Субота

20.04.2019

07:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб унеможливити поширення небезпечного захворювання

У середу, 19 серпня, під головуванням заступника міського голови Івана Ткачука відбулося засідання надзвичайної  протиепізоотичної   комісії при виконкомі Острозької міської ради. В ході її роботі було заслухано інформацію начальника управління  ветеринарної медицини в Острозькому районі  Петра Псюка та державного районного мисливствознавця Петра Дем`янчука.

За підсумками роботи комісії було прийнято рішення № 5 Про  додаткові заходи  з недопущення занесення  збудника африканської   чуми  свиней (АЧС) на  територію Острога та району. Ним, зокрема, передбачено забезпечити неухильне виконання рішення  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  від 6 липня 2015 року № 4  Про    заходи     щодо      недопущення     та    профілактики африканської чуми свиней в Острозі. Також заплановано здійснити депопуляцію диких  кабанів на території мисливських угідь, що прилягають до Острога, у тому числі на територіях природно-заповідного фонду, після закінчення пожежонебезпечного періоду. При цьому, туши впольованих диких кабанів можуть використовуватися лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС, за кошти користувачів мисливських угідь. У випадку, якщо буде підтверджено захворювання на небезпечну хворобу, у кожному мисливському господарстві мають бути визначені та обладнані спеціальні місця для знезараження (знищення) туш впольованих диких кабанів.

Згаданим вище рішенням Острозькому міськвідділу (з обслуговування м. Острог та Острозького району) УМВС України в Рівненській області та виконкому Острозької міської ради необхідно вживати   належних   заходів   щодо   недопущення   торгівлі  тваринами, сировиною та продуктами харчування тваринного походження  у невстановлених місцях, на стихійних (несанкціонованих) ринках та перевезення свиней і сировини з них без відповідних ветеринарних документів.

Державна служба ветеринарної медицини в Острозькому  районі має забезпечити широке роз’яснення серед населення та власників тварин небезпеки африканської чуми свиней та необхідні заходи біозахисту на підприємствах, діяльність яких пов’язана  з обігом свиней, продукції з них та в особистих селянських господарствах. Також ветеринари мають здійснити  позапланові   перевірки     свиногосподарств, м’ясозаготівельні, забійних та м’ясопереробних  підприємств    різної    форми    власності на всій території краю для перевірки виконання керівниками ветеринарно-санітарних правил утримання тварин, для недопущення захворювання на АЧС.

В інтерв’ю для нашої газети начальник управління  ветеринарної медицини в Острозькому районі  Петро Псюк розповів, що в умовах загрози захворювання на дуже небезпечну хворобу власникам свиноферм і в домашньому господарстві не слід допускати використання в корм свиням харчових відходів, що утворюються у місцях     громадського  харчування, закладах   відпочинку та  інших установах, незалежно від форми власності, без обробки, що гарантує знищення африканської чуми свиней.

Використання такого виду кормів може призвести до захворювання на АЧС, а з ним і до значних збитків власникам всіх свиней на території міста та району загалом.

Ветеринарна служба і надзвичайна протиепізоотична комісія рекомендують мешканцям Острожчини обмежити переміщення свиней – ввіз і вивіз в межах населеного пункту. Ці процеси можна здійснювати тільки з дозволу головного державного інспектора ветеринарної медицини нашого району. Тому буде регулярно здійснюватися контроль за ввезенням на Острожчину живих свиней, продукції  і сировини з них. Аби не допустити захворювання на АЧС, працівники ветеринарної служби просять мешканців нашого краю, власників свиногосподарств суворо дотримуватись «закритого» режиму утримання свиней, при годівлі та обслуговуванні  свиней у власних господарствах  завжди мати змінний одяг та взуття, виконувати рекомендації та вказівки спеціалістів державної служби ветеринарної медицини.

Іван ПАВЛІВ

№ 35 від 29 серпня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 200 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]