П'ятниця

26.04.2019

04:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Соціальну ініціативу «Замкової гори» підтримали

Приємно, що наша ідея зробити свято для дітей, які опинились у зоні антитерористичної операції, знайшла широкий відгук в острожан, влади міста та району. Люди, розуміючи те, що безневинні діти дуже страждають від війни, несуть в нашу редакцію гроші, іграшки, цукерки, малюнки, листи. В навчальних закладах міста школярі також долучилися до акції і писали листи своїм одноліткам, збирали для них допомогу. 

У рамках реалізації своєї соціальної ініціативи у неділю поруч з наметом «Волонтерів Острожчини» працівники редакції збирали кошти на новорічні подарунки для дітей міста Щастя що на Луганщині. Приємно, що острожани, гості міста не були байдужими до нашого починання і допомагали чим могли. Крім грошей, дорослі та діти приносили іграшки, малюнки, цукерки та ін. Долучилася до нашої акції й найменша того дня благодійниця Маша Качан (фото поруч), адже перші іграшки ми отримали саме від неї. Разом з мамою дівчинка принесла чималий пакет гарних ляльок, які вона передала діт­кам, що зараз живуть в зоні неоголошеної війни. Чимало мешканців нашого міста приходили безпосередньо до редакції, вони також приносили гроші та подарунки дітям сходу України.

Як фінансово так і організаційно активно долучилися до акції міський голова Олександр Шикер, заступники міського голови Віталій Ундір, Ольга Логвін, Анатолій Лисий, депутати Олександр Корнійчук, Юрій Олексійчук, Володимир Степанюк, працівники міськ­ради, відділу освіти, вчителі, учні шкіл, працівники податкової інспекції, приватні підприємці. Так, приватний підприємець Роман Свинарчук безкоштовно виготовив 1250 вітальних листівок із зоб­раженням Острога, магазин «Продукти», власник  Неоніла Давидюк, передали дві великі коробки цукерок, підприємець Наталія Дробенюк – дитячі книжки, іграшки, канцтовари. Ми дякуємо їм, а також: Марії Тарковській, Надії Маліновській, родинам Войтових, Томащук, Прислупських, Жанні Тишкун, Ірині Люмберт, Людмилі Ліщенко, Віталію Герасимчуку, Анатолію Оношко, Лідії Сергіївні, працівникам «ПриватБанку», магазину «Тисяча дрібниць». Сподіваємось, що до кінця акції цей список ще попов­ниться. Ми надзвичайно всім вдячні за виявлену чуйність і небайдужість до долі маленьких українців, що опинилися в зоні лиха.

Побувала в нашій редакції і уродженка міста Щастя, наша колега на заслуженому відпочинку Елла Білюк. Вона підтримала грошима нашу соціальну ініціативу, з болем говорила про війну у місті її дитинства, юності. Інші наші читачі розповідали про своїх знайомих і рідних, які мешкають в зоні АТО. Там і справді жахлива ситуація, особливо на підконтрольних бандитами територіях. Хоча і на звільнених далеко не щасливе життя. Тож наша допомога хоч трошки підсолодить життя найменшим українцям, яким довелося у ХХІ столітті пізнати голод, страх, біль.

Проте не всі однозначно сприйняли нашу ініціативу. Є й такі, що висловили своє обурення. Мовляв, вони самі винні, і взагалі, всі там сепаратисти і нема чого їм допомагати. По-перше, мова йде про дітей, які стали заручниками дій дорослих. По-друге, міста Щастя і Станиця Луганська знаходяться на території підконт­рольній українській владі. І головне, позиція самолюбування: ми хороші, а вони погані, і призводить до безглуздих протистоянь. Вони такі ж, як і ми, і вони не далеко, вони поруч. Не можна, коли в сусіда горить хата, тішити себе думкою, що тебе це не стосується. Бо потім буде соромно дивитись в очі тому сусідові, коли в них бачитимемо не виказане питання: чому ти кинув мене, коли в мене була біда?

Ми глибоко переконані, що добро, увага, людяність, милосердя, здатні здолати будь-які упередженості та розбіжності між сходом і заходом України. Тож і далі, до понеділка, 22 грудня, включно, будемо збирати кошти та речі для подарунків дітям Луганщини. Після закінчення нашої акції ми опублікуємо звіт про надходження та використання добродійних внесків. Крім того, в наступному номері ми сподіваємося розповісти про реалізацію нашої соціальної ініціативи у школах міста та району.

Людмила КОЗАК

№52 від 20 грудня 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 295 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]