у місті поширювалися чутки про закриття Острозької протитуберкульозної лікарні. Долею лікарні вже на початку цього року цікавились кілька наших читачів. Щоб прояснити ситуацію і дізнатись про її перспективи „Замкова гора” звернулась до компетентних фахівців.  

Що конкретно буде з лікарнею, хворими, персоналом і коли – не знає навіть головний лікар закладу Георгій Антонюк.

– Спочатку йшла мова про ліквідацію нашої лікарні, – розповідає Георгій Григорович. – А 21 грудня 2012 року сесія Рівненської обласної ради прийняла рішення № 824 про припинення юрисдикції трьох протитуберкульозних лікарень області, в тому числі і Острозької, шляхом реорганізації (приєднання) до КЗ «Рівненський обласний протитуберкульозний диспансер». Другим пунктом цього рішення є створення комісії з реорганізації, в компетенції якої доля працівників лікарні, хворих, приміщення нашого закладу. Це рішення заклад отримав лише в січні. Ми поставлені перед фактом, адже перед прийняттям документу з нами ніхто не радився. Зараз в стаціонарному відділенні лікується 35 хворих (загалом заклад розрахований на 50 ліжок), у штаті 42 працівники. З них 3 лікарі вищої категорії, 14 осіб –середній медперсонал, середній вік працюючих 38 років. За підсумками 2011 року ефективність лікування в нашому закладі склала 100%, минулого року – 90% (це є процентним показником закриття каверн) і ми зайняли І місце в області. Загалом за ефективністю лікування туберкульозу Рівненська область займає 7 місце в Україні і я думаю, що у цьому немала заслуга наявності мережі протитуберкульозних лікарень, в числі яких і наша.

Георгій Григорович очолює лікарню з 1998 року, коли рішенням сесії облради тубвідділення Острозької ЦРЛ було реорганізовано в Острозький міжрайонний протитуберкульозний диспансер. Згодом, в 2004 році він був реорганізований в комунальний заклад «Острозька протитуберкульозна лікарня» на 50 ліжок. Сьогодні в лікарні створені усі належні умови для лікування хворих, сформувався професійний, досвідчений колектив, завданням якого є ефективне лікування хворих.

Головний лікар каже, що з 1995 року в країні офіційно визнана епідемія туберкульозу. Від цієї хвороби помирають частіше, ніж від СНІДу. І під час епідемії закривати лікарню просто не мають права. Так, в країні іде медична реформа, але Міністерство охорони здоров’я не давало вказівок закривати протитуберкульозні заклади. Це рішення приймалось на місці, в області з метою економії коштів на медичну галузь. У лікарні говорять, що на трьох лікарнях, які реорганізують, хочуть зекономити 3 мільйони бюджетних гривень. Але...

– Хворі із сіл Острожчини не поїдуть лікуватися в Рівне, хіба десята частина наших свідомих пацієнтів, – каже старша медсестра закладу Галина Кондратюк. – Решта ж будуть переносити паличку Коха і поширювати захворювання серед здорових пацієнтів, з якими постійно контактуватимуть в маршрутках, на вулиці, в тій же райлікарні.

– Один хворий на туберкульоз за рік заражає 15-20 здорових людей, – каже завідувач фтизіатричним відділенням Острозької протитуберкульозної лікарні Олександра Шикор. – І якщо лікарні в Острозі не буде, то проблема виникне років через 5. Поширення туберкульозу дасть свій спалах, як це часто у нас виникає при спалахах дизентерій чи інших інфекційних захворювань. Ось тоді буде зрозуміло чи варто було економити на протитуберкульозній лікарні.

У своєму коментарі «Замковій горі» щодо перспектив Острозької протитуберкульозної лікарні начальник обласного управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Віталій Бойко був лаконічним:

 – Реорганізація проводиться в рамках реформування медичної галузі. Усім працівникам лікарні буде запропонована робота. Приміщення планується передати обласній психлікарні, завершити реорганізацію у квітні.

Олена ТОЛОЧИК
№3 від 19 січня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 434 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]