Вівторок

23.04.2019

04:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Статистика – дзеркало життя суспільства
Є такий вислів «Історія – це статистика в русі, а статистика – це нерухома історія». Якщо задуматись, то з цими словами можна погодитись. Адже офіційні статистичні дані – це певною мірою дзеркало соціально-економічного розвитку країни, області, району. Кожен прожитий день доводить, що без всебічних, достовірних та прозорих статистичних даних неможливо ефективно керувати, поліпшувати економічний стан, виконувати соціальні програми, будувати відкрите громадянське суспільство.  

На початку поточного року розпорядженням Кабінету Міністрів України було затверджено п’яту програму «Стратегії розвитку державної статистики на період до 2017 року», мета якої полягає у створенні передумов для подальшого розвитку системи державної статистики та повнішого задоволення інформаційних потреб користувачів у високоякісній статистичній інформації, гармонізації системи показників з міжнародними стандартами на рівні, рекомендованому для статистичних служб країн – кандидатів на членство в ЄС.

Виконуючи завдання органів державної статистики щодо збирання, опрацювання та поширення статистичної інформації, наші спеціалісти за рік збирають близько 300 тис. первинних звітів. І хоча ця цифра, що характеризує діяльність, є значною, слід зауважити, що протягом останніх років обсяг статзвітності скорочено на понад 20%. Зменшенню звітного навантаження сприяє оптимізація інформаційних потоків і уникнення дублювання даних у формах державних статспостережень і адмінзвітності, для чого значно розширений взаємообмін інформаційними ресурсами між органами статистики та іншими органами державної влади.

В основі всіх статистичних матеріалів лежить первинна інформація респондентів. Взаємодія з ними ґрунтується на принципах взаємної поваги і партнерства для забезпечення надійності й об’єктивності статистичної інформації, гарантій захисту її конфіденційності, а також відкритості статистичної методології.

Працівники органів державної статистики у своїй роботі чітко дотримуються положень політики Держстату України у сфері взаємодії з респондентами та постачальниками адміністративних даних, якою визначені найважливіші напрями співпраці.­

Основні зусилля спрямовуються на поліпшення процедур подання респондентами даних для проведення державних статистичних спостережень. Наші нововведення дають їм змогу значно економити час у процесі подання інформації.

Зокрема, вдосконалюється система електронної звітності: тепер в електронному вигляді нам звітує 1,5 тис. підприємств та організацій області. Протягом 2013 року засобами телекомунікаційного зв’язку вже надійшло близько  30 тисяч звітів. Переваги цієї системи, крім економії часу у процесі подання звітності, полягають у відсутності  потреби  дублювання  документів  на  паперових  носіях, зменшенні помилок за рахунок первинного контролю, оперативному та своєчасному оновленні бланків форм статистичної звітності у  респондентів.

Крім того, для зручності респондентів на офіційному веб-сайті Головного управління статистики створено пошукову систему, яка дає можливість зацікавленим особам дізнатися за кодом ЄДРПОУ перелік форм статистичної та фінансової звітності, які необхідно подавати в органи державної статистики. Інформація в ній щомісячно оновлюється, якщо відбуваються зміни у сукупностях звітуючих одиниць.

Ми прагнемо постійно вдосконалювати нашу роботу та працювати в єдиній команді, як з респондентами, так і з користувачами, щоб забезпечити якісне збирання, розроблення та поширення статистичної інформації.

Для забезпечення користувачів інформацією органи державної статистики області здійснюють широку інформаційно-публікаційну діяльність: у 2013 році було підготовлено 352 статистичні бюлетені, 24 статистичні збірники, а також 1292 експрес-випуски і 50 економічних доповідей. Постійно оновлюється актуальною і різноманітною інформацією офіційна веб-сторінка в мережі Головного управління статистики.

Упродовж цього року з метою більш поглибленого вивчення попиту та рівня задоволеності нашими інформаційними послугами проведено 10 анкетувань, опитано близько тисячі користувачів з питань якості випущених статистичних видань, їх наповненості, порядку та форматів їх поширення.

Якісне та максимальне задоволення потреб у статистичній інформації завжди було, є і буде одним із найважливіших аспектів нашої роботи.

Користуючись нагодою, вітаю всіх,  хто пов’язав своє життя із статистикою, наших респондентів та користувачів статистичної інформації, зі святом. У цей святковий день бажаю вам невичерпної енергії та наснаги. Нехай наша злагоджена діяльність стане запорукою подальших творчих здобутків у щоденній праці на благо рідної України.

Юрій МОРОЗ, начальник Головного управління статистики у Рівненській області

Дорогі колеги, шановні ветерани статистики!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди нашого професійного свята.

На нашу службу покладено надзвичайно важливу та відповідальну місію – збирати інформацію про те, що відбувається в суспільстві. Й не тільки зби­рати, але й правильно, точно узагальнювати. Ми є першими соціальними експертами, хто, опираючись на реальні цифри й показники, відстежує, аналізує та прогнозує головні явища і тенденції в нашому житті – економічні, соціальні, демографічні та політичні. Наші дослідження – головний орієнтир для держави, яка прагне зміцнення та розвитку.­

Як ніхто, добре знаю, що ви віддані своїй професії, присвятили цій благородній справі багато років життя. Бажаю вам щастя, здоров’я, миру в сім’ях, достатку та подальших успіхів у праці.

Олександра ДЕНИС, начальник відділу статистики в Острозькому районі
№48 від 30 листопада 2013 р. Категория: Фінанси, податки і статистика | Просмотров: 445 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, Олександра Денис, Замкова гора, Відділу статистики в Острозькому ра | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]