П'ятниця

19.04.2019

18:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб збереглася пам'ять про визначну художницю

Нещодавно у краєзнавчому музеї КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» з нагоди 105-річчя від дня народження славетної острозької художниці Лідії Спаської було відкрито виставку її робіт. На презентації були присутні студенти Острозької академії, працівники заповідника, близькі та знайомі художниці. Крім картин, там предс­тавлено світлини митця, де вона показана за роботою, під час спілкування з людьми та ін. 

Розпочинаючи захід, завідувач художнім відділом Людмила Козловська розповіла про Лідію Іванівну, її нелегке життя, основні напрямки творчості, картини (на фото). Також Людмила Леонідівна нагадала, що завдяки ініціативі заповідника ще до 100-річчя Лідії Спаської було відкрито меморіальну дошку на будинку, де вона жила по вул. Гагаріна, випущено конверт із зображенням художниці.

Під час відкриття виставки виступала внучка художниці Ольга Лисенко (Володіна). Вона пригадувала, як у дитинстві  художниця писала її портрет; а також знаряддя праці своєї бабусі, її бережливе ставлення до них, бо хороші речі було важко придбати тоді в Острозі. Їх привозили знайомі з Москви, Києва та інших великих міст. На завершення виступаюча подякувала працівникам заповідника за те, що вони збирають і вивчають матеріали про Лідію Спаську та готують виставки її робіт.

Острожанка Тамара Кукліч, яка хоч і не була членом родини ювілярки, але в дитинстві її портрет також писала Лідія Спаська. Вона пригадувала життя художниці у той період, коли вона жила на вулиці Татарській (тоді – Дзержинського). Лідія Іванівна жила дуже скромно, можна сказати бідно – в її оселі навіть елекричного освітлення ще не було. Але митець наполегливо працювала, чим заслужила визнання і шану людей.

Також виступав на презентації виставки завідувач відділу охорони пам’яток заповідника Олександр Бондарчук. Він говорив про своє знайомство та спілкування з Лідією Спаською і її синами. Один із них брав участь в археологічних розкопках. Олександр Ананійович також говорив про творчість та квартиру Лідії Спаської, в якій було дуже тісно, бо багато місця там займали роботи майстрині; її майстерню по вулиці Шевченка; характер і вдачу художниці; цікаві епізоди з її життя; говорив про деякі роботи Лідії Спаської. 

Після виступів присутні переглянули документальний фільм, де вони побачили Лідію Спаську, почули її розповідь про своє життя, відомих людей, картини.    

Іван ГЛУШМАН

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 238 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]