Середа

24.04.2019

18:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Співали, дякували за пісню та вручали подарунки

У минулому номері нашої газети ми розповідали про народний аматорський хоровий колектив районного Будинку культури. У неділю, 23 листопада, з нагоди його ювілею у приміщенні РБК відбувся святковий концерт. Впродовж нього звучали чудові українські пісні, вітання від колег, влади району та області, ювілярам вручали подарунки та нагороди, дякували за прекрасну мелодійну українську пісню. 

Ювілейний концерт розпочався музичними позивними. Коли відкрилася завіса, на сцені стояв хоровий колектив у чудових українських костюмах-вишиванках. Ведучі Наталія Гуцуляк та Микола Мичка, привітавши присутніх та побажавши їм усіляких гараздів, зазначили, що усіх до просторої зали районного Будинку культури зібрала пісня. А вона – свято душі. Потім вони представили ювілярів – його керівника – Заслуженого працівника культури України Михайла Крета, керівника оркестрової групи Ігоря Федоріва та солістів. Потім вони розповідали про створення хорового колективу, головну його мету – показати глядачеві красу народної пісні; репертуар, досягнення, численні виступи на різних міських, районних та обласних заходах – святах, урочистостях оглядах, конкурсах, фестивалях, творчих вечорах, присвоєння почесного звання «Народний самодіяльний». Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять померлих активних учасників хору, які були його солістами, фундаментом та стержнем колективу, завдяки яким твори звучали яскравіше, багатше, колоритніше,– Віталія Власенка, Олександра Новіка, Романа Кобетяка.

Впродовж ювілейного концерту виконувалися пісні різноманітної тематики, серед яких були і патріотичні, і ліричні, і жартівливі, як авторські (звучало дуже багато на слова Тараса Шевченка), так і народні – «Моя ти земле калинова», «Ой вербо, вербо», «Пісня про хліб», «Вітре буйний», «Вставай. Гей, ви браття», «Мамина коса», «Козацька похідна», «Ой у полі криниченька», «То капуста…», «Козацьке весілля», «Розпрягайте, хлопці, коні», «Ой чого ти почорніло», «Реве та стогне Дніпр широкий» та музично-хорова композиція «Україно, дай нам сили». До неї були включені фрагменти відомих українських пісень і навіть молитва за Україну. Солістами під час виконання пісень були Юрій Грищук, Лідія Змеєва, Катерина Руда, Галина Скрипковська. Присутні дарували артистам гучні оплески, вигуки «Браво», квіти.

Прекрасними і щирими словами, а дехто і віршованими рядками, щиро вітали ювілярів з їх святом, бажали всіляких гараздів, здоров’я, миру, натхнення, творчих злетів колеги – режисер театру Микола Кінах, народний аматорський квартет «Оксамит» та хоровий колектив сільськогосподарського приватного підприємства «Розвазьке» (керівник Віталій Хмарук), народне аматорське тріо «Барви» (… Світлана Поліщук), народний аматорський ансамбль народної музики «Вулик» з Оженина (… Тарас Безюльов), а також директор Рівненського обласного центру народної творчості Феодосій Васечко, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, в. о. голови Острозької РДА Богдан Турович, начальник відділу культури і туризму Острозької РДА Марія Кузьмінчук, голова профкому працівників культури Інна Журик. Головним чином ювілярам дарували квіти, але вручали і торти, і «Медовуху», а артисти, як годиться, – пісні у своєму виконанні; представники влади - почесні грамоти та подяки.

Із тих 24 хористів, які виступали того дня на сцені РБК, усі були відзначені, дехто навіть двічі. Тож відзнаками управління культури та туризму Рівненської ОДА, Острозької РДА та її відділу культури, райради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток і відродження та збереження української національної культури, пісенного мистецтва краю, активну життєву позицію та з нагоди 20-річчя творчої діяльності народного аматорського хорового колективу Острозького РБК були нагороджені: власне хор-ювіляр, його керівник Михайло Крет, учасники – Ярослав Денищук, Віра Жуковська, Марія Кузьмінчук, Людмила Петрук, Віталій Хмарук, Ксенія Шевчук, Лідія Змеєва, Федір Товстий, Надія Захарчук, Микола Хаврук, Сергій Янчишин; Володимир Гірчук, Юрій Грищук; Тетяна Угрин, Анжела Гроголь, Леся Целованська; Зоя Систалюк, Людмила Мазярчук, Галина Скрипковська, Віктор Новік, Степан Залюбівець, Катерина Мартиновська, Катерина Зайцева, Олег Тищук, оркестрова група (колектив «Живограй»).

Цікавими були спогади, так би мовити, батьків хорового колективу – у 1994 році голови Острозької міської ради Миколи Грищука та тодішнього директора районного Будинку культури Людмили Трусік. Вони розповідали, який тоді був час, як ініціативна група інтелігенції на чолі з Петром Андруховим працювала, щоб відродити славу Острога, Острозьку академію, як з’явилась ідея створити хор, як вона реалізовувалася, як збирали людей, як запросили керівника колективу, як проходили перші репетиції та інше. На завершення свого виступу Микола Володимирович пообіцяв подарувати кожному хористу свої книги про місцеве самоврядування. Від імені хорового колективу дякувала людям, які були найбільше причетні до його створення, солістка Лідія Змеєва. Вона також вручила виступаючим квіти. Вони дякували за пісню, раділи успіхам колективу, бажали йому і далі творчого зростання та успіхів.

Іван ГЛУШМАН

 

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 326 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]