Четвер

25.04.2019

00:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Сольний концерт вразив професійністю
Нещодавно у залі Острозької дитячої музичної школи відбувся концерт випускників Галюк Наталії та Петришина Дмитра, клас викладача Остренко Наталії Володимирівни.

Перший сольний концерт – це знаменна подія, що запа­м’я­товується на все життя, результат величезної праці виконавця та його педагога.

Як і личить професійним музикантам, концерт розпочався із музики Й.С. Баха. Він – один з найбільших композиторів усіх часів і народів. Може й тому його виконувати вкрай важко: навіть у найменшому творі один музичний мотив перетікає в інший, створюючи безперервний рух, і все це музичне мереживо в кінцевому підсумку виливається у фінальний акорд, який ставить крапку в творі. Яскраво і технічно прозвучали дві інвенції композитора.

Класичний період був представлений творчістю Й. Гайдна. Композитори-класики прагнули надати музиці ясності, логічності, гармонії. Саме ці принципи і розвиває видатний австрійський композитор. Сонати Гайдна, легкі та грайливі на перший погляд, є досить складні у вивченні та виконанні. У наших музикантів вони прозвучали по весняному свіжо, емоційно, невимушено.

Одна з вічних цінностей, відкритих романтиками – краса народного мистецтва. До цього часу ніхто так послідовно не звертався до фольклору. Популярними стають пісенні жанри, в тому числі і билина – російська народна епічна пісня про богатирів та їх подвиги. Яскраво і колоритно прозвучала «Билина» А.Курнавіна у виконанні Наталії Галюк.

Композитори прагнули за допомогою музичних засобів виразити глибину і багатство внутрішнього світу людини, неповторність кожної особистості, різноманітність і витонченість відтінків людських почуттів, які не завжди піддаються словесному вираженню. Задушевний ліризм, віра у світлі людські ідеали, прагнення до свободи – все це яскраво демонструє Прелюдія соль мінор російського композитора С. Рахманінова. Дмитро Петришин з перших акордів виконання заволодів увагою слухацької аудиторії.

У заключній частині концерту пролунав твір ще одного романтика, польського композитора М. Мошковського – Етюд. З банальної вправи на октави він переростає у твір яскравого емоційного пориву, що перегукується за настроєм з прелюдією Рахманінова.

Музичним подарунком для слухачів став власний твір Наталії, яка розкрила себе як чуттєва натура, натхненний романтик і продемонструвала хороший професійний рівень як композитор-початківець.­

Концерт пройшов з великим піднесенням, на високому професійному рівні, в теплій атмосфері. Глядачі з великим задоволенням слухали виконавців. Юних талантів привітала директор школи Кузьменко Валентина Романівна, побажавши музикантам творчої наснаги та нових професійних успіхів.

Від себе хочеться подякувати викладачу Наталії Володимирівні Остренко за чудовий вечір. Величезне щастя для кожного викладача бачити такі високі результати власної праці, відчувати радість творчості у серцях учнів та слухачів. Бажаємо Вам, Наталіє Володимирівно, міцного здоров’я, життєвої наснаги та нових творчих звершень.

Наталія БАЛУШКО, викладач музшколи
Просмотров: 365 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]