Понеділок

20.05.2019

05:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Соціальний захист чорнобильців
Про виплату допомог та компенсацій згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  

Особами, які мають статус пос­траждалих внаслідок Чор­­нобильської катастрофи, є:

1. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків.

2. Потерпілі від Чорнобильської катастрофи – громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Посвідчення учасника ліквідації видаються на підставі таких документів:

а) посвідчення про відрядження в зону відчуження;

б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії в зоні відчуження;

в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості робочих днів і населеного пункту).

Посвідчення дитини, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, видається на підставі посвідчення дорослого (батька чи матері), довідки до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, свідоцтва про народження дитини та довідки про склад сім’ї (має бути вказано, що дитина знаходиться на утриманні батьків).

Посвідчення є документом суворого обліку. У разі втрати або псування посвідчення замість нього видається дублікат на підставі раніше поданих документів, а також особистої заяви (з поясненням обставин втрати або псування посвідчення із зазначенням номера і дати видачі) та публікації в пресі повідомлення про визнання втраченого посвідчення недійсним.

Класифікація компенсацій та допомог згідно Закону України «Про статус і соціальний захист гро­ма­дян, які постраждали внаслідок­ Чор­нобильської катастрофи» за кодами бюджетної класифікації:

1. Доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, терміном 14 робочих днів.

Компенсація організаціям та підприємствам виплати додаткової відпустки ліквідаторам І-ІІ категорії здійснюється на підставі подачі в управління праці та соціального захисту населення таких документів:
– виписки з наказу про надання додаткової відпустки ліквідатору;
– розрахунку оплати додаткової відпустки терміном 14 робочих днів;
– листа з проханням перерахувати кошти із зазначенням банківських реквізитів.

2. Компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вона включає:

– компенсацію батькам постраждалих дітей, які не відвідують дош­кільні дитячі заклади, – сума роз­раховується в розмірі середньомісячної вартості харчування однієї дитини в місяць в районі;
– компенсацію батькам, діти яких відвідують дитячі садочки – по 26,50 грн. щомісяця на кожну дитину;
– компенсацію батькам на дітей шкільного віку – по 16,50 грн. щомісяця на кожну дитину.

3. Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вона включає:
– виплату компенсації в розмірі 50% вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановленими МОЗ України, ліквідаторам І категорії – по 294,00 грн. щомісяця;
– виплату компенсації в розмірі 25% вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановленими МОЗ України, ліквідаторам ІІ категорії – по 147,00 грн. щомісяця.

4. Компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вона включає:

а) одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, інвалідність чи смерть яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС:
інвалідам І групи – 379,30 грн.;
інвалідам ІІ групи – 284,40 грн.;
інвалідам ІІІ групи – 189,60 грн.;
сім’ям, які втратили годувальника – 7586,00 грн.;
батькам померлого ліквідатора – 3792,00 грн.;
дітям-інвалідам – 1264,00 грн.

б) щорічну допомогу на оздоровлення:
інвалідам І-ІІ групи – 120,00 грн.;
інвалідам ІІІ групи – 90,00 грн.;
дітям-інвалідам – 90,00 грн.;
учасникам ліквідації ІІ категорії – 100,00 грн.;
учасникам ліквідації ІІІ категорії – 75,00 грн.;
кожній дитині, яка втратила одного з батьків – 75,00 грн.;
евакуйованим із зони відчуження у 1996р., включаючи дітей – 75,00 грн.

5. Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Даний код передбачає:
– забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Забезпечення належної організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, здійснюється згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 8 квітня 2011 р. № 164 «Про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постановою Кабінету Міністрів від 27 березня 2013 р. № 261 «Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

На основі даних щорічної диспансеризації лікарсько-відбірковими комісіями районних, міських, обласних лікарень і спеціалізованих диспансерів постраждалим громадянам видається довідка форми 070/О для одержання путівок на санаторно-курортне лікування чи оздоровлення. У довідці зазначається діагноз, доцільність оздоровлення, сезон та профіль санаторно-курортного закладу.

Забезпечення путівками постраждалих громадян здійснюється відповідно до поданих ними письмових заяв. До заяви додається:
– копія посвідчення відповідної категорії (ліквідатора, постраждалої особи, потерпілої дитини);
– медична довідка (форма 070/О);
– копія свідоцтва про народження (для дитини);
– довідка з місця реєстрації (форма 3).

Інформування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, про наявність путівок для санаторного лікування в розрізі різних категорій постраждалих (дорослі, діти у складі груп, діти разом з одним із батьків) здійснюється особисто та через засоби масової інформації.

Санаторно-курортні путівки постраждалим особам надаються згідно з профілем захворювання в порядку черговості. Право на першочергове оздоровлення мають ліквідатори І категорії (інваліди), діти-інваліди та діти-сироти.

6. Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цей код передбачає безоплатне забезпечення ліками та пільгове зубопротезування.

Фінансування витрат, пов’язаних з реалізацією Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету.

За консультаціями та детальнішою інформацією просимо звертатися жителів міста в управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради за адресою: м.Острог, вул. Кн. Острозьких, 22-Г, каб. №1, тел. 3-18-05.

Ірина Міліщук,
начальник відділу з питань захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів міста
№38 від 21 вересня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 554 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]