Середа

26.06.2019

22:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Спасіння людства – із небес
У прес-центрі Національного університету «Острозька академія» відбулися традиційні січневі Різдвяні читання на тему «Роль Ісуса Христа для долі людства і спасіння людини».  

На урочистому відкритті прозвучала молитва «Отче наш» у виконанні хору «Благовість» студентсько-викладацького храму пр. Федора Острозького. Координатор та організатор читань для острозького студентства, доктор педагогічних наук, професор Василь Миколайович Жуковський у своєму вступному слові наголосив, що весь світ у січневі святкові дні живе у великому духовному піднесенні, бо саме цієї пори прийшов у земний світ Син Божий, Творець Всесвіту на допомогу людству, аби кожен із нас не забував про своє високе християнське покликання, завше пам’ятаючи, що він оновив наше єство і став Спасителем у долі людства на Землі.

Цьогоріч Різдвяні читання пройшли за трьома аспектами: «Історико-соціологічні аспекти Різдва Христового», «Богословські аспекти Різдва Христового» і «Психолого-педагогічні та культурологічні аспекти Різдва Христового». Приємно, що у різдвяних читаннях взяли участь студенти місцевого вишу Юлія Новак, Ольга Данилюк, Василь Махлюк, кандидат історичних наук, доцент Андрій Смирнов, викладач кафедри релігієзнавства Олександр Калабський, аспірант цієї ж кафедри Віталій Щепанський, магістр релігієзнавства, священик академічного храму Богдан Стрикалюк, викладач кафедри богослів’я Тарас Варварук, здобувач кафедри психолого-педагогічних дисциплін Сергій Якушенко, здобувач кафедри релігієзнавства Олександр Кравець, кандидат історичних наук Роман Бойко.

Відрадно те, що у заході взяли участь представники різних конфесій, високоповажні гості академії Олег Огірко, Сергій Невада, Олександр Дмитрієв, Ярослав Лукасік, Ігор Дмитрук, Євген Распопов, Анатолій Войтко, Юрій Лукашик.

Острозький поет Олесь Ундір привітав учасників заходу міні-поемою «Мозаїка величного Різдва». Дух Різдва Христового заполонив серце кожного слухача, бо це християнське свято належить до найбільших свят в історії людства, бо воно на честь того, що Всемогутній Всевишній втілився, став людиною, щоби спасти людей світу, допомогти побачити їм правдивий шлях земного життя.

Віталій РІДНИЙ
Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 427 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]