Четвер

25.04.2019

00:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб тримати хворобу під контролем
Проблема псоріазу набула особливої актуальності, зважаючи на доволі широке поширення цієї недуги. Вона «живе» у всіх широтах земної кулі і добре почувається серед населення будь-яких національностей і рас. Від псоріазу у світі потерпає 80 млн. осіб – діти й дорослі, чоловіки і жінки.  

У давнину цю недугу називали «трояндою диявола», боялися як прокази і обходили хворого стороною, побоюючись інфікування. На щастя, сьогодні теорію про інфекційну природу псоріазу спростовано. Отож, всі повинні чітко запам’ятати: псоріаз неінфекційне захворювання! Це хронічне захворювання шкіри, що характеризується появою загрубілих почервонілих ділянок, вкритих сріблястими лусочками, припухлостями, а також свербежем і болем в уражених місцях. Його прояви можуть мати діапазон від кількох невеликих плям до уражень великих ділянок тіла. Крім цього, недуга може вражати також суглоби, нігті та слизові оболонки. І хоч ця хвороба, як правило, не є смертельною, проте, належить до тяжких і хронічних, в основному, через свої неприємні симптоми й неестетичні прояви.

Скільки ж людей прокидається щоранку з однією думкою: «Що зробити, аби позбутися цих лусочок і висипань?». Тож як домогтися того, щоб загострення псоріазу відбувалися якомога рідше, а «світлі смуги» були максимально тривалими? Ось декілька порад, які допоможуть покращити якість повсякденного життя хворого на псоріаз:

– Не «стресуйте»! Зведіть до мінімуму стреси, уникайте ситуацій, які призводять до нервово-психічного перенапруження – воно може спровокувати загострення хвороби. Не загострюйте свою увагу на висипаннях, тоді їх менше помічатимуть і навколишні.

– Бережіть шкіру від ушкоджень, подразнень і травм! Часто свіжі висипання виникають у місцях механічного пошкодження шкіри, отож будь-що уникайте цього.

– Уникайте застосування мочалки! Оскільки це може призвести до появи нових висипань. Після водних процедур наносьте на шкіру пом’якшуючі засоби, аби запобігти її пересиханню.

– Зволожуйте шкіру додатково!

– Не зловживайте сонцем! Намагайтесь не «згоріти», адже це зайвий раз травмує шкіру і може ускладнити перебіг хвороби.

– Не застуджуйтеся і не переохолоджуйтеся! Грип та ГРВІ призводять до зниження захисних сил організму, а тому є частою причиною загострення і рецидиву при псоріазі.

– Займайтеся спортом! Будь-які фізичні навантаження при псоріазі припустимі, але вони не повинні бути виснажливими.

– Геть алкоголь і цигарки! Вживання алкоголю та тютюну обтяжує стан хворого і провокує рецидиви псоріазу.

– Одяг і взуття – тільки натуральні! Для того, щоб зменшити тиск і тертя одягу об шкіру і не провокувати нові висипання, треба носити натуральні, бавовняні речі, легкі, просторого покрою.

– Обережно поводьтеся з ліками! Це одна з найважливіших умов для хворих на псоріаз у періоді ремісії. Варто максимально обмежити вживання медикаментів, за винятком тих, які призначає лікар.

– Менше контактуйте з «хімією»! Засоби побутової хімії, фарби, емалі, розчинники та інші можуть сприяти появі різних дерматитів й алергічних висипань, викликати загострення псоріазу.

І найважливіше: не зволікайте з лікуванням псоріазу! Обстежуйтеся і консультуйтеся з лікарем-дерматологом, щоб уникнути загострень і ускладнень та тримати хворобу під контролем.

Пам’ятайте, що шкіра – ваше «слабке місце», на якому проявляється будь-яке ваше неблагополуччя.

Юрій КОСМАЦЬКИЙ, лікар-дерматовенеролог Острозької ЦРЛ
№43 від 26 жовтня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 300 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]