Четвер

18.04.2019

19:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Стягувати борги – непросто
Примусове виконання рішень, передбачених законом – основне завдання державної виконавчої служби (ДВС). Кредити, штрафи, аліменти, які громадяни не хочуть сплачувати добровільно, є змістом виконавчих документів (проваджень) працівників служби. Про особливості їх роботи, підсумки за 11 місяців напередодні професійного свята ведемо розмову з в.о. начальника відділу державної виконавчої служби Острозького районного управління юстиції Надією Вікторівною Дем’янчук.    

– Розкажіть, будь ласка, які види боргів домінують на Острожчині?

– Найчастіше нам доводиться стягувати борги за кредитами, штрафами ДАІ, недоїмкою до Пенсійного фонду. Комунальних боргів в даний час у виконанні немає.

– Тобто фахівці ДВС працюють і з юридичними особами і з фізичними?

– Оскільки на Острожчині не так багато юридичних осіб, то ми більше працюємо з фізичними особами та підприємцями.

– Які особливості стягнень за кредитами, штрафами?

– Що стосується неповернених кредитів, то раніше у виконавчому листі вказувався лише розмір стягнення і ми могли продавати будь-яке майно боржника. Тепер практикується стягнення саме на заставне майно – будинок, автомобіль. Якщо йдеться про штрафи ДАІ, то у МРЕО ми направляємо постанову про арешт авто і його власник не може зробити ніяких дій з машиною (раніше і техогляд не міг пройти), доки не сплатить штраф. Якщо ж неможливо знайти машину, оголошуємо її в розшук.

– Надіє Вікторівно, ДВС займається ще і стягненням аліментів...


– Так, це мабуть найболючіша ділянка роботи. Адже сьогодні багато людей не працює і їм ні з чого платити аліменти. Про таких громадян держава піклується і за них доплачується соціальна допомога, яка пізніше стягується з пенсії. Якщо ж платоспроможний боржник більше 6 місяців не платить аліменти, ми готуємо подання в міліцію і його можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Інколи аліментники приховують свої доходи, хоча за законом повинні повідомляти про зміну доходу, роботи, місця проживання. Якщо не повідомляють, так само готуємо подання до органів УМВС і вони вирішують подальшу долю боржника.

Хочу зазначити, що вже рік аліментами у нас займається новий працівник, державний виконавець Рябов Віктор Олексійович. З його приходом у службу ця ділянка роботи значно покращилась. Очевидно, жінки йому більше довіряють, а коли є взаєморозуміння, то і результат ефективніший.

– Загалом же, що найважче у вашій роботі?

– Найважче – це спілкування з людьми, пошук взаєморозуміння. Адже якщо у людини є борг, то треба виходити з ситуації так, що б його погасити, щоб у нас провадження закрилось. Важко з недоїмкою по Пенсійному фонду, люди агресивні і їм важко пояснити, що борги треба платити. В нашій країні ще і у людей інший менталітет. Адже, наприклад, в Росії судовий пристав – це вже, як кажуть, остаточно і без варіантів. Це – закон. Ми до такого рівня стосунків "держава-громадянин” ще не доросли.

– Судячи із завдань, "обличчя” ДВС більш чоловіче. Однак у вас, окрім Віктора Олексійовича, в колективі усі жінки...


– Так. Це старший державний виконавець Воронецька Катерина Олексіївна, державні виконавці Дума Тетяна Павлівна, Байдіна Людмила Василівна та 2 спеціалісти: Павлюк Світлана Яківна і Хрипонюк Юлія Валеріївна.

– Надіє Вікторівно, проілюструйте цифрами роботу служби у цьому році.

– За 11 місяців до нас надійшло 5 288 виконавчих документів на суму 46 613 491 грн., з них завершено 3 469 проваджень на суму 17 637 440 грн. Фактично стягнуто 1 857 192 грн., в тому числі 108 551грн. виконавчого збору. Остання цифра – це кошти в бюджет, які не передбачаються у ньому.

 – Які стимули, відзнаки отримує ДВС за свою роботу?


– Згідно закону, маємо 6-місячні тер­міни виконання судових рішень, окрім деяких винятків. Цих термінів ми до­тримуємось. Якщо вчасно стягнутий борг з виконавчим збором і витратами, то маємо 5% винагороди від стягнутої суми. Окрім цього, держава дбає за нас, доплачуючи 50% інтенсивності в зарплаті. Це хороші стимули в роботі.

– Дякую за розмову.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
№50 від 15 грудня 2012 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 598 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]