Вівторок

23.04.2019

20:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Спільно захистимо свою землю і незалежність

Агресія Росії проти України, підступне захоплення Криму неабияк тривожить патріотів України. Завше, аби захистити свою землю від загарбника, свідомі громадяни держави виявляють бажання влитися в лави національної армії. Чи є добровольці захистити Батьківщину, який стан справ в Острозькому райвійськкоматі, я попросив розповісти нещодавно призначеного (3 березня) райвійськкома Олександра ШЕВЧУКА.  

– Сьогодні ситуація в Україні, як ніколи, складна. Проте, ми працюємо згідно планів, скоригованих відповідно до останніх подій. Нині ми керуємось указом в. о. Президента України від 1 березня «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України», розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації від 4 березня «Про затвердження плану заходів з організації проведення навчальних зборів з військовозобов’язаними в необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним штабом Збройних Сил України», розпорядження міського голови «Про організацію забезпечення мобілізаційних заходів у місті при переведенні на функціонування в умовах особливого періоду», а також аналогічного документа голови Острозької райдержадміністрації.

Крім того, у понеділок, 17 березня, Верховна Рада прийняла закону України «Про часткову мобілізацію». Мушу сказати, що необхідність прийняття такого рішення обумовлене ​​загостренням суспільно-політичної ситуації на Кримському півострові, неприхованою агресією північного сусіда, захопленням російською стороною частини території АР Крим та міста Севастополя.

Законом створюються умови для переведення Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших військових формувань України, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу. Очікуємо відповідних наказів та інструкцій. Поки що їх немає. Коли вони з’являться, то ми негайно будемо їх виконувати. Уже у вівторок в залі засідань міської ради за участі керівників міста, району, підприємств, установ та організацій відбулася нарада, на якій обговорювалися першочергові завдання для часткової мобілізації особового складу Острожчини. Скажу одразу – проблем дуже багато. Вони стосуються забезпечення транспортом, пальним, проживання призваних та іншого. Сподіваюся, спільними зусиллями ми вирішимо більшість із них.

А наразі хочу розповісти про вже зроблене. Відповідно до вже згаданих нор­мативних документів, Острозький ра­йонний військовий комісаріат з 3 березня переведений на посилений режим роботи та виконує завдання, поставлені начальником Генерального штабу – головнокомандувачем Збройних Сил України, військовим комісаром Рів­ненського обласного комісаріату. Відповідно до затверджених планів, про­водились 10-денні навчальні збори призначених в команду військово­зо­бо­в’я­заних. Відповідно до розроблених раніш схем, 24 офіцери запасу, солдати і сержанти були сповіщені і призвані на збори. Ці люди призначені на посади та сформовано підрозділи райвійськкомату.­

Із призваними військово­зобо­в’я­за­ни­ми проводяться заняття по вивченню функціональних обов’язків, завдань, покладених на військовий комісаріат, для злагоджених дій підрозділів та відновлення навченості по практичному виконанню завдань, покладених на військовий комісаріат.

Упродовж останнього часу вико­нувалося завдання щодо проведення контрольного сповіщення військово­зо­бо­в’язаних та постачальників техніки національної економіки з метою вста­новлення реального стану справ щодо фактичної наявності людей, які пере­бувають на обліку, та можливості їх призову до військових частин Збройних Сил України. На жаль, сьогодні багато людей перебуває за кордоном: в Росії, Чехії, Польщі, Португалії, Іспанії та інших країнах. Їх рідні не завжди можуть дати відповідь, коли вони приїдуть, і чи на них можна розраховувати. Неабияку складність створює те, що військо­во­зо­бов’язані поміняли місця свого проживання, а інформацію про це нам не надали. Легше працювати з сільським населенням, складніше – в місті.

Контрольне оповіщення в Острозі здійснюється власними силами, силами військовозобов’язаних, призваних на навчальні збори при військовому комісаріаті, та силами добровольців, які самочинно виявили бажання поповнити лави Збройних Сил України.

Крім того, ми підготували свої пропозиції до відповідних рішень міської ради та райдержадміністрації. Сподіваюся на розуміння і підтримку з боку органів місцевого самоврядування.

– Олександре Петровичу, ви згадали про добровольців. Чи багато мешканців Острожчини виявили бажання захищати Україну зі зброєю в руках? Якого вони віку і категорій?

– Впродовж останніх тижнів до військового комісаріату прибуло без виклику більше 100 осіб. Є серед них мешканці міста, сіл району. В основному це люди, які згідно чинного законодавства за віком вже не призиваються на військові збори. Нагадаю, що згідно положення про проходження служби не підлягають призову на військову службу в мирний час, і при мобілізації: для рядових, це особи віком після 40 років, сержанти – 45, молодшого офіцерського складу і прапорщиків – 50, старший офіцерський склад (майор, підполковник) – 55, а полковників – 60. Виходячи із ситуації, що склалася добровольцям ми не відмовили. Вони надають посильну допомогу, зокрема, у сповіщенні військовозобов’язаних, організаційних роботах у райвійськкоматі, виконують також інші завдання.

Є серед добровольців ветерани аф­ган­ської війни, офіцери, прапорщики, які служили ще в рядах Радянської армії. На жаль, молоді серед доброволь­ців мало. Важко сказати чому – бояться чи не хочуть захищати Батьківщину у важкий для неї час. А ось за повідом­леннями більша частина молоді з’явилася.

– Що ви можете сказати стосовно Національної гвардії? Чи здійснює наш військкомат призов туди?

– Стосовно Національної гвардії, поки що, станом на 18 березня, не поступало жодних вказівок, відповідно до яких ми могли б діяти. Тож я не готовий дати конкретних відповідей. Думаю, вже найближчим часом надійдуть відповідні документи, і ми також почнемо роботу по формуванню особового складу Національної гвардії.

На завершення мені хотілося б звернутися до всіх мешканців Острожчини підтримати нашу національну армію. Нагадаю відоме прислів’я, що коли народ не хоче годувати свою армію, то йому доведеться утримувати чужу. Сьогодні триває збір коштів для війська. Це може зробити кожен власник мобільного, відправивши смс на номер 565. Крім того, окремо звертаюся до військовозобов’язаних, молодих чоловіків і юнаків без повісток приходити до військкомату з військовими квитками, щоб зголоситися добровольцями для захисту від загарбника своєї землі і омріяної віками незалежності України.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН

Просмотров: 334 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]