Четвер

18.04.2019

20:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Скажений хом’ячок покусав людей

Минулого тижня, без сумніву, мимоволі, у центрі уваги багатьох ЗМІ, органів влади різних рівнів, громадськості опинилися представники ветеринарної медицини. Майже одночасно в трьох областях півночі України виявлено загиблих диких кабанів від африканської чуми (про це детальніше читайте на 9 сторінці), а ще в нашому місті хворий на сказ хом’ячок завдав травм своїм господарям… 

У п’ятницю, 3 липня, експертизою № 240 Рівненської регіональної державної лабораторії ветмедицини був установлений діагноз «Сказ» у хом’яка, який належав одній з родин в Острозі. Тварина подряпала дитину, її подружку та господиню дому, а також її вкусила. Після загибелі домашнього улюбленця люди забили на сполох і звернулися в лікарню. Звідти спеціалісти ветеринарної медицини за підозрою на дуже небезпечне для людей та тварин захворювання, відправили на експертизу в Рівне труп тварини. Звідти і надійшов висновок, який став причиною для серйозної і відповідальної роботи відповідних органів і служб міста.

Екстрено, не зважаючи на вихідний день, у суботу вранці, 4 липня, було проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконкомі Острозької міської ради. У її роботі взяли участь міський голова Олександр Шикер (він, до речі, перебуває у відпустці), секретар міськради Микола Добровольський, відповідальні працівники ветеринарної служби, охорони здоров’я, мисливських господарств: Українського товариства мисливців і рибалок, ТзОВ «Верхівське» та ін.

Начальник відділу державного контролю управління ветеринарної медицини в Острозькому районі Сергій Данилюк для нашої газети розповів, що за рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконкомі Острозької міської ради було накладено в Острозі карантинні обмеження, які триватимуть 60 днів. Впродовж них вже проводиться вакцинація домашніх тварин (собак, котів), а також здійснюються поквартирні та подвірні обходи міста спеціалістами державної ветеринарної медицини для пошуку підозрілих на захворювання тварин та подвірні й поквартирні обходи лікарями медичної та санітарної служб з метою недопущення поширення сказу. Згідно діючої інструкції, медики потерпілим та всім, хто контактував із хворим гризуном, вводять антирабічні (проти сказу) препарати. Якщо хворих тварин на небезпечну хворобу не буде виявлено, то через 60 днів карантинні обмеження по сказу знімаються. Якщо ні – то робота триватиме й далі. А також проведена робота з керівниками мисливських господарств щодо зниження численності лисиць: щільність популяції не повинна перевищувати 0,5 – 1 голови на 1000 га угідь.

Мене цікавило, як в домашніх тварин може з’явився сказ. Сергій Іванович каже, що природнім резервуаром сказу є червоні лисиці, миші, щурі. Тварина може заразитися при вигулюванні на вулиці, лісі через ослинену траву, інші предмети – це так званий вуличний тип сказу, при покусах – прямий шлях передачі збудника. Тому, згідно діючої інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин, яка затверджена наказом Головного управління ветеринарної медицини з Державною ветеринарною інспекцією Міністерства сільського господарства і продовольства України, наказ від 15 березня 1994 року № 5, та з метою не розповсюдження захворювання на сказ у тварин на території Острога, протягом карантинних обмежень при виявленні хворих на сказ тварин, а також підозрілих на це захворювання, будуть умертвляти. Їх трупи, а також загиблих, будуть спалювати разом зі шкірою (пункт 3.6. інструкції).

Ветеринари ще раз нагадують, що щеплення проти сказу тварин є одним із заходів профілактики та недопущення сказу. Вони просять усіх мешканців міста надати наявних їм тварин для проведення вакцинації проти сказу.

Всеволод МОТОРНИЙ

№ 28 від 11 липня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 175 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]