Субота

20.04.2019

19:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб зменшити споживання природного газу

Постійне зростання цін на природний газ, а також велика залежність країни від зовнішнього ворожого постачальника вимагають вжити всіх заходів щодо скорочення витрат газу та витрат на опалення. Одними з можливих напрямків для досягнення цієї мети є термосанація будівель, налагоджування приладного обліку використаної теплоенергії.

Слід згадати досвід другої половині минулого століття, коли більше половини опалення області здійснювалось за рахунок місцевих видів палива – дров, торфу, адже Рівненщина – одна з найбагатших областей України на поклади низинного торфу. На її території знаходиться близько 350 млн. тонн покладів цієї корисної копалини, а це – 20% загальноукраїнських запасів. Торфобрикети та фрезерний паливний торф можуть забезпечити потреби комунального господарства краю, адже це паливо з достатньо високою (4000 ккал/кг) теплотою згоряння. З іншого боку, 78 тонн брикету замінюють 36 тисяч кубометрів газу.

Великим потенціалом для заміни газу в області є деревина – дрова від планового очищення лісів, відходи від деревообробної галузі: щепа, паливні гранули (пелети). За своєю теплотворною здатністю пелети можна порівняти з вугіллям середньої калорійності. В Рівненській області виробництво пелет має великі перспективи. 731 тис. га земельних площ в Рівненській області зайняті лісами, що складає 38% загальної площі. Крім відходів лісозаготівель та лісопереробки, значні резерви сировини для виробництва пелет складає поросль дерев, кущів на землях, що освоюються. Виробляти пелети доцільно з енергетичної верби, яку планують вирощувати на площах, непридатних для сільського господарства, оскільки лоза невибаглива. Таких ґрунтів на Рівненщині близько 100 тис. гектарів. Більше того, ця чагарникова рослина росте в 14 разів швидше, ніж звичайний ліс, що дозволить отримати щорічно 30-40 тонн альтернативного палива – деревних пелет з 1 гектара.

Згідно з Енергетичною стратегією України до 2030 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 р. № 145-р, планується зменшення споживання природного газу на потреби побутового теплопостачання за рахунок заміни його електричною енергією, яка, на відміну від природного газу, вітчизняного виробництва. Для втілення цих планів Кабінетом Міністрів України прийнято ряд постанов, які спрощують перехід на опалення електричною енергією для населення, а також приписують бюджетним організаціям при виборі опалення віддавати перевагу електричному теплоакумуляційному обігріву та гарячому водопостачанню.

Електричні теплоакумуляційні обігрівачі стають все більш популярними, як основне або як додаткове опалення. Електричний теплоакумуляційний обігрів завойовує все більшу популярність завдяки високому коефіцієнту корисної дії, низьким капітальним витратам, простоті монтажу, високим гігієнічним й екологічним показникам, можливістю автоматизації регулювання та оптимізації витрат за рахунок багатотарифного обліку електроенергії. Застосування теплоакумуляційного опалення дасть змогу вигідно використовувати недорогу «нічну» електроенергію, зменшуючи навантаження на енергомережі в денні години «пік». Заміна газових котелень, акумуляційний електричний нагрів може забезпечити витіснення значних обсягів природного газу, що використовується при теплопостачанні промисловості та побуту.

Встановлення приладів регулювання температурного режиму – це ще один спосіб для економії теплоенергії – а відповідно і природного газу. Застосування таких приладів дає розрахункову економію близько 30%.

У рамках заходів з енергозбереження уряд і «Ощадбанк» почали широку програму кредитування населення для придбання котлів на альтернативному паливі, що дозволить скоротити споживання природного газу. Уряд буде компенсувати до 20% вартості такого котла.

Розроблена слідуюча схема дій: спочатку треба вибрати необхідний котел для заміщення природного газу. Ним може бути твердопаливний або електричний котел. Від організації, котра продає котел, необхідно взяти рахунок для оплати. У відділенні «Ощадбанку» можна оформити кредит для придбання котла, подавши рахунок і необхідні документи по кредиту. Після розгляду документів банк приймає рішення про виділення кредиту. Передбачено, що замовник відразу сплачує 10% вартості котла, а на решту суми оформляється кредит під 25% річних, з можливістю кредитування 36 місяців. Максимальна сума кредиту складає 30 тисяч гривень. Банк бере разову комісійну винагороду у розмірі 3% від суми кредиту. Після підтвердження отримання котла і передачі даних в банк, далі банк передає підтвердження в управління Держенергоефективності, проводиться компенсація 20% вартості котла на рахунок в банку.

Уряд України у рамках реалізації заходів із термомодернізації житлового фонду має намір із 2015 р. впровадити програму кредитування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та власників приватних домогосподарств на утеплення житла з можливістю державної компенсації 30% кредиту.

Михайло ВАСИНЮК,
головний спеціаліст відділу експертизи територіального управління Держенергоефективності України у Рівненській області

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Благоустрій і комунальна сфера | Просмотров: 323 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]