Четвер

25.04.2019

00:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Смертельна блискавка
Цьогорічна весна не надто радує нас хорошою погодою. На зміну холодам приходить 30-градусна спека, а за нею знову прохолода, які розділяють атмосферні фронти – а там свої баталії – проливний дощ, град, грози і блискавки. Лише середина травня, а вони вже встигли завдати матеріальних збитків, людських жертв та травмувань.

Нещодавно, коли крапав дощ, блискало, чувся грім, я був на вулиці із знайомим. Знаючи про небезпеку мобільного, я вимкнув його і запропонував це зробити своєму товаришу. Той лише розсміявся із мого попередження і страхів. Тоді все обійшлося, а ось цієї середи, 16 травня, на лузі поблизу Оженина сталася трагедія. Сім’я з 4 осіб випасала там череду. Наближалася гроза. Мати змушена була піти у село і покинула двох молодших дітей із старшою дочкою Катериною. Під час грози у неї задзвонив телефон, працювало радіо. Чи то під час розмови, чи після неї, а мо’ й до неї, по утвореному електромагнітному каналу «пройшов» страшної сили розряд, який вбив, або смертельно травмував 19-річну дівчину і собаку, яка була близько. У електромагнітне поле потрапив також 14-річний Ярослав, якому було завдано значних опіків ніг. Лише наймолодший, 13-річний Тарас, який у той момент був на безпечній відстані, відбувся переляком. Він і повідомив маму про трагедію. Враженого доставили в реанімаційне відділення Острозької ЦРЛ, де встановили, що струм йому опік біля 20 відсотків тіла. Наступного дня, у четвер хлопця відправили у одну з рівненських лікарень. Про страшну трагедію розповів начальник слідчого відділення Острозького МВ УМВС, підполковник міліції Микола Ковальчук, який виїжджав на місце події.

Ще на початку травня, до речі, після нестерпної спеки, линув сильний дощ, який місцями переходив у град, блискало, гриміло. То була одна з перших цього року гроза. І вона зразу завдала матеріальних збитків – один із небесних розрядів влучив у опору ліній електропередач, пошкодивши її, знеструмив лінію на Грем’яче. Слава Богу, під час тієї грози ніхто не постраждав, ремонтна бригада Острозького РЕМу дуже швидко ліквідувала пошкодження і споживачі не довго відчували дискомфорт через відсутність струму.

Нагадаємо, що роки два тому ми розповідали про ураження школярки громовицею. Дівчина із матір’ю працювала на городі. Тоді не було дощу, гроза була, здавалося, далеко. Почувши дивний звук старші обернулися і побачили дівчину лежачою на землі. І тоді в Могилянах, і в Оженині, і в Рівному (смерть відомого політика Василя Червонія) – фігурантом був мобільний телефон. А сьогодні рідко зустрінеш людину, яка б не володіла цим благом цивілізації. Попри безспірну перевагу, як бачимо лише з цих прикладів, він становить значну загрозу під час грози.

Експерти пояснюють, що електромагнітні хвилі, які випромінює мобільний телефон, можуть притягнути розряд атмосферної електрики. Причому для цього не обов’язково навіть дзвонити. Достатньо, щоб мобільник був просто увімкнений. Також велику небезпеку для життя людей і їх помешкань становлять супутникові антени, комп’ютерні мережі Wi-Fi, інша електроніка. Найголовніша порада аби уникнути біди – вимкніть мобільний, комп’ютер із периферією, радіо, телевізор, знеструмте (це найголовніше) тюнер супутникової антени, закрийте вікна, завчасно подбайте про громовідводи. Береженого – Бог береже!

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 358 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]