П'ятниця

19.04.2019

17:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Солодка коляда у «Ромашці»
Як справжні артисти показали себе педагоги Острозького ДНЗ №1 «Ромашка», які разом із дітьми підготували свято «Коляд-колядниця», присвячене Різдвяним святам. Вони грали ролі господарів та гостей, співали, танцювали. Діти також намагались не відставати. Свято вдалося на славу. Юні вихованці садочка бачили, як в давнину святкували, дізналися про деякі народні звичаї та обряди, а в кінці дійства як активні учасники отримали солодощі.

А почалося свято з того, що з базару додому повернулась господиня, яка всього накупила для свята, але ще не встигла прибратись у хаті, не приготувала кутю. Коли її готувала, довелось господареві замітати хату. Така робота його обурила, і він збирався вже її покинути, але метикувата Парася сказала йому, що не годиться на Свят-вечір починати справу і не закінчувати її – так буде цілий рік. Хоч і нехотя, але довелось чоловікові підмести оселю повністю. І чи то не знав він, чи забув, але викинув сміття на двір. Виявляється, що цього робити не можна. Тут господиня «відчитала» дядька, а діти дізналися про ще один із народних звичаїв.

Потім у хаті з’являлись юні колядники, щедрувальники, циган з циганкою, коза, Маланка, лікар. Хто колядував, хто посівав, а хто гроші просив, намагався обманути – зрештою, як годиться, всі отримали по заслузі. Чесна праця була винагороджена, а погані вчинки засуджені. З розповідей господарів діти ще раз почули про народження маленького Ісусика, традиції широко відзначати різдвяні свята. Разом всі веселилися, колядували.

 В кінці свята господарі пригостили дітей солодощами, дякували тим, хто колядував, щедрував та посівав. Звертаючись до дітей, господар побажав їм зростати здоровими, на радість батькам і Україні. Добре попрацювали з дітьми музичні керівники садочка Лариса Вада та Олена Середюк, вихователі середніх і старших груп, аби юні артисти змогли порадувати своїх батьків та незадіяних у святі друзів гарними виступами.

Іван ПАВЛІВ
Просмотров: 303 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]