Неділя

21.04.2019

17:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Щодо оподаткування іноземних доходів
Оподаткування іноземних доходів не є нововведенням 2013 року. Норми щодо оподаткування таких доходів не є новацією чинного Податкового кодексу України. Аналогічні норми містилися в Законі України «Про податок з доходів фізичних осіб», який діяв до введення Податкового кодексу України, а ще раніше були передбачені Декретом про прибутковий податок з громадян.  

Спираючись на зазначені законодавчі акти, раніше Державна податкова служба України, а тепер новостворене Міністерство доходів і зборів України при проведенні щорічної кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у попередньому році, інформує громадян про необхідність декларування іноземних доходів та сплати податку на доходи фізичних осіб.

І в 2013 році Міністерство доходів і зборів України повідомило громадян, що відповідно до Кодексу, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача. Такий платник зобов’язаний подати річну податкову­ декларацію та сплатити податок за ставками 15% і 17%.

При цьому, слід зазначити, що незалежно від виду доходу, отриманого за кордоном: подарунок, спадщина, роялті і т. д., ставка оподаткування становить 15% і 17%.

Виняток становлять суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат, які оподатковуються за ставкою 5%.

У разі якщо згідно з нормами між­народних договорів, згода на обо­в’яз­ковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може змен­шити суму річного податкового зобо­в’я­зання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого змен­шення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Не зараховуються у зменшення су­ми річного податкового зобов’язання плат­ника податку:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії при­буткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Одночасно, Кодексом встановлено, що сума податку з іноземного доходу платника податку – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Кодекс досить лояльний до громадян, які отримують доходи з-за кордону. А саме, для всіх платників податку, які зобов’язані декларувати свої доходи (наприклад, при успадкуванні майна родичами другого ступеня споріднення), термін подання декларації встановлений Кодексом – до 1 травня року, наступного за звітним.

Однак, для одержувачів іноземних доходів в Кодексі зроблено виняток, який має на меті дати час такому платнику зібрати необхідні документи. Так, платник податку, у якого відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлені відповідно до статті 13 Кодексу, такий платник може продовжити термін подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним, якщо подасть до податкової інспекції за місцем проживання заяву про перенесення строку.  

Підсумовуючи вищесказане, оподаткування іноземних доходів завжди передбачалося податковим законодавством сучасної України.

Щодо справедливості оподаткування доходів тих громадян України, які отримують доходи за кордоном, слід вказати, що одним з принципів податкового законодавства України є принцип рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації – забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.

Виходячи з цього принципу, з будь-яких доходів, які підлягають оподат­куванню, повинні бути своєчасно сплачені податки у встановлених законодавством розмірах.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Острозького відділення­ Здолбунівської ОДПІ
№27 від 6 липня 2013 р. Категория: Фінанси, податки і статистика | Просмотров: 268 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]