Четвер

18.04.2019

19:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Шлюб» уклали за князівським столом
В урочистій обстановці, за старим князівським столом, угоду про співпрацю підписали 29 квітня у замку князів Острозьких керівники Державного історико-культурного заповідника м. Острога та Фундації «Європейський історичний парк в замку Гнєв» (Республіка Польща). Свідками цієї визначної події стали представники органів місцевого самоврядування Острожчини, науковці, студенти, мешканці міста та члени польської делегації.

Гордість нашого міста, замок ХІV ст. свого часу бачив у своїх стінах не одну сотню вельмож, князів, королів, найбагатших і найвпливовіших людей різних епох. Там вирішувалось майбутнє не лише багатьох пересічних людей, а й сіл, міст, держав, була укладена незліченна кількість усних і письмових угод. Про ті часи, роль Острога, могутність князівського роду нагадала літературно-історична замальовка Влада Озимого «На Замковій горі» у виконанні артистів Острозького театру.

Начальник відділу культури виконкому Острозької міськради Зоя Систалюк на початку церемонії підписання угоди зробила короткий екскурс у історію нашого міста, представила гостей, розповіла про мету зібрання, нашу співпрацю із поляками. Директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало та каштелян замку міста Гнєв Ярослав Стручинський зачитали текст угоди українською і польською мовами. Під гучні оплески присутніх вони підписали документи і обмінялись ними (на знімку).­

Острозький міський голова Олександр Шикер, голова Острозької районної ради Рустам Хутиз, керівник польської делегації, депутат Європарламенту, куратор проектів, що впроваджуються у нас, Ян Козловський та інші, виступаючи після підписання угоди, говорили про важливість події, називали її епохальною, знаковою, згадували про раніше підписані угоди із польськими містами та закладами, які дали плідні результати; наголошували, що «шлюб» укладено, а тепер має бути «потомство», тобто плідна співпраця між музейними закладами та містами, висловлювали подяку на адресу партнерів, які прагнуть до дружби, популяризують культуру один одного в своїх країнах; наші гості зазначали, що бачать Україну в ЄС як члена і роблять все, щоб наша країна там була.

– Підписана угода покликана поглибити співпрацю музейних пам’яткоохоронних закладів для зміцнення дружби між українським і польським народами, ширшого ознайомлення із культурою один одного, – розповів директор заповідника Сергій Кибкало. – Безстрокова угода передбачає, що ми будемо проводити конференції, «круглі столи», семінари із актуальних для обох сторін питань; здійснюватимемо взаємний обмін виставками, налагодимо доступ до фондових матеріалів для дослідників, здійснюватимемо обмін краєзнавчою та художньою літературою, проводитимемо стажування співробітників для розвитку науки, культури, освіти, музейної справи у наших країнах. Подібну угоду польська делегація підписала і з Дубенським заповідником, тож працюватимемо спільно. Думаю, наслідки не забаряться.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 300 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]