Субота

20.04.2019

08:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб захистити жінок від домашнього насильства
Насильство в сім’ї – одна з найбільш поширених соціальних проблем, з якою прямо чи опосередковано стикається більшість населення. Проблема насильства щодо жінок є актуальною в усьому світі, в тому числі і в Україні. Згідно зі статистикою, 6 з 10 жінок у світі хоча б раз у житті зазнавали фізичного або сексуального насильства у сім’ї.  

Відділом з питань сім’ї, молоді та спорту, разом з учасниками міжнародної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь» 17 січня в підлітковому клубі за місцем проживання «Надія» було організовано для відвідувачів презентацію на тему «Захист жінок від домашнього насильства».

Метою заходу було сформулювати уявлення про насильство над жінками та розвинути знання про методи захисту від насильства, а також дізнатися про закордонний досвід з цього питання. Спілкування із відвідувачами клубу «Надія» розпочали Марія Кравець (група П-31 Інституту права ім. І. Малиновського Національного уні­вер­си­тету «Острозька академія», учасниця Міжнародної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь» ) та її партнерка з Канади Джесіка Роєр:

– В університеті вже не перший рік існує міжнародна обмінна програма «Канада. Світ. Молодь». Наша група складається з 9 учасниць з Канади і з 9 учасниць з України. Впродовж перших 3 місяців ми перебували в Канаді. Проживали в сім’ях місцевих жителів і працювали волонтерами, те ж саме ми робимо і тут, в Україні. Разом з тим наша обмінна програма спрямована на захист прав жінок та на охорону нав­колишнього середовища. Питання домашнього насильства над жінками є дуже гострим, тому ми вирішили розповісти про те, як в Канаді борються з такою болючою проблемою, адже дехто з нас працював волонтером в громадських організаціях, які захищають або ж мають змогу допомогти жінкам, які були жертвами домашнього наси­льства. Зрозуміло, що нам ще є над чим працювати, але не потрібно опускати руки, адже наша держава ще досить молода, тому у нас все попереду. Також волонтери розповіли, що таке домашнє насильство, як жінці захиститися від домашнього насильства та куди можна звернутися.

Після чого слово надали іншим учасницям з Міжнародної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь». Свою розповідь вони доповнювали, показуючи дітям слайд-шоу.

Біла стрічка (White ribbon) є символом проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства, а також використовується в усіх схожих випадках. В останні роки її існування поступово стає відомим у дедалі більшій кількості країн. Якщо говорити по окремих країнах, то в Канаді щорічно 6 грудня відзначається Національний день пам’яті і дій проти насильства над жінками (National Day of Remembrance and Action on Violence Against Women) в пам’ять про події Монреальського погрому (Montreal Massacre) 1989 року, коли 14 жінок були ізольовані і по-звірячому вбиті. В цей день в Канаді проходять нічні чергування, політичні дебати та інші заходи, спрямовані на ліквідацію насильства над жінками. Окремою великою темою є і насильство в сім’ї, від якого страждає чимало жінок. Цим питанням займається все більша кількість правозахисних організацій, і ми закликаємо всіх жертв насильства звертатися за допомогою, а не терпіти біль і приниження. Наси­льству проти жінок має бути протиставлено повне суспільне неприйняття і відповідна законодавча база.

На закінчення заходу дітям роздали буклети на теми «Що таке домашнє насильство» і «Відновлення після насильства»,  які студенти привезли з Канади, а тут, на Україні, перекладали.

Іванна СЕРЕДЮК, керівник підліткового клубу «Надія»
№6 від 1 лютого 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 308 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]