Неділя

21.04.2019

21:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Старт у доросле життя
Випускники Острозької академії – активні та успішні люди. Вони займають керівні посади, шукають себе у різних видах діяльності, деякі лише починають реалізовуватись. Ми запитали у них про їх старт – перше місце роботи та перший досвід, адже такі речі запам’ятовуються на все життя.  

Віталій Ундір – випускник 2002 року економічного факультету, спеціальність «фінанси». Будучи на четвертому курсі, студент перевівся на навчання за індивідуальним планом і пішов працювати на Острозький молокозавод в економічний блок підприємст­ва.­

– Знайшов я цю роботу дуже банально: моя мама працювала там директором. Побутує стереотип, що рідні будуть ставитись поблажливо до тебе, якщо ви працюєте разом. У моєму випадку було зовсім по-іншому, за що я мамі і вдячний. Працювати доводилось в поті чола. Але коли вже знаходиш роботу, все залежить від тебе – чи зможеш проявити себе, добре зарекомендувати, чи маєш необхідний багаж знань. На той період я потрапив у найбільше підприємство Острозького району. Колектив заводу становив близько 250 осіб. Територія дії охоплювала 3 області та 7 районів – працювати доводилось багато. З часом я очолив філію заводу у Славуті – «Славута-молоко».

Ні для кого не секрет, теорію, яку вчать у вузі, доводиться перевчати знову, але вже на практиці. Робочий процес, особливо на виробництві, дуже відрізняється від того, що дізнаються студенти на парах. Так, Віталію доводилось вирішувати і серйозні фінансові питання, адже у найкращі роки підприємство мало в обороті 47 мільйонів. Для порівняння: річний бюджет міської ради цьогоріч становить 31 мільйон гривень.

– Дуже жаль, що через два з половиною роки після того, як я залишив підприємство, воно зупинило свою діяльність, люди втратили роботу. А це були фахівці своєї справи. Проте, маю надію, що скоро, отримавши нового власника, молокозавод запрацює, адже великою мірою успіх підприємства залежить від керівництва.

Враховуючи те, що доводилось подорожувати, було складно поєднувати і навчання, і таку відповідальну роботу. Але це не злякало Віталія, який вирішив здобувати ще одну освіту після закінчення магістратури, щоправда, заочно на спеціальності «державна служба». А зараз ще й навчається в аспірантурі. На молокозаводі він пропрацював 8 років – з 2002 по 2010. За цей час у них на практиці побувало дуже багато студентів, які отримали можливість побачити що таке виробництво, написати хороші, якісні курсові та дипломні роботи. Після виборів 2010 року Віталій Ундір працює у місцевому самоврядуванні. Зараз є першим заступником міського голови м. Острога.

– Моя порада студентам, які шукають перше місце роботи: не чекайте одразу високої заробітної платні. До неї потрібно дорости, одиниці знаходять одразу високооплачувану роботу. Своєю справою потрібно горіти. Треба навчитись бути гнучким, підлаштовуватись до реалій, спробувати знайти своє місце у цьому суспільстві.Катя Дуброва закінчила академію тогоріч за спеціальністю «фінанси та кредит». Роботу вона знайшла зовсім недавно – чотири місяці тому. Зараз вона бухгалтер першої категорії у фінансовому управлінні виконавчого комітету Кузнєцовської міської ради. Одразу після закінчення академії дівчина намагалась працевлаштуватись у Рівному. На це пішло все літо, однак, безрезультатно.

– Як не парадоксально, дуже складно знайти роботу без досвіду. Роботодавцям потрібні працівники, які одразу все знатимуть, не потребуватимуть навчання (адже на це йдуть і час, і кошти). Тоді я вирішила поїхати додому і там шукати роботу.

Ще місяць пішов на пошуки у Кузнєцовську. Потім Катерина дізналась про конкурс на посаду бухгалтера в міську раду. Подала документи, але паралельно розсилала резюме і в інші місця. Потім був письмовий іспит, співбесіда.

 – Мені пощастило: спецкомісія рекомендувала взяти мене. На роботу я вийшла в грудні. Це тимчасова посада, декретне місце, і я не збираюсь зупинятись на цьому. Все попереду. Проте, робота цікава. Потрібно вчитись – я багато речей не знаю, але мені все пояснюють, допомагають. Мені тут подобається. Дуже важливу роль відіграє колектив у тому, чи комфортно тобі буде на своєму робочому місці, чи ні. З колективом дуже пощастило. Я працюю з чудовими людьми, які можуть і підтримати, і показати, якщо чогось не розумію.

На своєму досвіді Катерина переконалась, що коли шукаєш роботу, чи не найважливішими є наполегливість, старання та знання, адже той, хто має конкретну мету і вперто до неї йде, завжди досягне успіху.

– Звісно, може і пощастити або просто гроші чи хтось впливовий «допоможе» знайти роботу, проте те, чого справді ніхто не відбере і що ніколи не знеціниться – це отримані знання. Докладені зусилля і активність завжди дадуть свої результати!Олександр Корнійчук
– випускник 2005 року спеціальності «документознавство та інформаційна діяльність». Працювати він почав ще з третього курсу. Свій перший досвід отримував на посаді керівника прес-центру НаУ ОА, який пізніше перейменували у відділ зв’язків з громадськістю. Після того як в 1999-2002 роках Олександр обіймав посаду голови Братства Спудеїв, ректор запропонував йому очолити прес-центр. Поєднувати навчання і роботу було складно.

– Тоді перевівся на навчання за індивідуальним планом. Документознавство було новою спеціальністю, багато всього задавали. Викладачі були переважно приїжджі – доводилось багато готуватися, разом з тим було й велике навантаження на роботі.

В обов’язки відділу входило насамперед висвітлення усього, що відбувалося в академії, адміністрування академічного сайту, організація зустрічей гостей, виготовлення та розповсюдження профорієнтаційних матеріалів ОА. На час роботи Олександра припали приїзди екс-президента Кучми (двічі), голови ВРУ – Литвина, прем’єр-міністра Януковича та багатьох інших високопосадовців України та з-за кордону.

Одразу після випуску міський голова Острога запропонував вчорашньому студенту посаду свого першого заступника, той погодився, проте не без вагань. Там він пропрацював понад чотири роки. Зараз Олександр продовжує активно жити проблемами міста. Одним з напрямків його діяльності є викладання на рідній кафедрі документознавства. Також він є керівником приватного підприємства, головою фракції «Батьківщина» в Острозькій міській раді та помічником народного депутата України Ю. Вознюка.

– Мене багато хто називає трудоголіком і, мабуть, одна з головних рис характеру, які мені допомагали в роботі, – це впертість, у хорошому значенні цього слова, і наполегливість у досягненні мети. Не потрібно чекати, що хтось почне вам допомагати. Треба самому і від цієї ж хвилини йти до тієї мети, яку ставиш перед собою, – підсумовує Олександр.

Людмила ПАНАСЮК
№16 від 20 квітня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 480 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]