П'ятниця

26.04.2019

16:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб праця оплачувалась легально
Коли чують слова Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі виконує важливу соціальну функцію – забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог  більше ніж 11 тис. громадян Острозького району.

Збільшення надходжень до міського, районного та пенсійного бюджетів за рахунок детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення – одне із питань, яке управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі вирішує спільно з іншими контролюючими структурами.

Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота управління спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати. В районі активно  працюють міська та районна робочі групи з питань легалізації оплати праці. Задля збільшення результативності роботи між органами Пенсійного фонду України, Державної податкової адміністрації, Територіальної державної інспекції праці та Центром зайнятості здійснюється регулярний інформаційний обмін. Протягом січня-травня 2012 р. перевірено 49 фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, як наслідок, виявлено 10 неоформлених найманих працівників, з них залучено до сплати – 7 осіб, сума фонду оплати праці, з якого додатково нараховано внесків до Пенсійного фонду України, склала 4,7 тис. грн.

Створення додаткових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати працюючих є базовим фактором для поліпшення добробуту населення та підвищення купівельної спроможності мешканців міста та району.

Саме тому питання  відновлення балансу працюючих  та  виявлення прихованої заробітної плати  міста Острога та Острозького району вирішується  комплексно, спільними зусиллями  контролюючими органами району та соціальними партнерами. Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі щомісячно інформує місцеві органи влади, правоохоронні органи про факти отримання зарплати в розмірах менше мінімального. Ці дані опрацьовуються на засіданнях робочих груп, здійснюються відповідні перевірки, обстеження страхувальників — юридичних чи фізичних осіб, що мають найманих працівників. На даний час розгорнута робота по опрацюванню даних по всіх фізичних особах, що здійснюють діяльність по місту та в районі, на предмет наявності найманих працівників. Крім цього, вивчаються дані по керівниках підприємств, які виплачують собі зарплату в розмірі менше мінімальної.

На сьогодні ширмою для прикриття порушень у виплаті гарантованого мінімуму зарплати є і неповна зайнятість. Особливо цим користуються підприємці, що використовують найману працю. Тому обов’язковою умовою на сьогодні є реформування паралельно з пенсійним і трудового законодавства. Тільки на законодавчому рівні треба встановити розмір гарантованої заробітної плати, який залежатиме від складності, відповідальності, об’єму виконуваних робіт та кваліфікації працівника.

Отже, лише комплексний підхід до вирішення проблеми наповнення бюджету Пенсійного фонду України шляхом ефективної державної політики детінізації ринку праці та мотивації роботодавців і працівників сприятиме подальшій легалізації, а також збільшенню заробітної плати, що є основою для нарахування внесків на пенсійне страхування. Саме від цього залежить доля і пенсійної реформи, яка впроваджена в країні з 1 жовтня 2011 року і яка встановлює безпосередню залежність розміру майбутньої пенсії від сплати внесків.

Тетяна ОПАНАСЮК, заступник начальника управління
Просмотров: 285 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]