Субота

20.04.2019

07:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Спалювання сухої рослинності – надзвичайно небезпечне!
З настанням весняної пори все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть у населених пунктах горить суха трава. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та, насправді, наражають на небезпеку здоров’я сусідів і суттєво погіршують стан природного довкілля.  

Тому надзвичайники Острожчини звертаються до мешканців краю із закликом утриматися від спалювання сухих залишків рослинності та сміття. Особливо звертаємо увагу на неприпустимість таких дій поблизу лісових масивів, торфовищ, будівель та споруд! Адже неконтрольований вогонь при сухій погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та житлові будинки.

Крім того, рятувальники звертаються і до органів місцевого самоврядування, яким потрібно проводити просвітницьку роботу, та вживати дієвих заходів для недопущення спалювання сухостою. На жаль, далеко не всі люди обізнані з проблемами й шкодою від спалювання листя, бо звикли так робити все життя.

Попереджаємо, що за самовільне випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачені адміністративні стягнення у вигляді штрафу на суму від 850 до 1190 грн.

Правила безпеки, яких слід дотримуватися під час спалювання сміття:

– обкосіть чи повиривайте суху рослинність навколо будинків;

– при поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;

– не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою, ніж 15 метрів;

– не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

– забезпечте себе первинними засобами пожежогасіння;

– спаливши сухі гілки, щедро залийте багаття водою.   

Пам’ятайте: виконання цих простих правил безпеки вбереже вас та ваших сусідів від пожежі!

Володимир ЗАВЕРУХА, начальник служби цивільного захисту в м. Острог та Острозькому районі ТУ МНС України у Рівненській області
№17 від 27 квітня 2013 р. Категория: Корисне | Просмотров: 322 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]