Субота

20.04.2019

07:34

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Що необхідно знати майбутнім батькам?
Вагітність і народження дитини – найскладніший і відповідальний час у житті подружжя. Саме подружжя, а не однієї жінки, оскільки і майбутнє материнство, і майбутнє батьківство закладається на цих перших кроках до зрілості, до відповідальності за продовження роду.


Серйозність відношення припускає і всебічне медичне обстеження, і відві­дини медико-генетичної консультації, і багато що інше, а головне – перебудову всього життєвого устрою напередодні воістину великої події.

Підготовка до материнства (прегравідарна підготовка) – одна з найактуальніших проблем. Щоб запобігти внутрішньоутробному інфікуванню плода, щоб дитина народилася не тільки живою, а ще й здоровою, до вагітності треба готуватися задовго до зачаття.

За 3-6 міс до запланованої вагітності необхідно звернутися до лікаря акушера-гінеколога з приводу підготовки до вагітності. Для цього необхідно пройти обстеження за існуючим стандартом (загальний аналіз крові, сечі, біохімія крові, група крові, резус-фактор і т. д.), консультації фахівців (терапевта, окуліста, ЛОР-лікаря, стоматолога та ін.).

Варто пам’ятати, що деякі інфекційні захворювання дуже небезпечні для вагітної та плода. Наприклад, якщо вагітна захворіє на кір або червоницю, це може стати причиною виникнення різноманітних аномалій розвитку плода, особливо вад серця. Запобігти захворюванню можна за допомогою профілактичного щеплення, яке необхідно зробити у поліклініці за місцем проживання мінімум за 6 міс. до запланованого зачаття.

Майбутнім батькам необхідно виключити шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю, наркотиків та ін. Також жінкам, які планують вагітність, необхідно припинити прийом протизаплідних пігулок, мінімум за 3 місяці до зачаття, не забувати, що небезпеку для плоду приносять будь-які ліки. Майбутнім мамам необхідно оберігати себе від негативних емоцій, більше посміхатись, не сваритись, адже стрес може бути дуже небезпечним майбутній дитині.

Плануючи вагітність, жінкам потрібно якомога менше часу проводити біля комп’ютера. Адже вагітні жінки, які працюють за комп’ютером, піддаються високій небезпеці викидня або народження хворої дитини.

За останні роки в Україні впроваджується практика консультування пар, які планують взяти шлюб, в центрах планування сім’ї, жіночих консультаціях за місцем проживання на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

За 3-6 міс до передбачуваного зачаття рекомендується розпочати прийом фолієвої кислоти, комплексу вітамінів і мінералів. За наслідками наукового дослідження доведено, що більше 90% первинних випадків розвитку вроджених вад нервової системи у плода можна запобігти прийомом вітамінно-мінеральних комплексів з достатнім умістом (800 мг) фолієвої кислоти.

Подружжю пропонується обстеження на ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити В і С, реакцію Васермана (сифіліс), TORCH-інфекції (герпес, цитомегаловірус, токсоплазмоз, хламідії і т. д.). Особливо обстеження на TORCH-інфекції необхідне для жінок, котрі в минулому мали мимовільні викидні, завмерлі вагітності, вроджені вади розвитку в дітей.

Шановні майбутні батьки! Звертайтесь в жіночу консультацію пологового будинку Острозької ЦРЛ, де ви отримаєте пораду, консультацію з приводу планування вагітності, вас всебічно обстежать та направлять при необхідності на консультацію до інших спеціалістів.

Інна МОРОЗ, головний лікар Острозького пологового будинку

Просмотров: 295 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]