Неділя

21.04.2019

21:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти

Для розкриття потенціалу шкільних бібліотек, підняття їх престижу, привернення уваги учительської, учнівської та батьківської громадськості до книги у нашій країні започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. У 2014 році перший Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив і у бібліотеці Острозького навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ст. – гімназія», де відбулися цікаві та змістовні заходи для учнів, батьків та вчителів під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти». 

Члени учнівського самоврядування презентували по класам буклети «Розпочни рік з бібліотекою» з програмою заходів та конкурсів.

Із цікавістю учні 6-8 класів здійснили віртуальну подорож «Найцікавіші бібліотеки світу», яка ознайомила їх із найдивовижнішими спорудами та дизайнами бібліотек світу.

11-й клас у супроводі класного керівника Ольги Скрипки та завідувача бібліотекою Марії Свинарчук ознайомилися з діяльністю віртуальної бібліотеки Національного університету «Острозька академія», що дало змогу розширити коло читацьких інтересів майбутніх студентів. Учням провели екскурсію приміщенням та фондами бібліотеки, ознайомили з колекціями літератури, подарованими закордонними спонсорами. Екскурсійна подорож дала можливість сьогоднішнім учням відчути себе користувачами – студентами вищого учбового закладу, використовувати ресурси бібліотеки з метою підготовки до ЗНО та при написанні наукових робіт МАН.

Учні третіх класів взяли участь у мультимедійній грі «Великі права маленької людини», в якій пригадали права дитини та обов’язки учнів закладу, а правова вікторина закріпила отримані знання.

Цікавою та запеклою стала боротьба учнів двох команд 5-Б класу у літературній вікторині «Казкова подорож», що проводилась спільно з учителем світової літератури Мариною Кримінською. Під час змагання команди влучно відповідали на поставлені запитання та старанно виконували завдання вікторини. Команда «Казкові патріоти» із відривом в 1 бал здобула перемогу і була нагороджена грамотою, а всі учасники отримали почесні медалі – «Знавець казок».

Впродовж місячника шкільної бібліотеки у закладі були проведені виставки літератури для учнів, вчителів та батьків: віртуальна виставка літератури «Моя родина – Україна», виставка-знайомство «Козацька Покрова», виставка-огляд методичної та художньої літератури, присвячена Дню визволення України від фашистських загарбників «Сторінками війни», що демонструвалася під час проведення науково-краєзнавчої конференції старшокласників міста Острога «А ми тую славу збережемо».

Батьки 6-А класу прослухали лекцію-презентацію «Що читають підлітки?», яка дала змогу батькам осмислити необхідність та актуальність підліткового читання. А також взяли участь у тестуванні «Ваша дитина у дзеркалі читання», підсумок якого показав, що учні класу багато читають та роблять це із задоволенням, а коло читацьких інтересів досить широке.

Активну участь учні закладу взяли у конкурсах, які проводилися в рамках місячника шкільної бібліотеки. Так, найцікавішим з них для найменших учнів початкової ланки Острозького НВК виявився конкурс малюнків «Мої улюблені герої». Переможцями конкурсу стали: І місце – 1-А клас (класовод Галина Чайка), ІІ місце розділили між собою 3-А (класовод Тетяна Киричук) та 3-Б (класовод Оксана Чумак) класи, ІІІ місце – 1-Б клас (класовод Валентина Лідавець).

Багато цікавих книжечок власними руками виготовили діти на конкурс «Найкращої книжки-саморобки», роботи переможців об’єднано у дві номінації: категорію колективних робіт: І місце – 3-А клас (класовод Тетяна Киричук), ІІ місце 5-А та 5-Б класи (вчитель трудового навчання Тетяна Мосницька), ІІІ місце – учнівський колектив групи продовженого дня (Ірина Сівицька) та сестрички Аліна та Діана Оніщук, учениці 2-А та 4-А класів відповідно (класоводи Оксана Руда та Олена Ковлєва); у номінації індивідуальних робіт перемогли: І місце – Поліна Стицюк, учениця 2-Б класу (класовод Лариса Степанюк), ІІ місце – Віталіна Шпак, учениця 1-Б класу та Юлія Вільбовець, учениця 2-А класу (класовод Оксана Руда), ІІІ місце – Дарія Лук’янчук, учениця 2-Б класу (класовод Лариса Степанюк) та Дмитро Рев’юк, учень 3-Б класу (класовод Оксана Чумак).

Захоплюючим для учнів став конкурс фотографій «Як я читаю», в якому переможцями стали: І місце – Анна Волошина, учениця 1-Б класу (класовод Валентина Лідавець), ІІ місце – Федір Лозюк, учень 1-А класу (класовод Галина Чайка) та учень 1-Б класу Максим Глибович (класовод Валентина Лідавець), ІІІ місце – Поліна Стицюк, учениця 2-Б класу (класовод Лариса Степанюк) та учениця 1-Б класу Ангеліна Чумак (класовод Валентина Лідавець), адже «Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе», як сказав В. Сухомлинський.

Марія СВИНАРЧУК,
завідувач бібліотеки Острозького навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ст. – гімназія»

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 242 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]