Вівторок

23.04.2019

05:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Спортлайв» – для збереження і зміцнення здоров’я

Беззаперечним фактом є те, що рухова активність для людини є запорукою здоров’я. Але у нинішньому світі всіляких зручностей – автомобілів, сучасних механізмів, технологій, матеріалів на роботі і вдома, особливо у місті, а надто у житті офісних працівників – фізичної активності бракує. З часом це призводить до гіподинамії, надмірної ваги, ослаблення організму, а потім і до різних захворювань. Протистояти «бідам сучасної цивілізації» дозволяють активні заняття фізкультурою. В Острозі є невеличкі зали, де можуть одночасно займатися кілька людей, але цього явно не достатньо. І ось більше двох тижнів тому в нашому місті, завдяки праці і наполегливості острожанина Сергія Борисова відкрилася тренажерна зала «Спортлайв». Вона знаходиться в приміщенні колишнього магазину «Дитячий світ» над ПриватБанком по вулиці Мануїльського. 

Побувавши там вперше, був приємно вражений. Зала простора у ній розміщено багато різних тренажерів. Не менш важливим є те, що стіни пофарбовані в приємні кольори, на двох з них є дзеркала, все сяє чистотою і новизною, приємне «м’яке» освітлення. Крім основної зали, є 2 невеликі вбиральні, душ, туалети, звісно, окремо для чоловіків і жінок. А ще працює невеликий буфет, де можна придбати воду, соки. На майбутнє власник закладу планує розширити асортимент, зокрема, хоче продавати чай, каву, необхідні речі для занять. Думаю, що на Острожчині подібної зали немає і, мабуть, не скоро з’явиться.

Розповідаючи про своє дітище, Сергій Миколайович каже, що її проект, більшість робіт по облаштуванню (крім монтажу системи опалення та деяких інших робіт) він виконував власними силами. Для цього знадобився фах будівельника, який він здобув у юності, а ще – наполегливість, старанність, любов до здорового способу життя, бажання зробити для людей добро. Без цих якостей втілити у життя свою мрію було б неможливо. Підприємець каже, що в Острозі є багато магазинів, кав’ярень, інших розважальних закладів, а ось великої сучасної тренажерної зали не було. А вона вкрай потрібна, аби люди берегли і зміцнювали своє здоров’я, вели здоровий спосіб життя. Разом з тим, мій співрозмовник зазначив, що при облаштуванні нового закладу було дуже багато клопотів. Це зовсім не прибуткова справа і хто зна, коли вдасться повернути вкладені кошти, отримати плату за потрачену працю і час. Тож таким людям, які турбуються про інших, треба дякувати і всемірно підтримувати.

– Наша тренажерна зала поділена на три зони, – розповідає власник «Спортлайва» Сергій Борисов. – Перша з них – все, що знаходиться під стіною ліворуч, то блочні тренажери. Той, хто займається на них, здійснює вправи, рухаючи різну вагу (ізолюючі вправи). В основному вони розраховані на певну групу м’язів. На середині приміщення розміщені силові тренажери. Вони дають можливість людині працювати з вагою, але відрізняються від першої групи своєю комплексністю. Тобто дають можливість тренувати і розвивати кілька груп м’язів в різних варіантах шляхом жиму, присідання, згинання-розгинання ніг, тулуба. До цієї групи належить велика силова рама, яка дозволяє займатися одночасно п’ятьом атлетам, виконувати різні вправи. Третьою групою є кардіотренажери. Вони дають можливість займатися людям різного віку і підготовки для задоволення потреб організму в руховій активності, тренуючи м’язи ніг, рук, тощо. До цієї групи належать велотренажери горизонтальні, які дають можливість людині сидіти і крутити педалі, надмірно не напружуючи, наприклад, хвору спину. Займаючись на них, людина отримує навантаження на м’язи, «зганяє» калорії. На кожному з велотренажерів можна дозувати навантаження. Під час занять вимірюється пульс, ведеться облік часу та ін. А ще у нас є орбітрек. Це тренажер для імітації бігу. З його допомогою клієнт здійснює навантаження на всі групи м’язів, в тому числі й рук.

За словами Сергія Миколайовича всі тренажери, а їх нараховується немало – 35 екземплярів (кожного виду більше двох) – нові, сучасні, імпортні, виробництва Німеччини, Тайваню та інших країн, в тому числі 6 кардіотренажерів. Одночасно в залі може займатися без черг 40 осіб. Мене цікавило, як з’явилась ідея організувати тренажерну залу. Сергій Борисов розповів, що спортом, заняттями силовими видами цікавився з дитинства. Звичайно, читав відповідну літературу, відвідував подібні зали в Україні і навіть за кордоном, коли там бував. Його цікавило все – і наповненість, і розстановка тренажерів, і кольори стін, і освітлення, і правила роботи, і багато іншого. Тож спершу з’явилась мрія зробити спортзал на достойному рівні, щоб людям було і зручно, і комфортно. Мій співрозмовник зазначив, що не можна просто розмістити тренажери. Вони мають бути розміщені відповідно до певних правил і тоді людям буде зручно і комфортно.

– Відкриття тренажерної зали в нашому місті дуже приємна і важлива подія, – каже одна з тих, хто займається в «Спортлайві» пані Людмила. – Адже, як відомо, здоров’я краще берегти, аніж потім шукати його в лікарні. Проте, перше її відвідування внесло сумбур у мою свідомість, особливо тоді, коли побачила, як багато різноманітного спортивного обладнання представлено там. Привітні тренери надзвичайно коректно все показали і познайомили з усіма тренажерними премудростями, пояснювали з доступною доскональністю, що і як мені краще робити. Приємно вражає чистота і комфортні умови для тренування, роздягальні, душ. І при цьому дуже демократичні ціни в порівнянні з іншими подібними залами. Раджу всім нарешті встати з дивана і почати робити перші кроки для збереження і зміцнення свого здоров’я і самовдосконалення. Думаю, що в тренажерному залі кожен знайде відповідні програми для себе, незалежно від фізичної форми, рівня підготовки і віку. Будьте впевнені в собі і вільні у виборі…

Іван ГЛУШМАН

№ 13 від 28 березня 2015 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 231 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]