П'ятниця

19.04.2019

10:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб зацікавити Острогом поляків
На початку листопада «Замкова гора» розповідала про поїздку делегації Рівненщини у Варміно-Мазурське воєводство в рамках підписаної угоди про співпрацю. Тоді ми повідомляли про заплановану участь в туристичному форумі в Польщі острозьких турфірм. Сьогодні про результативність цієї поїздки розповідає директор туристичної агенції «Волинські Афіни» Микола Криницький.

– Миколо Федоровичу, як була організована поїздка до Польщі?

– Запрошення взяти участь в поїздці я отримав від першого заступника міського голови Віталія Ундіра. Я був єдиним представником райцентру в делегації, до складу якої входили турфірми Рівного і заступник начальника відділу культури і туризму облдержадміністрації Ярослава Гаврилова.

– З чого почалися відвідини воєводства?

– Першим пунктом була зупинка у Гіжиську – місті у Варміно-Мазурському воєводстві з великими озерами, розвинутим літнім відпочинком на яхтах. До речі, оренда такої яхти на добу коштує від 200 до 1000 тисячі гривень, а яхти можуть вміщувати до 40 осіб. Ми побували на базі відпочинку, і з самого початку з нами був представник департаменту туризму воєводства. Потім ми відвідали Ольштин, де зустрічалися з керівниками місцевих турфірм. Їх запросили відвідати Рівненщину.

– Що характерно для туристичної сфери Варміно-Мазурського воєводства?

– Головна особливість – відсутність руїн замків, що ми звикли бачити у нас. Там усі вони віддані в оренду, реконструйовані спільним коштом орендаря і воєводства. В замках розміщені готельні комплекси, ресторани. Так, наприклад, ми ночували в готелі Крашіцкі, який знаходиться в старовинному замку. Орендарю виділили 4 мільйони злотих на реконструкцію з бюджету, він доклав свої кошти і перетворив замок на прекрасне місце відпочинку для туристів, гостей міста. Зазначу, що солідну підтримку у справі збереження історичної спадщини, замків надає Євросоюз. У кожному місті воєводства є інформаційно-туристичні центри, де туристам нададуть увесь спектр послуг залежно від їх фінансової спроможності. Такі центри мають дольову участь фінансування з бюджету воєводства – 40% , з бюджету міста – 20 %.

– Яких домовленостей про співпрацю досягнуто в ході візиту?

– У Польщу ми привезли буклети про туристичну Рівненщину, де був презентований і наш Острог. Тож маємо зацікавленість одного з польських турагенств маршрутом від Львова до Криму, куди я включив і наше місто. Ці плани в стадії переговорів і, звісно, втілюватись будуть вже наступного року.

Також цікавим місцем для перспектив співпраці є гуртожитки Варміно-Мазурського університету, якими опікується приватний фонд «Жак». Рівень і комфортабельність гуртожитку там може конкурувати з готелями. Тому протягом навчального року, який починається 25 вересня, фонд заселяє туди студентів, а на літній період там організовуються дитячі табори. Ми заключили з фондом контракт, аби і рівненські діти, і острозькі в їх числі, змогли відпочивати у Польщі. Крім цього, є зацікавленість поляків у нашому санаторно-курортному лікуванні.

– Миколо Федоровичу, а чим запа­м’я­талася польська гостинність?

– Оскільки ми проживали в озерному регіоні, то у меню постійно були рибні страви в асортименті. Вгощали нас і українським борщем, але смаком на наш він схожий не був: своє смачніше. А ще у поляків не прийнято їсти багато хліба і давати його на обід. Тож господарі врахували наші звички. Запам’ятались відвідини ресторану «Біда», де інтер’єр був оздоблений корінням дерев. На згадку про візит нам подарували сувеніри. Тож наступного року маємо шанси розширити кордони своєї діяльності співпрацею з польськими сусідами.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 305 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]