П'ятниця

26.04.2019

04:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб очистилась Україна від скверни

У Києві, як і більшості міст та сіл України, у вівторок, 28 липня, відбулися святкування з нагоди 1027-річчя Хрещення Русі та пам’яті Володимира Великого. Вранці у Володимирському кафедральному соборі відбулося богослужіння, яке провів патріарх Філарет. 

Після літургії відбулася хресна хода від Володимирського собору до пам’ятника святому князю Володимиру. Її очолював голова УПЦ КП. На площі з нагоди свята був відслужений урочистий молебень.

На святкуваннях в Києві побували й мешканці нашої області та міста. Зокрема, велика делегація священиків Рівненської і Острозької єпархії на чолі з владикою Ілларіоном молилися за Україну в пам’ятний для неї день. Був серед них і благочинний церков УПЦ КП Острозького району, настоятель Свято-Миколаївського храму в нашому місті прот. Юрій Лукашик. Він розповів для нашої газети, що того святкового дня в Києві майже до 12 години дощило. Незважаючи на це, настрій більшості людей був піднесеним.

– Священики і миряни, які спільно молилися, говорили про те, що Бог послав дощ, щоб очистити Україну і її народ від бруду, неправди, гріхів, які накопичилися за часів незалежності та комуністичного режиму, – наголосив о. Юрій. – Дощ символізував очищення нас від всякої скверни. До речі, за літописними свідченнями, під час хрещення Русі Володимиром Великим, у той день також був дощ. Але коли розпочався хресний хід, то дощ припинився, хмари розсіялися і вже молебень біля пам’ятника Володимиру Великому відправляли із сонечком. Я думаю, що це є свідченням сходження на нас і Україну Божого благословення. Починаючи з нашої щирої молитви, розпочнеться наш шлях до миру і процвітання. Мушу зазначити, що серед людей на святі панувало велике піднесення, яке нас усіх об’єднувало і говорило про те, настільки для нас нині важливий мир, наша незалежна країна. Головним сьогодні є те, що кожен з нас має почати з себе – священик із молитви, проста, пересічна людина – із доброї і чесної праці, представники влади – зі служіння народу з чистим серцем, діти – з доброго навчання і т. д. Після молитви за мир, Україну, ми з прекрасним настроєм, великим натхненням повернулися додому, на нашу рідну Острожчину.

Іван МОЧЕРНЯК

№ 31 від 1 серпня 2015 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 201 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]