П'ятниця

26.04.2019

16:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Скульптор-активіст творить не лише мистецтво, а й історію держави

Ярослав Будзанович – активіст Євромайдану (на фото ліворуч), учасник добровольчого батальйону в зоні проведення АТО як стрілець-штурмовик-розвідник, але, перш за все, – надзвичайна творча особистість. Чоловік малює та вирізає з дерева скульптури… бензопилою. В Острозі також є декілька його шедеврів, адже майстер мешкав деякий час у нашому місті.

Пан Ярослав родом із Прикарпаття, а саме з гірського Верховинського району. Народився у селі Бистрець, а живе у Великому Зодаку. Після закінчення школи був студентом Ленінградської академії мистецтв, опісля отримав сім років ув’язнення за свої, відмінні від тих, що їх пропонувала влада, переконання; ще сім років був послушником монастиря у Колодіївці. Створював скульптури у багатьох містах України. В Острозі перебував у свого друга майже рік, і встиг зробити скульптури біля комплексу «Гриль», у центрі перед кафе «Пінгвін», біля дитячої поліклініки Острозької ЦРЛ, в нашому районі, сусідньому Нетішині.

За професією він – художник. Вирізає скульптури, малює по дереву, створює різні композиції, оздоблює приміщення. Талановитий майстер був активістом Майдану. Приїхав туди ще до сумнозвісного побиття студентів. Розповідає, що там теж не покидав творчості, і зробив багато скульптур, зокрема хрест для Небесної Сотні на вулиці Інститутській. Одна робота навіть залишилася в музеї столиці.

Ярослав Михайлович каже, що найцікавішим для нього було спілкування з багатьма яскравими особистостями, які мають і добрі посади, і бізнес, але дбають не лише про власну кишеню, а хочуть покращити ситуацію в країні. Він зауважив, що саме горе об’єднало людей, які би ніколи не зустрілися за інших обставин.

Під час перебування на Майдані було помітно, хто лише показує, що працює, а хто є справжнім патріотом і дбає не лише за себе. Чоловік навіть перейшов із однієї сотні в іншу, бо співпрацювати з такими людьми не хотілося. Тим більше, що їх і слід простиг, коли почалися серйозні заворушення.

– Сили були нерівні, інколи здавалося, що допомогло просто диво, – коментує ситуацію біля будинку профспілок Ярослав Будзанович, коли вдалося вибратися живим з оточеної будівлі.

Після подій Майдану пан Ярослав ще два з половиною місяці був у батальйоні самооборони Києва. Коли з’явилася потреба захищати країну на сході, він поїхав у складі добровольчого батальйону після підготовки на Тучинському полігоні. Розповідає, що безпосереднім учасником бойових дій ще не був, але побачив багато. Вразило те, що й інших, – українцям забороняють стріляти. Герой нашої розповіді каже, що попри те, що віднедавна поділу як такого немає, добровольці відрізняються від мобілізованих. Вони приїхали діяти і хочуть якомога швидше нормалізувати ситуацію. Інше питання, чи їм дозволяють це робити. До того ж Росія активно спонсорує війну, і це головна перевага ворогів. Ставлення до української армії у багатьох місцевих агресивне, багато хто співпрацює з Росією.

– Пропаганда пра­цює найбільше, – під­тримує розмову острожанин Юрій Міліщук, друг пана Ярослава (на фото праворуч), – у них є серйозна відпрацьована маніпулятивна стратегія.

Чоловік каже, що постійно збирає інформацію з російських каналів, щоб розуміти як бачить ситуацію пересічний громадянин Росії, прослідкувати за маніпуляціями тамтешньої влади. Розповів ситуацію, коли кадри (які знімали українці!) з наших новин потрапили через 20 хвилин у російські з, відповідно, іншими коментарями.

Між іншим, пан Юрій розповів нам кілька цікавих фактів про Ярослава, зокрема те, що він розробив систему маскування танка.

Ярослав Михайлович звертає увагу, що чи не найголовніше – не переоцінити власні сили. Його здоров’я ще дозволяє боронити країну, але чоловік зважає на те, яку роботу може виконувати. Каже, що той, хто не хоче, завжди знайде причину. Тепер художник перебуває в зоні АТО. Хай Бог йому допомагає здоровим і неушкодженим повернутися додому і продовжити творити на благо України. Можливо, після його повернення до Острога, ми ще розповімо про солдатські будні художника.

Софія КОТОВИЧ

№ 35 від 29 серпня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 294 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]