Вівторок

23.04.2019

09:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Шляхом впровадження інноваційних технологій і методик

Навчально-виховна робота у закладі спрямована на виконання Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Базового компоненту дошкільної освіти», програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». У нашому закладі функціонує 11 груп, з яких 2 – групи раннього віку, 9 – садових груп, в яких виховується 311 дітей. 

Наш ДНЗ працює за обраним гуманітарно-естетичним напрямком. У 2014 –2015 навчальному році (НР) педагоги закладу продовжили роботу за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Наш колектив минулого НР завершив роботу над реалізацією проблемної теми «Формування конкурентноздатної особистості у процесі виховання та розвитку дітей шляхом впровадження інноваційних технологій і методик».

Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи, річного плану навчально-виховної роботи ДНЗ. Упродовж поточного НР забезпечено виконання різних форм методичної роботи: методичне об’єднання, творчі групи, педагогічні години, години роздумів та обговорення актуальних питань за статтями фахових видань, консультації педагогам з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. Практикуються форми інтерактивної роботи з педагогами.

З березня 2014 р. наш ДНЗ співпрацює з інститутом обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України по проведенню експериментальної роботи з вивчення особливостей розвитку естетичної обдарованості дітей старшого дошкільного віку. В його рамках проведено діагностування дітей на рівень естетичної обдарованості, апробовано розроблені методики діагностики, узагальнено результати 1-го етапу експерименту.

ДНЗ «Веселка» є опорним у місті з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Двічі на рік проводяться тижні знань з основ безпеки життєдіяльності дитини з метою закріплення у дітей уявлень про можливі небезпечні ситуації природного, біологічного, техногенного, медичного характеру та відпрацювання стереотипів поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

Для своєчасного виявлення обдарованості, розвитку природних задатків дитини, загальних і спеціальних здібностей, активізації дитячої творчості працюють гуртки: «Пізнайко» – гурток розвиваючого навчання (керівник В. Л. Міньова); «Школа шляхетності» – гурток духовно-морального виховання (В. А. Марченко); «Колобок» (І. М. Коваль); «Дзвіночок» – вокальний гурток (А. О. Гроголь); художня студія (Т. В. Корнійчук).

Для дітей, які не відвідують ДНЗ, організовано роботу консультативного центру. До його роботи залучено працівників закладу: практичного психолога, вихователя-методиста, старшу медичну сестру, вихователів, музичного керівника, інструктора з фізкультури, вчителя-логопеда.

Важливою складовою навчально-виховної роботи у закладі освіти є організація роботи з батьками. Вихователі вікових груп упродовж року планували і проводили з батьками своїх вихованців бесіди, консультації, надавали кваліфіковані поради щодо виховання та навчання дітей.

На харчування дітей у 2015 р. станом на 1 червня виділено 158 тис. 733 грн. бюджетних коштів та коштів спецрахунку (батьківська плата), що на 12 927 грн. більше, ніж у минулому році.

Упродовж 2014 – 2015 НР частково була поповнена матеріально-технічна база ДНЗ та проведені ремонтні роботи, на що витрачено 68 тис. 28 грн. батьківських коштів, що на 13 тис. 280 грн. більше, ніж минулого року, 10000 грн. бюджетних коштів – на придбання електром’ясорубки на кухонний блок.

Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ. Батьківським комітетом нашого закладу придбано у вікові групи 2 радіоприймачі із флешами на суму 671 грн. Придбано новорічні прикраси для оздоблення коридорів та вікових груп на суму 371 грн., у ІІ молодшу групу № 3 батьківським комітетом придбано пилосмок, на що виділено 630 грн. та у ІІ молодшу групу № 2 придбано електрочайник, на що затрачено 150 грн. батьківських коштів. Поповнено аптечку медичного кабінету та вікових груп на суму 655 грн., проводилася заправка принтера на суму 580 грн., поновлено посуд у вікових групах на суму 1204 грн. У вікових групах поновлено рушники на суму 380 грн. та постільну білизну (50 комплектів) на суму 6 тис.750 грн. Поновлено тюлеві гардини в 5 вікових групах на суму 3 тис. 294 грн. У 2 вікових групах придбано підставки під кімнатні рослини загальною вартістю 1230 грн.

 Групові кімнати поповнено новими іграшками та іграшковими меблями на суму 1480 грн. За рахунок спонсорської допомоги батьків та батьківського комітету ДНЗ придбано канцтовари на суму 2605 грн. У середній групі № 3 замінено унітаз, на що виділено 820 грн. батьківських коштів та у туалеті 2-го поверху замінено унітаз, умивальник, плитку на загальну суму 2 тис. 345 грн., та придбано перфоратор на суму 600 грн. Батьківським комітетом закладу поновлено килимки та килимову доріжку в 5 групах на суму 840 грн. Батьківським комітетом середньої групи №1 придбано у вікову групу чотири шафи з висувними ящиками для іграшок, та дві шафи для дидактичних посібників на загальну суму 6800 грн. та придбано м’які куточки у дві вікові групи загальною вартістю 2300 грн. У І молодшу групу № 2 придбано дитячі меблі (6 столиків та стіл для роздачі їжі), на що затрачено 1 тис. 500 грн. батьківських коштів.

На виконання санітарно-гігієнічних вимог у заклад було придбано миючі дезинфікуючі засоби, пральний порошок для прання білизни, на що були виділені кошти батьківським комітетом в сумі 2 тис. 985 грн.

Для покращення методичної роботи в закладі, розвитку дітей, поповнено методичний кабінет та вікові групи наочними посібниками, дидактичними матеріалами, літературою, на що використано 2 тис. 417 грн., здійснено передплату фахових видань на суму 2620 грн. Для роботи з дітьми у вікових групах закуплено розрізний роздатковий матеріал на суму 775 грн. батьківських коштів. У трьох старших групах придбано робочі зошити та букварі на загальну суму 1 тис. 742 грн.

Для проведення ремонтних робіт у вікових групах, на харчоблоці, коридорах та інших приміщеннях дошкільного закладу придбано фарби, вапно, шпалери, водоемульсійну фарбу, пензлики, щітки, цемент, цвяхи, електролампочки, на що використано 9563 грн. батьківськими комітетами груп. На придбання фарби також виділено 1026 грн. спонсорських коштів. Також упродовж навчального року здійснено частковий ремонт системи водовідведення, на що затрачено 1770 грн. батьківських коштів, ремонт плити на харчоблоці, на суму 120 грн. З метою дотримання пожежної безпеки, у заклад придбано вогнегасник, на що затрачено 300 грн. та куточок ЦЗ на суму 100 грн. Проведено тарування ваги на кухонному блоці, на що батьківським комітетом виділено 231 грн. Поновлено стільчики у музичній залі на 2100 грн. в кількості 30 штук.

З метою облаштування майданчиків для прогулянок дітей, батьківським комітетом дошкільного закладу придбано 4 балансири, 6 пісочниць, на що затрачено 8100 грн.

Проте існує ряд проблем, які потребують вирішення: облаштування водовідливів на приміщення закладу; придбання меблів (стільчиків, столів); залишається проблемою завершення заміни вікон та балконних дверей у частині закладу; ремонт системи каналізації дошкільного закладу; потребує заміни електрообладнання на кухонному блоці: плити, жарова шафа, на енергозберігаюче, тепломережа.

Педагогічний колектив ДНЗ ясла-садок № 2 «Веселка» і надалі буде спрямовувати свою діяльність на забезпечення виконання державних Програм та забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу. За підсумками звітування роботу завідувача дошкільного закладу визнано задовільною.

Тетяна УГРИН,
завідувач Острозького дошкільного навчального закладу (ДНЗ) (ясла-садок) №2 «Веселка»

№ 32 від 8 серпня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 274 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]