П'ятниця

24.05.2019

15:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щоб знати, як діяти у надзвичайній ситуації

У зв’язку з неоголошеною війною з боку Російської Федерації, яка триває на сході України, зросла небезпека здійснення терористичних актів, в тому числі і на теренах нашого міста. Міський голова Олександр Шикер видав розпорядження від 6 лютого 2015 року «Про впровадження заходів у режимі підвищеної готовності». Як потрібно діяти громадянам у випадку надзвичайної ситуації або реальної терористичної загрози, я запитала у начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи виконкому Острозької міськради Анатолія Кауса. 

– Анатолію Юліановичу, загроза вчинення терористичного акту існує сьогодні не лише на сході України, а й в кожному місті. І часом буває так, що терорист попереджує про свої наміри. Як слід діяти, коли інформацію про можливий терористичний акт отримуєш по телефону?

– Найперше – не кладіть передчасно слухавку та з’ясуйте вимоги аноніма й інформацію щодо характеру загрози, місце, час її реалізації, по можливості – запишіть. Спробуйте встановити мотиви дій аноніма, поставити запитання про цілі, які переслідує анонім, запропонувати інші шляхи вирішення його вимог. Обов’язково зверніть увагу на фонові звуки – шум вулиці, машин, які проїжджають, музику, що допоможе в подальшому визначити місце, звідки здійснено дзвінок. Спробуйте під час розмови визначити стать, вік, особливості мови особи, яка зателефонувала. Закінчуючи розмову з анонімом, повторіть основні моменти бесіди з ним, після завершення розмови повідомте про загрозу вчинення терористичного акту в правоохоронні органи та не розширюйте коло осіб, які знають про погрозу.

– Що слід робити, якщо інформація про загрозу вчинення терористичного акту надійшла поштою?

– Передусім потрібно поводитися максимально обережно з посланням, обов’язково зберігати послання з усіма матеріалами, лист із текстом, будь-які вкладення, конверт і обгортку тощо. Також не можна зшивати, склеювати, робити якісь написи, підкреслювати чи обводити окремі місця. Відразу повідомте про загрозу в правоохоронні органи та передайте їм анонімні матеріали. Знову ж таки, не розголошуйте про отримання такого роду інформації.

– Якщо повідомлення про можливий теракт прозвучало у місці масового перебування людей, воно може спричинити паніку та виникнення надзвичайної ситуації. Як слід діяти громадянам у цьому випадку?

– Перш за все необхідно зателефонувати до компетентних органів та вказати адресу, місце, район, де виникла надзвичайна ситуація або подія. Потім потрібно спробувати вибратися з натовпу людей. При неможливості цього зробити – рухатися разом із натовпом, дотримуватися загальної швидкості руху натовпу, не штовхатися, не тиснути на людей, які йдуть попереду; по можливості стримувати поштовхи ззаду й збоку; примусити найнеспокійніших людей дотримуватися порядку. По змозі необхідно зняти з себе довгий, занадто вільний, із металевими деталями одяг, а також усе, що може стиснути шию: краватку, шарф, медальйон на шнурку, коштовності, біжутерію. Не намагайтеся чинити опір стихійному руху натовпу. Особисті речі притисніть до тіла, не піднімайте ті, що впали, ви також можете впасти.

– Падіння людини всередину натовпу вкрай небезпечне для життя. Що робити, якщо так трапилось?

– У разі падіння не думайте про свої речі, одяг або сумку, зігніть руки й ноги, захистіть голову руками, а живіт – зігнувши й підтягнувши ноги до тулуба. Швидко спробуйте впертися руками і однією ногою в землю та різко піднятися за ходом руху людей. Якщо відразу не вийде встати – не панікуйте, повторіть свої спроби декілька раз.

Вибравшись у безпечне місце, необхідно оцінити ситуацію та залишатись там для отримання першої лі­карської медичної допомоги та надання інформації працівникам правоохоронних органів.

– Дякую за інформацію.

Розмову записала Євгенія ПОЛІЩУК

№ 7 від 14 лютого 2015 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 255 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]