Понеділок

20.05.2019

06:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб субсидію отримати, треба…
Механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, обсяг витрачання яких вимірюється засобами обліку,  передбачає наступне:  

1. Право на призначення субсидії визначається, виходячи з вартості послуг в межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали у попередньому періоді). А розмір субсидії розраховується, виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм.

2. Розмір плати громадян визначається в залежності від доходів зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов’язкова частка плати сім’ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

3. Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2% за кожні 10% економії. Так, за 10% економії послуг обов’язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13% сукупного доходу, за 20% економії – з 15 до 11% доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9% (якщо у складі зареєстрованих є працездатні особи), а сім’ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи – до 4 % свого середньомісячного сукупного доходу.

4. Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надаються у безготівковому вигляді, тобто суми призначених субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидій в організаціях, що надають послуги; їх розмір змінюється в залежності від фактичного споживання послуг.

5. При призначенні субсидії визначається її орієнтовний розмір. Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання.

У разі коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов’язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок управлінь праці та соціального захисту населення. У разі, коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, більшу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати, управління праці та соціального захисту населення дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що постачають  газ, воду, електроенергію, але не більше від встановлених норм.

Такий механізм вигідний як сім’ї, так і державі:

– заощаджуються енергоресурси;

– зменшується обсяг бюджетних коштів для надання субсидій;

– сім’я зменшує свої витрати на оплату по¬слуг.

Збільшення тарифів на комунальні послуги жодним чином не стане навантаженням на сімейний бюджет одержувачів субсидій, оскільки основний принцип субсидій – щоб кожна сім’я сплачувала за житлово-комунальні послуги не більше 10-15% сукупного доходу (в залежності від складу сім’ї) в межах норм споживання та з урахуванням пільг.

Тому перерахунки по збільшених тари¬фах будуть стосуватись тільки управлінь праці та соціального захисту населення та житлово-комунальних організацій (на скільки буде збільшено плату за новим тарифом, така сума коштів буде перерахована організаціям за кожну сім’ю).

А обов’язковий платіж для громадян, які користуються житловою субсидією, залишається незмінним.

Галина ПЕРЛОВСЬКА, начальник відділу допомог та субсидій управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради
№45 від 9 листопада 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 318 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]