П'ятниця

19.04.2019

09:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Школа на захисті прав дитини
Навчити дитину знати і реалізовувати свої права надзвичайно важливо, а разом з тим дуже важко. Адже вона, дитина, повинна зрозуміти, що її права – це не «пульт» маніпулювання батьками чи дорослими, а необхідна умова злагоди і порядку у сім’ї, у школі, на вулиці, а відтак і в державі. З цим непростим завданням намагалися впоратися педагоги та учні Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 впродовж Всеукраїнського тижня права, який проходив з 5 по 9 грудня 2011 року.

Розпочався тиждень традиційно із інформаційної передачі по шкільному радіо під назвою «На паралельних дорогах прав та обов’язків». Наймолодші учні вчилися правової грамотності на ігрових класних годинах, а також від старшокласників – лідерів самоврядування, які ознайомили наймолодших учнів із «правовою абеткою». До школярів 3-4-их класів в рамках тижня правових знань «На терезах Феміди» завітали гості: начальник Острозького районного управління юстиції Дідич В.М. та головний спеціаліст Вольська І.В., які авторитетно, а разом з тим і доступно ознайомили дітей із Конвенцією ООН про права дитини, ілюструючи усе веселою відеопрезентацією.

В рамках Всеукраїнського тижня права учителі історії Сокол А.В., Бойко Р.Ю. організували проведення круглого столу для учнів 5 класів «Творення держави – справа кожного із нас». Серед учнів 8-их класів відбулася бесіда за участю лікаря-нарколога Острозької районної лікарні Шевчишина Вадима Олеговича на тему «Наркотики, підлітки і залежність». Учні старших класів долучилися до проведення конференції «Запобігання наркотизації молодіжного середовища», на якій окреслили основні шляхи популяризації здорового способу життя у своєму середовищі. Одинадцятикласники диспутували і вкотре довели, що правова освіченість потрібна молоді як мужність. Вчителем правознавства Кузьменком І.Ю. організовано проведення круглого столу для учнів 9-10 класів на тему «Формування толерантності та поваги до прав людини» (9-10 кл.). 9 грудня 2011 року у школі пройшов Всеукраїнський урок «Права людини». У шкільній бібліотеці впродовж тижня діяла тематична виставка літератури «На захист прав людини».

Виховання патріотизму та любові до Батьківщини завжди стояло в українців на чільному місці у виховному процесі. Адже патріотизм – це одна із підвалин правового суспільства. Тому не дивно, що кожного року в Острозькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 проходять різноманітні конкурси з патріотичним забарвленням. 5 грудня 2011 року, у переддень 20-ї річниці створення Збройних Сил України, вже вкотре члени військово-патріотичного гуртка (керівник Гонта Ф.І.) продемонстрували своє вміння вправно володіти пневматичною гвинтівкою, точно збивати ціль. Змагання відбувалися в індивідуальному та командному заліках. І ми вітаємо переможців: учня 11-Б класу Тимощука Дмитра із зайнятим І місцем в індивідуальному заліку. ІІ місце підкорилося Коньку Віталію, а ІІІ місце здобув Домащук Роман. У командному заліку перемогу здобула команда 11-А класу у складі Варишнюка Костянтина, Яцюка Анатолія та Касянчука Миколи! Молодці, хлопці! Ми впевнені, що ви надійна зміна, яка невдовзі стане на захист Вітчизни, боронитиме людське право на мирне небо!

Уся історія людства – це історія боротьби за свої права. Тому навчити учнів знати та реалізовувати свої права, а ще дати дітям впевненість у захищеності з боку держави – це найперша умова розбудови демократичного суспільства. Над цим школа працює не лише впродовж окремих тижнів, а протягом усього навчального року.

Катерина ДЕНИЩУК, педагог-організатор Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Просмотров: 358 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]