П'ятниця

26.04.2019

05:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб відпочинок не закінчився пожежею
З настанням тепла часто доводиться бачити, як люди почали спалювати сухе листя, гілки дерев та інше сміття на присадибних ділянках, городах або дачах. Але при цьому дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто забуває і не гадає, що від такої безпечності може виникнути пожежа. Так, лише за 17-18 березня 2012 року в області внаслідок необережного поводження з вогнем під час спалювання сухої трави виникло 19 пожеж.

Важливе значення має також обережне поводження з вогнем. Перебуваючи у лісопаркових зонах за умов сухої погоди, навіть від кинутого непогашеного недопалка або непогашеного сірника може статися пожежа.

А уявіть таку ситуацію. Ви з хорошим настроєм приходите у ліс або парк, щоб відпочити, але навколо улюбленого вашого місця відпочинку наслідки безпечного перебування людей – обгорілі після пожежі дерева, знищена вогнем трава. Досить сумне видовище, а якщо ще й пригадати, яким красивим було все до пожежі. Разом із тим, з кожним роком у лісах нашої області згарищ стає все більше й більше. А вин­на в тому людська недбалість та необережність – це кинутий непогашений недопалок або сірник, залишене багаття. Іноді діти у пошуках розваги йдуть до лісу та самі розводять вогнища. Батьки, нагадуйте дитині, коли та йде на вулицю, про небезпеку пустощів із вогнем та які наслідки від цього можуть бути.

А щоб попередити їх, Острозький РС Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області звертається до всіх громадян з проханням запам’ятати, що розпалювати вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду під постійним наглядом і на відстані не менше 15 м від будівель та споруд. Перебуваючи в лісопаркових зонах, треба вибрати безпечне місце для розпалювання вогнища та обкопати його. Не слід кидати непогашені недопалки та сірники. Збираючись додому, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати піском.

Також пам’ятайте, що зловживання алкоголем значно притуплює відчуття небезпеки.

Отже, якщо ми будемо уважними і обережнішими та завжди будемо виконувати правила пожежної безпеки, то захистимо себе й природу від втрат.

Костянтин ПІВЕНЬ, інспектор Острозького РС УДІТБ
Просмотров: 238 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]