Четвер

18.04.2019

19:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб на дорозі не трапилось біди
Напередодні Дня пам’яті жертв аварій ми попросили начальника Острозького ВДАІ Острозького МВ УМВС України в Рівненській області, майора міліції Сергія Мартинюка розповісти про ситуацію з аварійністю на території Острога і району.  

– Розпочинаючи нашу роз­мову, хочу зазначити, що кожного року в світі у ре­зультаті дорожньо-транспортних пригод (ДТП) гине 1,2 мільйони осіб. Більше 4 мільйонів  отримують різні травми, які у багатьох випадках призводять до інвалідності. Кожна 8-а смерть у світі пов’язана із аварією на дорозі, причому серед загиблих близько 40 % становлять діти і молодь до 25 років.

Не менш важливим є і те, що ДТП завдають величезної шкоди економіці країн. За офіційними даними, світові втрати від них сягають понад 120 мільярдів доларів США на рік. Але, безумовно, ці кошти – ніщо в порівнянні з цінністю людського життя. Не дуже обнадійлива статистика і у нас. Україна щороку в ДТП втрачає близько 5 тисяч громадян та понад 40 тисяч осіб отримують травми різного ступеня важкості.

– Сергію Миколайовичу, що Ви можете сказати про аварійність на дорогах Острожчини?

– За десять місяців поточного року на дорогах Острога і району зареєстровано 35 дорожньо-транспортних пригод, в яких 4 особи загинуло та 6 отримали травми різного ступеню важкості.

Користуючись можливістю, хочу акцентувати увагу на тому, що у рамках десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, в період 2011-2020 років, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 11 по 17 листопада 2013 року в Україні проводився Національний тиждень безпеки дорожнього руху. Його головною метою є необхідність донести масштабні проблеми безпеки дорожнього руху до українського суспільства, а також стимулювати дії, направлені на усунення основних факторів ризику на дорогах. Під час тижня особлива увага зверталася на виявлення та припинення грубих порушень Правил дорожнього руху, які призводять до скоєння ДТП.

– А які основні причини дорожньо-транспортних пригод на Острожчині?

– Вони у нас і по всій Україні одинакові й добре відомі, але повторюся ще раз. Це – п’яні водії, перевищення швидкості руху транспорту, погані дороги, небезпечні авто, недотримання дистанції, порушення правил маневрування, виїзд на смугу зустріч­ного руху, легковажність пішоходів. При аваріях водії і пасажири зазнають травм і гинуть через порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами.

– Чи є в Острозі та районі місця з поганою славою, де найчастіше стаються аварії?

– Слава Богу, таких місць немає. Багаторічна статистика показує, що більшість аварій трапляється на голов­них трасах району, які ведуть до Рівного, Гощі, Славути, Оженина, Шумська, а також на вулицях Острога. Аварії, переважно, трапляються через порушення правил дорожнього руху (перевищення швидкості руху) і не зосереджені в одних і тих самих місцях.

На завершення хочу зазначити, що дуже важливо, аби і водії, і пасажири, і дорослі, і діти, і літні люди усвідомили, що нехтування правилами дорожнього руху може призвести до важких наслідків, зокрема, травматизму, інвалідності та смерті багатьох людей. Тому, щоб на дорозі не трапилось біди для водіїв, пасажирів, пішоходів, усіх закликаю суворо дотримуватись правил дорожнього руху. Пам’ятайте, що майже кожний їх пункт написаний кров’ю людей. Над цим варто замислитись і бути дуже обережним!

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
№46 від 16 листопада 2013 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 260 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]