Середа

24.04.2019

15:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Соціальна реабілітація дітей-інвалідів

Комунальний заклад «Куз­не­цовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» запрошує дітей-інвалідів для надання реа­бі­лі­таційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини-інваліда. Метою діяльності центру є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, надання соціальних послуг, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей та молоді з особливими потребами, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток їх здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство. 

В прекрасній споруді комплексу соціально-медичної реабілітації дітей-ін­ва­лідів, побудованій за сучасними європейськими стандартами, з потужним реабілітаційним обладнанням, послуги отримують діти з районів Рівненської області.

Комплекс реабілітаційних заходів центру надається безкоштовно. Для отримання послуг організоване збалансоване харчування.

До центру зараховуються діти-інваліди віком від 2 до 18 років з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, органічними ураженнями системи органів дихання.

Тривалість курсу реабілітації отримувачів послуг визначається реабілітаційною комісією центру і складає термін, необхідний для виконання індивідуальної програми реабілітації (від 1-го до 12 місяців). Послуги надаються курсами в залежності від захворювання дитини та бажання батьків.

Діти-інваліди, які за станом здоров’я потребують постійного цілодобового догляду, перебувають у центрі в супроводі одного із батьків (опікуна).

Якщо діти навчаються у загальноосвітньому навчальному закладі за денною формою та потребують реабілітаційних послуг відповідно до їх ІПР, то для них можлива організація освітніх послуг у центрі.

Реалізацію корекційних завдань соціальної, психолого-педагогічної реабілітації щоденно здійснюють вчителі-реабілітологи, практичний психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед.

Робота фахівців відділення медичного спостереження направлена на відновлення рухових функцій та подолання фізичних обмежень дітей, проведення заходів, що сприяють покращенню їх здоров'я та життєвих функцій організму.

Організація реабілітаційних заходів медичного спостереження передбачає:

– спостереження за фізичним, соматичним та психічним станом отримувачів послуг;

– визначення адекватності та послідовності заходів лікувально-профілактичного   характеру;

– проведення медичного огляду та тестування отримувачів послуг лікарями: неврологом, травматологом, психіатром, педіатром.

Змістом заходів фізичної реабілітації є:

– лікувальна фізкультура (за методами В. Козявкіна, А. Смолянінова, І. Болотнікова, В. Мухіна);

– масаж (класичний, стимулюючий, розслабляючий);

– фізіотерапевтичні процедури (ампліпульсотерапія, електрофорез, лазер  скануючий, міостимуляція, електростимуляція);

– теплові процедури (парафіно-озокеритові аплікації);

– бальнеологічні процедури (вихрові ручні, ножні ванни, гідромасаж, циркулярний, висхідний душ, душ Шарко);

– механотерапія (велотренажер, багатофункціональний тренажер, бігова доріжка);

– лікувально-профілактичні заходи (спелео-, фіто-, аромо-, озонотерапії);

– спортивно-прикладні вправи (заняття з розвитку рухової активності, прогулянки, теніс, фізкультура на повітрі).

Відповідно до зазначених напрямків роботи, фахівцями центру розробляються і адаптуються реабілітаційні програми, які працюють як один злагоджений механізм. Їх мета – навчити дітей вести повноцінне життя у відповідності з їх індивідуальними здібностями, інтересами та можливостями.

У січні 2015 року в комунальному закладі «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» введено в дію комплекс «Соляна кімната». У зв’язку з цим в центрі запроваджені додаткові реабілітаційні послуги із психорелаксації та спелеотерапії, як для дітей-інвалідів з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку так і для дітей-інвалідів з органічними ураженнями системи органів дихання.

Монтаж та облаштування процедурного приміщення проведено кваліфікованими спеціалістами (мають відповідну ліцензію) з відомого спелеокурортом м. Соледар, що на Донеччині. Саме з цього міста привезли й «автентичні» соляні блоки, сіль – з м. Артемівськ.

Комплекс «Соляна кімната» – приміщення, в якому імітуються унікальні та рідкісні природні утворення, стіни вкриті шаром солі. Насичення повітря цілющим соляним аерозолем відбувається завдяки галогенератору, в якому соляний картридж непомітно розпорошує в приміщенні іони хлориду натрію, через які повітря в кімнаті очищене від вірусів, мікробів та алергенів. Лікувальний ефект полягає у тому, що завдяки потраплянню мікрочастинок цілющої солі в органи дихання, зменшується запальний процес в них, розріджуються мокроти. Внаслідок чого – покращується дихання, мозок збагачується киснем, покращується кровообіг та лімфотік.

Створена атмосфера приміщення сприяє відпочинку та розслабленню: інтер’єр імітує склепіння справжньої печери; спокійна музика, м’яке освітлення забезпечують психорелаксацію організму. У соляній кімнаті з дітьми працює психолог, фахівець з фізичної реабілітації. Під легку музику проводиться психогімнастика, ігри–медитації, вправи на дихання.

Періодичні сорок хвилин перебування у соляній кімнаті знижують ризик багатьох захворювань, лікують бронхіальну астму, алергію, пневмонію (крім гострої форми), недуги нервової системи. Однак є й протипокази: туберкульоз, онкологія, тому за рекомендаціями необхідно звернутися до лікаря.

 Перебування в соляній кімнаті поєднане з озонотерапією (повітря соснового лісу), системою лікувально-профілактичних заходів (фіточаї, теренкур, фізкультура на повітрі) сприяє:

• Загальній реабілітації та оздоровленню організму, внутрішньому оздоровленню та релаксації.

• Очищенню та лікуванню дихальних шляхів (бронхолегеневої системи, лор-органів).

• Профілактиці частих ГРВІ, грипу, бронхітів, пневмоній хронічних захворювань лор-органів.

• Досягненню антистресового та антидепресивного ефекту.

• Нормалізації психоневрологічних станів.

• Лікуванню алергії.

• Оздоровленню системи кровообігу та лімфотоку.

• Виведенню шлаків.

• Стабілізації обмінних процесів та отриманню косметологічного ефекту.

• Профілактиці захворювань шкіри, щитовидної залози.

Сподіваємось, позитивні результати не забаряться.

Щоб отримати реабілітаційні послуги у центрі, необхідно звернутися в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини-інваліда із відповідною заявою і зібраним пакетом необхідних документів.

За додатковою інформацією жителі м. Острога можуть звертатись за адресою: м. Острог, вул. Кн. Острозьких, 22/г. Контактний телефон: 3-00-67, 3-18-05.

Леся Хомич,
головний спеціаліст по роботі з інвалідами управління праці та соціального захисту населення

 

№ 7 від 14 лютого 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 327 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]