Понеділок

20.05.2019

06:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Стрітенські відвідини духовним подвижником
Керуючим Рівненською єпархією та постійним членом Священного Синоду Київського патріархату нещодавно призначено архієпископа Іларіона (в миру Дмитрій Іванович Процик, уродженець села Зубрець Бучацького району Тернопільської області). Крім цього, владика Іларіон очолює Управління зовнішніх церковних зв’язків Київського патріархату. 15 лютого на велике християнське свято Стрітення Господнього, архієпископ Іларіон відвідав Острог. Його візит був насиченим і плідним.

Насамперед владика здійснив освячення Стрітенської води, потім очолив урочисте богослужіння в студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького НаУ «Острозька академія». Йому співслужили настоятель храму протоієрей Василій Жуковський та священики Острозького благочиння.

У багатолюдному храмі витав Святий Дух архієрейського богослужіння, сяяли Божою благодаттю очі острожан і гостей міста, а їх серця сповнювалися християнською любов’ю до Господа і ближнього.

Владика причастив сповідників і діток, після чого здійснив урочисте освячення Стрітенських свічок. У проповіді він подякував усім за високе богослужіння на честь свята. Особливо його серце заполонили і доторкнулися душі трепетними крильми духовні піснеспіви храмового хору «Благовість» (регент-магістр Юлія Полонська), який насамкінець піднесено виконав «Многая літа», аби Бог дав усім здоров’я зустрічатися в храмі на довгі роки. Настоятель храму подякував архієпископу за урочисте богослужіння і добрі слова про храм, академію.

У залі вченої ради відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми сучасного православ’я» за участю владики Іларіона, викладачів, студентів вишу, а також прихожан храму з нашого міста, сусіднього Нетішина, священиків острозького благочиння. На численні запитання присутніх чітко, детально відповідав архієпископ Іларіон, приділивши значну увагу залученню молоді до церкви, бо саме з юних літ необхідно просвічувати серця любов’ю та вірою до Бога. Адже церква повинна якнайактивніше сприяти вирішенню нагальних проблем світського життя. Доктор педагогічних наук, декан гуманітарного факультету Василь Жуковський подякував гостю за щире, цінне, духовне спілкування. Місцеві автори подарували владиці художні та наукові книги на духовно-просвітницьку тематику.

Цікавою була зустріч архієпископа з ректором академії, Героєм України Ігорем Пасічником, який був подивований молодим віком владики, особливо його обізнаністю духовним життям України, інтелігентністю й чистотою православної віри, духовною опікою молоді та учнівства, заповзятістю служити Богу та православній пастві на теренах Рівненщини.

Ігор Демидович повідав архієпископу про духовне життя академії, ознайомив з цінними виданнями Пересопницького Євангелія та Острозької Біблії, подарував високому гостю науково-енциклопедичне видання «Острозька академія», висловив сподівання на тісну і плідну співпрацю з Рівненською єпархією КП.

Настоятель храму о. Василій провів для владики екскурсію у стінах Острозької академії, ознайомив з науковою бібліотекою. Насамкінець відбулася зустріч із священиками Острозького благочиння на чолі з протоієреєм Юрієм Лукашиком. Відбулася щира розмова владики у знайомстві з кожним священиком, аби ладилася спільна подальша духовна робота.

Високий гість подякував усім за цінно-корисні зустрічі та висловив сподівання на подальшу співпрацю та нові зустрічі на теренах Острога, Острожчини, тому що обмін досвідом служить взаєморозумінню і у найбільшій духовній справі – служінню Богові.

Олесь УНДІР
Просмотров: 336 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]