Неділя

21.04.2019

21:34

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Соснова алея по-господарськи
Напередодні Великодніх свят неподалік моста через Вілію на лівій стороні вулиці Островського з’явилась гарна соснова алея. Молоді деревця радують перехожих своєю природною зеленню і красою. Зробив таку добру справу для міста і його мешканців  підприємець Микола Хохліч.

Чоловік каже, що наше місто завжди потопало у зелені. Але дерева старіють, хворіють і їх доводиться зрізати, щоб убезпечити перехожих. Так в різних куточках міста, де були старі дерева, тепер зяє пустота. Здається, ніби місцевість осиротіла. Навпроти магазину «Господар», на протилежному боці вулиці Островського стоять старі і хворі – заражені омелою дерева. Їх незабаром доведеться зрізати, бо вже нині під час сильного вітру з них падають на проїжджу частину сухі гілки. Коли це буде зроблено – вулиця позбудеться дерев. Алея сосонок має незабаром замінити старі дерева. Тож напередодні Великодніх свят Микола Васильович із однодумцями посадили дерева. Дбаючи  аби вони прийнялися, підливали. Саджанці вдалося взяти з місця, де був самосів і їх збирались знищити. Завдяки підприємцеві, юні деревця вдалося врятувати.

Микола Васильович розповів, що не так давно він з батьком посадив каштани, берізки. Та, на жаль, від тієї посадки залишилось лише 5 дерев – решту знищили місцеві вандали, яким деревця чомусь заважали. Дуже шкода, що у нашому місті не цінують працю, створену руками небайдужих і активних людей.


Ми запитали:


Галина РИЗВАНЮК, пенсіонерка:

– Безумовно, посадку дерев обома руками схвалюю. Це прекрасний вчинок. Я собі думаю – хто міг зробити таку добру справу для міста, як не родина Хохлічів. Вони люди активні, вміють у кожній справі добитися успіху. Тепер порадували нас сосновою алейкою. Незабаром деревця підростуть, думаю, ті, хто садив їх, будуть їх доглядати. Вже зовсім скоро вони радуватимуть перехожих.


Ганна СИМОНОВИЧ, бібліотекар Острозької міської бібліотеки:

– Цей прекрасний вчинок гідний наслідування.  Дерева на планеті виконують дуже важливу функцію – вони її легені. На жаль, сьогодні людство прискореними тем­пами знищує їх. Необхідно роз­почати кампанію у місті, щоб його ко­­жен мешканець посадив весною бодай­ кілька дерев. Тоді наше місто радуватиме нас своїми зеленими шатами, повітря буде чистішим, а Острог – зеленим і процвітаючим.


Євстафій КРОПИВА,
тимчасово непрацюючий:

– Сьогодні вперше побачив соснову алейку.  Тепер дерева будуть прикрашати цю гарну надвілійську вулицю. Важливо, щоб вони вижили і укріпились. У нас є чимало таких, хто може знищити маленьке деревце, зрізати сосну чи ялину перед Новим роком. Думаю, до цього не дійде. Хотілося, щоб у нас у місті було більше таких прикладів, коли люди зі своєї ініціативи висаджують дерева, прибирають біля своїх осель і на робочому місці та ін.


Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 735 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/16
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]