Субота

20.07.2019

18:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

1 2 3 4 5 6 »

Тепер мінімальна заробітна плата – 1378 гривень 

№ 41 від 10 жовтня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 359 | Коментарі (0)

Немає необхідності доводити, що заробітна плата – один з найважливіших елементів соціально-економічної політики держави. Водночас – це джерело існування сотень працівників у нашому місті, державі, основа добробуту та достатку їхніх родин. Тому зрозуміло, що своєчасна виплата заробітної плати та її розмір – свідчення здорового фінансово-економічного стану підприємства, цивілізованих відносин між роботодавцем та працюючими, свідчення його професійних, ділових та людських якостей.

Суб’єктам господарювання, які використовують працю найманих працівників, слід пам’ятати, що виплата мінімальної заробітної плати – це обов’язкова вимога на території усієї України. Не нарахування заробітної плати, у розмірі мінімальної, – порушення соціальних гарантій громадян України.

Кожен громадянин нашої країни має право отримувати за свою роботу гідну заробітну плату, а з часом і пенсію. Тому роботодавці та працівники повинні пам’ятати, що дотримання чинного законодавства про оплату праці для одних гарантує чисту совість перед державою та суспільством, для інших – стабільне майбутнє.

Одним із елементів державного регулювання заробітної плати є визначення і гарантування мінімального її рівня. Відповідно до Закону України № 704-VIII від 17 вересня 2015 року до довідника внесено зміни:

... Читати дальшеВшановуючи найповажнішу категорію наших співвітчизників 

№ 39 від 26 вересня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 263 | Коментарі (0)

Як і кожного року, 1-го жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу та ставлення українського суспільства до найстарших представників громади, які закладали матеріальну базу незалежної держави, є носіями кращих трудових традицій та наших духовних скарбів.

У цей день світ говорить про все зроблене щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя, про невирішене у цій сфері.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, зв’язку  та розуміння поколінь, щоб кожна людина, кожен громадянин пам’ятав про свою історію, вшановував і надавав підтримку людям похилого віку, ветеранам, пенсіонерам, адже вони найбільше потребують нашої допомоги, нашої уваги. Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція повинні стати взірцем для підростаючого покоління. Вони передають у спадок все найцінніше, що накопичили за життя.

Розглядаючи сучасні проблеми людей похилого віку, доводиться, на жаль, констатувати, що рівень соціальної роботи і та система соціальних служб, що діють сьогодні в Україні, неспроможні побороти шквал негараздів, що супроводжують життя цієї категорії українського суспільства. Однією з ключових проблем життєдіяльності людей похилого віку є самотність, спостерігається зменшення зв’язків, пов’язаних із виходом на пенсію, відокремленням дітей, а надалі, з остаточним відходом із життя друзів і рідних, постійне відчуття покинутості, марності і непотрібності свого існування. Соціальна робота з людьми похилого віку багатопланова і багатоаспектна. Вона торкається таких сфер життєдіяльності, як здоров’я, фінанси, організація дозвілля, подола ... Читати дальше
Безпека праці працівника є одним з пріоритетів роботодавця 

№ 38 від 19 вересня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 285 | Коментарі (0)

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Здолбунівському районі вже п’ятнадцять років поспіль здійснює профілактичні заходи в межах своєї компетенції. За останні роки в Острозькому районі значно знизився рівень виробничого травматизму. Так протягом 2014 року в Острозі та районі сталося 5 нещасних ­випадків, а за 8 місяців 2015 року – один.

 Незважаючи на тенденцію до зниження рівня виробничого травматизму, давати однозначну позитивну оцінку ще зарано, адже за кожним конкретним випадком – доля людини або перерване життя.

На превеликий жаль, за існуючих в Україні досить низьких економічних показників, а відтак і низького рівня життя, у більшості населення наразі інші пріоритети – як нагодувати сім’ю, як вижити. Тому про охорону праці згадують нечасто. У таких умовах головна роль у впровадженні культури охорони праці на виробництві має належати керівникові, який має зрозуміти, що охорона праці – це не збитки при реалізації працеохоронних заходів, а вигідний внесок у розвиток підприємства.

Тож потрібно впроваджувати таку систему управління охороною праці, яка б не лише передбачала взаємну соціальну та економічну відповідальність роботодавця і працівника, а й була спрямована на зміну їх ставлення до питань виробничої безпеки. Від цього залежатиме, формальною чи дієвою буде профілактична робота.

У статтях 13 та 14 Закону України «Про охорону праці» визначено відповідальність роботодавців і працівників, тим самим передбачено взаємну залежність та зацікавленість кожної зі сторін соціального партнерства у формуванні безпеки праці. Зокрема, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Праці ... Читати дальше
Легалізація заробітної плати найманих працівників 

№ 38 від 19 вересня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 284 | Коментарі (0)

Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами Пенсійного фонду України, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’я­тати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.

Не менш важливим є той факт, що рівень надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. Тіньова зарплата є основним ресурсом Пенсійного фонду. На ринку праці щороку виплачується близько 200 мільярдів гривень «тіньової» зарплати, що за нинішньої податкової бази – це щонайменше 75 млрд. грн. надходжень до бюджету. Дефіцит Пенсійного фонду на сьогодні становить 80 млрд. грн. Тому детінізація – це питання №1 як для економічної, так і для соціальної сфери, тому що ми реально недоотримуємо ресурс, який міг би повертатись до людей у вигляді зарплат і пенсій.

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахова ... Читати дальше
Учасників антитерористичної операції забезпечуватимуть санаторно-курортним лікуванням 

№ 37 від 12 вересня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 247 | Коментарі (0)

В нашій країні, на жаль, вже більше року проходить військова операція, в результаті якої учасники військових дій отримують як фізичні, так і психологічні травми. Тому ми повинні докласти всіх зусиль, щоб оточити їх у мирній країні увагою та турботою, допомогти повернутися до мирного життя. Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради забезпечує осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».

Путівки на санаторно-курортне лікування надаються згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок: учасників бойових дій, інвалідів війни, інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій. Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підт­верджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. При наданні копій документів, передбачених постановою, необхідно мати при собі їх оригінали.

Державною службою України у справах ветеранів війни та у ... Читати дальше
Атестацію деяких робочих місць за умовами праці проводити обов’язково 

№ 36 від 5 вересня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 315 | Коментарі (0)

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Згідно з Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими міністром праці України 1 вересня 1992 р. (постанова № 41) і головним державним санітарним лікарем України, перелік робочих місць, що підлягають атестації, складає атестаційна комісія підприємства, організації.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про охорону праці» працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, крім права на пенсію за віком на пільгових умовах, додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого тижня, безплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, оплату праці в підвищеному розмірі.

Віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці можливе тільки на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, установи, організації.

... Читати дальшеДля тих, хто подає документи на субсидію 

№ 35 від 29 серпня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 311 | Коментарі (0)

Перш за все, звертаємо увагу, що для громадян, які вже одержують субсидію – додатково надавати документи для її призначення не потрібно. Нижче подаємо інструкцію про порядок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії.

1. Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

2. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.

3. У Заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я, по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири, контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

4. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:

– на оплату житлово-комунальних послуг;

– на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).

Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

5. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:

1) у графі «Номер особового рахунку» – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі «Найменування організації, що надає& ... Читати дальше
Внесено зміни в правила надання пільг 

№ 34 від 22 серпня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 244 | Коментарі (0)

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 446 внесено зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389. Відповідно до внесених змін, управлінню праці та соціального захисту населення Острозького міськвиконкому продовжили термін прийому та обробки інформації щодо сукупного доходу сім’ї для визначення права на пільги, до вересня поточного року. Тобто пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, визначені Порядком, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, можуть подати до міського управління праці та соціального захисту населення (кабінет № 7) декларацію про доходи сім’ї пільговика за відповідною формою, довідку про склад сім’ї, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї за період з 1 січня по 30 червня 2015 року, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період, також протягом серпня поточного року.

У разі, коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права, а в разі визначення права у липні – вересні 2015 р. – протягом шести місяців, починаючи з 1 липня 2015 року.

Після закінчення шести місяців пільговикам необхідно знову звернутися до управління праці та соціального захисту населення для визначення права пільговика на отримання пільг на наступний період.

Управління праці та соціального захисту населення щомісяця до 25 числа житлово-експлуатаційним організаціям, організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, операторам (провайдерам) телекомунікацій, газо- та електропостачальникам, постачальникам твердого палива (далі – підприємства) списки пільговиків, які ... Читати дальше
І знову про субсидії 

№ 33 від 15 серпня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 276 | Коментарі (0)

Хочу повідомити, що останнім часом нашим управлінням прийнято 489 заяв на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Острозі та опрацьовано 362 діючі справи на отримання субсидії. З них не всім споживачам вийшла субсидія в неопалювальний період, але не варто засмучуватись, в жовтні з початком опалювального періоду всі звернення будуть автоматично перераховані, відповідно до діючих тарифів, без участі заявників, про що кожен заявник отримає повідомлення. 

Кабінет Міністрів спростив механізм надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для громадян, які не встигли вчасно оформити державну компенсацію. Відповідне рішення закріплене у Постанові Кабміну № 570 від 5 серпня. Отже, громадянам, які не встигли подати заяву на отримання субсидій на ЖКП, будуть нараховувати компенсації з моменту отримання права на субсидію, але не більше, ніж за шість місяців до звернення. Раніше такий механізм діяв строком до трьох місяців.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами), субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації та розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. 
Кількість зазначених осіб та їх соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.

У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають на підставі рішень комісій, створе ... Читати дальше
Внесено зміни в організацію оздоровлення 

№ 32 від 8 серпня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 252 | Коментарі (0)

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 489 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 261», відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджених зазначеною постановою, безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок забезпечуються: постраждалі особи (особи, віднесені до категорії 1); потерпілі діти (діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою) разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює.

Потерпілі діти забезпечуються санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з урахуванням вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Термін перебування в санаторно-курортному закладі за санаторно-курортною путівкою становить: для постраждалих осіб – 18 днів, для постраждалих осіб із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта і спинного мозку) – до 35 днів, для потерпілих дітей – від 21 дня до двох місяців. Термін перебування потерпілих дітей у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить 14 днів.

За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку та не отримали путівки в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі для забезпечення санаторно-курортною путівкою на наступний рік за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування. У разі коли постраждала особа чи потерпіла дитина протягом року перебувала на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, але не отримувала її (крім випадку відмови від путівки), така особа чи дитина має право на отримання грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування в установленому законодавством розмірі. ... Читати дальше
Внесено зміни в порядок призначення субсидій 

№ 32 від 8 серпня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 288 | Коментарі (0)

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26 червня 2015 р. № 475 та постанову від 25 березня 2015 р. № 487, якими внесено чергові зміни у порядок надання субсидій.

З 21 липня змінена форма Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії (зараз не потрібно вказувати розмір отриманого доходу, лише його джерело). Її зразок можна отримати в управліннях праці та соціального захисту.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення Державної фіскальної служби (ДФС), Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»).

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в анти терористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену ... Читати дальше
Про встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства підгрупи А першої групи 

№ 31 від 1 серпня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 282 | Коментарі (0)

Верховна Рада 2 червня 2015 року прийняла Закон України за № 495 – VІІІ «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» щодо встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства підгрупи А І групи» (набуває чинності з 1 січня 2016 р.).   ... Читати дальше
Ще раз про отримання субсидій на послуги житлово-комунального господарства 

№ 30 від 25 липня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 330 | Коментарі (0)

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 лютого 2015 року № 106, якою з 1 травня запроваджуються спрощені умови отримання житлової субсидії. 

В поточному році 500 громадян міста скористались своїм правом та подали заяви про призначення житлової субсидії, 409 з них уже опрацьовано. Усім заявникам надійшли повідомлення, у яких вказано, що субсидія на 5 місяців, з травня до вересня 2015 р. включно, щомісячна, у наданні субсидії не відмовлено. На літній період субсидія не вийшла.

З 1 жовтня буде перераховано житлові субсидії за усіма наявними в управлінні праці та соціального захисту населення зверненнями і видано нові повідомлення. Нові звернення – це лише незначна частина із очікуваних нами звернень.

Звертаємося до тих жителів міста, котрі прорахувавши свої доходи зрозуміли, що їм субсидія на літо не вийде або не потрібна, вам не обов’язково чекати жовтня, щоб звертатися за субсидією, ви можете зробити це зараз, щоб зменшити очікуване навантаження на спеціалістів в опалювальний період.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання (норми дивіться нижче), з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.

Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально, в залежності від сукупного доходу (приклад розрахунку нижче).

Субсидія призначається особі, яка зареєстрована у будинку (квартирі) та на яку відкрито особові рахунки по сплаті за житлово-комунальні послуги. Не зареєстрованій особі, яка фактично проживає у житловому приміщенні, субсидія призначається за умови наявності договору найму (оренди) житла і переведення особових рахунків зі сплати житлово-комунальних послуг.

Право власності на призначення субсидії не впливає. Тобто, за призначенням житлової субсидії може звернутися особа (не власник), я ... Читати дальше
Допомогу отримуватимуть лише через «Ощадбанк» 

№ 30 від 25 липня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 270 | Коментарі (0)

Для уникненням фінансових ризиків при виплаті щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі – грошова допомога) 15 червня 2015 року Урядом прийнято постанову № 427, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505.  ... Читати дальше
Легалізація робочих місць – шлях до стабільності 

№ 28 від 11 липня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 429 | Коментарі (0)

Легалізація робочих місць – це спільний внесок у стабільне майбутнє, який і держава, і бізнес, і громадяни роблять вже сьогодні. Це обов’язкова умова добробуту та підвищення рівня життя всієї країни та кожного українця.  ... Читати дальше
Категорії громадян, пільги яким будуть надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї 

№ 27 від 4 липня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 298 | Коментарі (0)

З 1 липня пільги на житлово-комунальні послуги будуть надаватись (у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України) за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710,00 грн.) наступним пільговим категоріям громадян:  ... Читати дальше
Внесено зміни щодо порядку надання пільг 

№ 26 від 27 червня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 362 | Коментарі (0)

Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесені зміни до Законів України в частині надання пільги окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї.  ... Читати дальше
Призначення допомоги по догляду за хворою дитиною 

№ 25 від 20 червня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 269 | Коментарі (0)

Напевно, не знайдеться людини, яка не скористалася б можливістю взяти листок непрацездатності по догляду за дитиною. Адже коли малюк хворіє, його мама готова кинути все на світі, аби бути поруч і хоч якось полегшувати стан хворої дитини.  ... Читати дальше
Внесено зміни щодо пільг чорнобильців 

№ 25 від 20 червня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 232 | Коментарі (0)

Управління соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради повідомляє, що в зв’язку з прийняттям Закону України №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 р. розпочато реформування системи пільг та компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.  ... Читати дальше
Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням 

№ 24 від 13 червня 2015 р.  Рубрика: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Переглядів: 191 | Коментарі (0)

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».  ... Читати дальше