П'ятниця

26.04.2019

16:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб не допустити спалаху чуми
Недопущенню африканської чуми у місті, заходам профілактики було присвячено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконкомі Острозької міськради у середу, 22 серпня. Його провів голова комісії, заступник міського голови Володимир Мацун.

Розпочинаючи засідання, головуючий акцентував, що необхідно серйозно поставитись до проблеми, яка виникла в Україні і вжити усіх можливих заходів із недопущення погіршення загрозливого захворювання у господарствах – приватних, державних, де вирощуються свині.

Було заслухано інформацію заступника начальника управління ветеринарної медицини в Острозькому районі Сергія Данилюка (на фото) про вжиті заходи профілактики, про ветконтроль у господарствах, де вирощуються свині. Зокрема, у підсобному господарстві Острозького психоневрологічного інтернату та господарстві приватного підприємця Бориса Косовського.­

Сергій Іванович підкреслив, що найдіє­вішим способом недопущення цього захворювання є створення закритого режиму роботи господарств, наявність дезбар’єрів, дезкилимків, щеплення худоби. Відповідаючи на питання присутніх, С. Данилюк повідомив, що захоронень худоби із захворюваннями на сибірку – як фактор ризику – на Острожчині немає; що спалахів інших загрозливих захворювань тварин теж не було. Він акцентував і на тому, що головними перенощиками африканської чуми є дикі свині, тому у лісах їх забезпечено кормами для запобігання міграції.

Було обговорено і питання компенсації власникам свиногосподарств у разі спалаху захворювання. На завершення засідання члени комісії прийняли відповідне рішення.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 248 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]