П'ятниця

24.05.2019

15:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Сподіваючись на німецькі інвестиції
Упродовж трьох днів у Острозі перебувала делегація з німецького міста Гундельфінген. Про мету візиту гостей, його хід і перспективи майбутнього співробітництва розмова із першим заступником міського голови Віталієм Ундіром:

– Партнерські стосунки нашого міста із польськими містами вже дають плідні результати. Ще більших ми очікуємо у перспективі. Минулого року на дні міста Берунь ми спілкувалися із представниками влади іншого побратима польського міста – німецького Гундельфінгена. Тоді ми і запросили їх до себе у гості. 3 травня делегація очолювана бургомістром (міським головою) Рейнхардом Бентлером (дуже досвідченим господарником, який на своїй посаді працює вже 28 років), у складі двох заступників, керівника кримінальної поліції Фрайбурга прибули до Острога.

Впродовж трьох днів ми намагались якомога краще показати Острог, розповідали про його історію, культуру, минуле, сьогодення, своє бачення його розвитку у майбутньому. Гості побували у краєзнавчому музеї, Музеї книги та друкарства, постійнодіючій нумізматичній виставці Державного історико-культурного заповідника м. Острога, в Національному університеті «Острозька академія», Межиріцькому монастирі, Нетішині. У гостей склалося хороше враження про наше місто і Україну взагалі. У нашій країні всі члени делегації побували вперше. Відбуваючи на батьківщину, один із них зізнався, що не очікував побачити такої краси, стільки скарбів історії та культури. Це ще раз говорить про те, що не зважаючи на сучасний розвиток інформаційних технологій, навіть передова інтелігенція Європи мало знає про Україну, а такі маленькі міста як Острог для них є білою плямою на мапі.

Неабияк гостей з Німеччини вразила експозиція Музею книги і друкарства, де є видання книг німецьких першодрукарів. У них на батьківщині дуже шанують свою історію і культуру. Її знають і популяризують у себе в країні і за кордоном. І ось тут, в маленькому українському містечку вони побачили видання німецьких друкарів середньовіччя, зокрема першу німецьку друковану Біблію Мартіна Лютера та ін. Аналогічна ситуація була і під час перегляду нумізматичної виставки. Гості зрозуміли, що Україна, наше місто має значний досвід співпраці з Європою, тісно пов’язана з Німеччиною. Тож настала черга ці зв’язки поновити і продовжити співпрацю на новому, і я би сказав, вищому рівні.

– Це перше спілкування острожан із представниками влади міста Гундельфінген?


– Ні. В кінці минулого року ми з польськими колегами відвідали місто – партнер Беруня. Там познайомилися з його інфраструктурою, туристичним потенціалом, відвідали бібліотеки, освітянські, спортивні та інші заклади. Від перебування там у нас залишилось приємне враження. Місто невелике, за населенням як і Острог. Зате воно значно багатше. Знаходиться неподалік від кордону із Францією і Швейцарією в Альпах. Там дуже добре розвинутий туризм, є гірськолижні курорти і таке інше. Їх досвід для нас дуже цінний, будемо намагатись щось взяти від них для розвитку нашого міста.

– Віталіє Олександровичу, що можна сказати про результати візиту німецької делегації?

– Приїзд делегації з міста Гундельфінген є першим кроком до майбутньої співпраці. Гості з Німеччини приїхали до нас, так би мовити, із розвідкою – чим Острог може бути цікавим для їх міста. Коли вони побачили, що наше місто є перспективним для співпраці – тут безпечно, є де жити, є що побачити, то вже попередньо велася мова про співпрацю. Її можна розділити на три напрями – туристичний бізнес, залучення інвестицій в розвиток підприємств Острога, співробітництво вузів.

Говорити про те, що наше місто має дуже великий туристичний потенціал – немає потреби. Але його треба оживити, зацікавити потенційних туристів, які приїжджатимуть до нас і платитимуть гроші. Міста-побратими є тими першими локомотивами, які зрушать справу з місця. Ми вже очікуємо делегацію із сорока осіб на день міста Острога із Беруня. Тепер необхідно подбати, щоб належним чином їх зустріти.

При міській раді Гундельфінгена працює об’єднання підприємців. Планується, що на своєму засіданні вони обговорять наші пропозиції співпраці щодо інвестування в молокозавод, цегельний та інші підприємства міста. Ми сподіваємося, що німецький потужний бізнес оживить підприємства Острога, в місті з’являться нові робочі місця, наповнюватиметься міський бюджет. Але це буде не одразу. Для втілення планів у життя необхідно багато працювати. Ми отримали запрошення відвідати Гундельфінген із візитом. Ми готові включити до складу делегацію тих підприємців, які бажають налагодити співпрацю із німецькими колегами. Разом з тим закликаємо острожан вкладати гроші у готельний бізнес, адже сьогодні місто не має де прийняти навіть невелику делегацію і розмістити її на ночівлю.

Щодо останнього напряму співпраці, то скажу, що заступник бургомістра Бруно Шульц до роботи в представницькій владі міста 40 років працював у Фрайбурзькому університеті. Цей навчальний заклад знаходиться на відстані 40 кілометрів від Гундельфінгена. Тож гостей зацікавила наша Острозька академія. Ми організували туди екскурсію. Під час розмови з ректором університету Ігорем Пасічником попередньо обговорювались різні аспекти майбутньої співпраці, зокрема в рамках обмінної програми, стажування студентів, викладачів та ін. Співпраця між вузами дуже важлива, адже у нас вивчається німецька, а у них – українська мова. До речі, цей заступник займається інтеграцією міста із польськими містами-побратимами. Ми сподіваємось, що їхня програма буде розширена і туди включать і Україну, а конкретно – Острог.

На закінчення хочу подякувати ректору НаУ«ОА» Ігорю Пасічнику за надання котеджу для проживання делегації з Німеччини, змістовну екскурсію та всіляке сприяння розвитку міжнародного співробітництва. Хотілося б, щоб й інші керівники, підприємці, жителі міста розуміли важливість та перспективи цієї спіпраці.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 403 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]