Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Собак не поменшає, але вони не будуть агресивні

У минулому номері нашої газети ми вже повідомляли, що в Острозі, завдяки ініціативі громадськості, підтримки влади міста та району, з’явилося «світло в кінці тунелю» щодо вирішення проблеми з бездомними тваринами. Заступник голови Рівненської ГО «Зоозахист» Алла Лосік розповіла для нашої газети, що її громадська організація була створена у 2014 році, як ініціативна група людей для допомоги владі при вирішенні питання щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами та реалізації різних проектів, пов’язаних із екосистемами. 

Не так давно до Рівного з ініціативи ГО «Зоозахист» була запрошена, за підтримки міжнародного фонду, група ветеринарів, яка розпочала стерилізацію собак у місті. Вони перейняли європейську методику, яка набагато ефективніша в боротьбі з неконтрольованим розмноженням бездомних тварин і, зокрема, агресією собак. Алла Лосік наголосила, що запропонована методика ефективна в декількох напрямках. Головне – це комплексний підхід до стерилізації з одночасною вакцинацією проти сказу та реєстрацією тварин. У підсумку це дає можливість людям взяти під контроль середовище, де живуть безпритульні тварин.

Моя співрозмовниця також розповіла, що ГО «Зоозахист» готова ділитися досвідом із ініціативними групами, які працюють в районах області. Приємно, що таку співпрацю почали з Острога, де влада міста на чолі з міським головою Олександром Шикером, головою райдержадміністрації Віталієм Ундіром, ініціативною групою з Острозької академії, громадською організацією «Екодруг» готові гуманними методами вирішувати «собаче питання». Алла Лосік зазначила, що вони демонструють єдине бачення вирішення актуального у місті питання. Зокрема, Острозька академія долучилася в плані фінансування заходів. За кошти, які вона надасть, ГО «Зоозахист» закупить обладнання, яке залишиться у місті і допоможе надалі місцевим громадським організаціям виконувати свої завдання. Влада сприяла із приміщенням та вирішенням інших нагальних проблем у роботі.

Для реалізації задуманого був розроблений план, яким передбачено прибуття до нашого міста групи ветеринарів. Вони мають розробити план дій для проведення стерилізації, вакцинації, ведення єдиного реєстру безпритульних тварин, інформування населення щодо своєї роботи і правил гуманного поводження з тваринами.

Мене цікавило, в чому полягає суть європейського методу, і чи поменшає у місті собак. На це моя співрозмовниця зазначила, що досвід європейських країн засвідчив, що стерилізація собак є найефективнішим. Знищення тварин, як це було раніше, не є ефективним. Бо ареал вбитих тварин заповнюють нові, яких викидають на вулицю люди. Стерилізовані, вакциновані та «чіповані» собаки менш агресивні, не становлять загрозу людям. Вони будуть конролювати свою територію і не допускати на неї «чужих» собак. І їх кількість стабілізується. Крім того, вбивство тварин створює негатив у середо­вищі людей, бо це є негуманно. «Необхідно усвідомити, що «брати наші менші» є такою ж частиною єдиної природи, як і людина. Саме стерилізація допоможе взяти під контроль процеси розповсюдження і розмноження тварин у місті і гармонізувати стосунки з тваринним світом. Дуже приємно, що міська і районна влада пішла нам на зустріч і всемірно допомагає», – зазначила Алла Лосік.

Іван ГЛУШМАН

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 210 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]