Понеділок

22.04.2019

03:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Справна піч – бар’єр пожежі
В поточному році виникло 14 пожеж, причиною яких, у більшості випадків, стала несправність та порушення ППБ при використанні пічного опалення. Від отриманих опіків загинула одна людина.

Непоодинокі випадки, коли громадяни легковажно ставляться до збереження свого майна від вогню, нехтують правилами пожежної безпеки. Це інколи стає причиною не тільки пожеж, а й загибелі людей на них.

Отже, ще раз нагадуємо: дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не паліть у ліжку, виховуйте у дітей обережність. Виходячи з дому, вимикайте електронагрівальні прилади. Слідкуйте за справністю електрообладнання у житлових будинках, будівлях господарського призначення, не дрімайте, коли працює телевізор чи газова плита. В темних кімнатах не користуйтесь відкритим вогнем.

А щоб не допустити пожежі від пічного опалення, печі чи грубки не перегрівайте, краще їх пропалювати двічі на день. Слідкуйте за справністю печей та димоходів, очищайте їх від сажі, перед дверцятами топок повинні бути настелені металеві листки розміром 50 на 70 см, які допоможуть запобігти загорянню дерев’яної підлоги.

На горищі не можна складати сіно, солому, легкозаймисті матеріали. Небезпечно залишати без нагляду плити, печі, які вже розтоплені, або зберігають в собі жар. Найчастіше причиною виникнення пожежі є близьке розміщення біля нагрівальних елементів дерев’яних меблів, одягу, постільної білизни.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про пожежну безпеку ”, громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов’язані:

– виконувати правила пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які належать їм на правах особистої власності, первинними засобами гасіння пожеж і протипожежним інвентарем;

– повідомляти в пожежну охорону про виникнення пожежі та вжити заходів до її ліквідації, рятування людей і майна.

Запобігти виникненню пожежі можна тільки дотримуючись елементарних правил. Потрібно всім усвідомити, що з вогнем не жартують, з ним завжди треба бути обережним.

Леонід ЖУКОВСЬКИЙ, начальник Острозького РС УДІТБ у Рівненській області
Просмотров: 313 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]