Вівторок

23.04.2019

05:05

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Спортивне тріо Білюків
В нашому місті є чимало родин, де спорт став не тільки захопленням, але й справою життя більшості її членів. Серед таких сімей яскраво виділяється Петро Білюк та його сім’я. Мабуть, немає на Острожчині людини, яка захоплюється спортом, і не знає цих спортивних чоловіків.

Родом Петро Миколайович з міста Острога. Після закінчення Кам’янець-Подільського педінституту прийшов працювати вчителем фізкультури в Острозьку СШ №2 у далекому 1970 році. Добре грав у волейбол, футбол, був непоганим легкоатлетом. Петро Миколайович розповідає, що робота там, хоча і була цікавою, та дещо сковувала його. За натурою він енергійна, непосидюча людина і одноманіття для нього не цікаве. Зрозумів, що повністю реалізувати себе у межах шкільного спортзалу він не зможе, і коли запропонували обійняти посаду голови районної ради фізкультурно-спортивного товариства «Колос», з радістю погодився. Робота з дорослими аматорськими колективами йому більше подобалась і пізніше він пішов на підвищення у райвиконком, де працював завідувачем відділу молоді та спорту (після багатьох реформувань), аж до виходу на пенсію в 2008 році.

На посаді «головного спортсмена району» у повній мірі розкрився організаторський і спортивний фах Петра Білюка. За його плечима більше тисячі різноманітних спортивних і розважальних заходів, турнірів, спартакіад. Це зробило його визнаним організатором фізкультурного руху в Острозі та селах району. Крім того, під його безпосереднім керівництвом було започатковано багато масових заходів з охоплення жителів Острожчини фізкультурно-оздоровчою роботою. Без його активного втручання не проходило жодне міське або ж районне свято – він виступав їх організатором і практичним виконавцем. Можна назвати не один десяток прізвищ людей, яким Петро Білюк, працюючи на посаді районного спортивного організатора та ФСТ «Колос», дав путівку у великий спорт, допоміг повірити у свої сили.

Веселій вдачі Петра Миколайовича, вмінню заряджати оточуючих оптимізмом і енергією можна щиро позаздрити. Інколи здається, що ця людина ніколи не буває у поганому настрої, у неї немає звичайних побутових і життєвих проблем. Він вміє підбадьорити, пожартувати, розвеселити. Незважаючи на 64-річний вік, він любить спорт, людей і життя. Його підтягнуту, енергійну постать і нині можна часто побачити на шкільному майданчику серед галасливої дітвори і у змаганнях інвалідів (людей з обмеженими фізичними можливостями), і, безперечно, на міськрайонному стадіоні, сучасний варіант якого будувався під його безпосереднім керівництвом у 90-х роках.

Після виходу на пенсію Петро Миколайович не покинув улюбленої справи. Тепер він працює з молоддю села Межиріч від Оженинської ДЮСШ. Крім того, як досвідченого фахівця його регулярно запрошують на змагання різного рівня, щоб судити змагання з легкої атлетики, ігрових видів спорту. Та й цим не обмежується його діяльність у спорті – Петро Миколайович регулярно бере участь у змаганнях серед ветеранів району і області, де неодноразово ставав переможцем, продовжує і далі поповнювати домашню скарбничку спортивних трофеїв. У його активі є перемога на обласних сільських спортивних іграх, чемпіонатах області серед ветеранів, спортивних фестивалях «Урожай». Особливою гордістю є вдалий виступ Петра Білюка на Всеукраїнській спартакіаді державних службовців у складі збірної команди Рівненської області у м. Скадовську.

Разом з дружиною Еллою Петрівною, яка завжди була поруч, сприяла успіхам в роботі і спорті, виростили двох синів. З дитинства вони активно займалися фізкультурою і спортом у секціях ДЮСШ, як і батько – були пристрасними футбольними вболівальниками, ведуть здоровий спосіб життя. Тож не дивно, що обидва продовжили справу батька: ігрові види спорту, організація змагань, участь у чемпіонатах стали справою їхнього життя.

Старший син Дмитро безпосередньо продовжив справу батька і сьогодні працює на посаді начальника відділу спорту Острозької райдержадміністрації. Завдяки його зусиллям нещодавно було відновлено районну федерацію футболу, чемпіонат Острозького району з футболу в двох лігах та зимовий турнір з мініфутболу. Крім команд з Острожчини, бажання боротися за нагороди у цих престижних турнірах виявили бажання і сусіди із Нетішина, Ізяславського та Здолбунівського районів. Дмитро Петрович там виступає не тільки як головний організатор, але й працює на матчах арбітром. У складі команд Острозького району він регулярно бере участь у міських та обласних спартакіадах, турнірах, чемпіонатах, де здобуває перемоги. Майже половину свого життя він приділив тренуванням у секції баскетболу Острозької ДЮСШ, де займався у нині покійного тренера Олега Камінського. Там здобув перший дорослий розряд. У його активі є перемоги та «подіуми» на районних, обласних та Всеукраїнських змаганнях серед дітей, студентів та дорослих. Особливо пам’ятною є перемога Дмитра та Сергія у чемпіонаті України з баскетболу під егідою НАЕК «Енергоатом» у складі команди м. Нетішина у 2008 році.

Молодший син спортивної родини Білюків Сергій з дитинства також дуже любив спорт. Займався футболом, баскетболом, мав у цих видах непогані досягнення, проте у 2002 році, коли були збудовані корти НаУ«ОА», почав із захопленням займатися тенісом, який і став для нього головним видом спорту на все життя. Сьогодні працює викладачем кафедри фізичного виховання Національного університету «Острозька академія». У тенісі має вагомі здобутки – були неодноразові перемоги у відкритій першості області на «Кубок ректора» та «Кубок мера» і у інших аматорських тенісних турнірах. Спочатку був призером, фіналістом, а потім і переможцем, що зробило його кращим тенісистом Острожчини, має також непоганий рейтинг на міжобласних турнірах. Крім того, останнім часом Сергій Білюк є організатором чисельних тенісних турнірів на кортах НаУ«ОА». У ближньому майбутньому планує покращувати тенісну майстерність, щоб досягти нових вершин в улюбленому виді спорту.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 402 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]