П'ятниця

19.04.2019

18:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Світ наших захоплень
Хобі, захоплення — важлива частина життя людини. Настільки важлива, що одне з перших питань, яке задасть вам англієць при знайомстві, буде «Яке у вас хобі?». Все дуже просто: роботу людина вибирає найчастіше з меркантильних міркувань, і вона може приносити гроші, але при цьому — не подобатися. А хобі — це життєве захоплення людини (тимчасове або постійне), яким вона займатися хоче, причому із радістю і не шкодуючи часу і сил («справі час, а хобі — все інше»). Значить, хобі може нам розповісти про те, до чого людину тягне, з якими однодумцями їй буде спілкуватися цікаво, які у неї «таргани в голові» і навіть про те, які в людини у цей час найважливіші потреби.

Як це не здасться дивним, але спочатку пошуком свого хобі, тобто заняття, що приносило би задоволення для душі, стали займатися жінки. Вони раніше чоловіків опанували з одного боку безцінним, а з іншого сумнівним даром — вільним часом. Обмежені чотирма стінами в довгі роки патріархату, жінки розважали себе, як могли. Саме цій історичній епосі ми зобов'язані появою різноманітних технік плетіння гобеленів і вишивання.

Ігри, нумізматика, колекціонування, боністика й інші маленькі радості з'явилися тільки в 19 столітті, коли люди, які відчували прагнення до свободи, захотіли хоч чимось один від одного відрізнятися. Найчастіше хобі було цілковитою протилежністю основному заняттю людей, так, наприклад, знаменитий детектив Шерлок Холмс у вільний час від розшукової практики любив грати на скрипці.

Наявність хобі віталося також і радянською пропагандою, так як громадянин, нічим не зайнятий ввечері, на думку партійців, представляв певну загрозу комуністичній системі. Саме в ті часи стали популярні фалеристика, нумізматика, філателія, різноманітні секції та драмгуртки.

Сьогодні хобі не є гонитвою за позитивною громадською думкою і перетворилося на маленьку особисту власність, шматочок душі, який не прийнято виставляти на загальний огляд, так як часто хобі може розповісти про людину набагато більше, ніж її біографія.

Ось і серед читачів нашої бібліотеки є багато творчих і натхненних людей, які творять красу власними руками. У бібліотеці  експонується виставка робіт наших читачів «Світ наших захоплень». На ній представлені  роботи, створені різними видами вишивки (хрестиком, гладдю та бісером). Кожна робота неповторна. Вишивка – це радісне мистецтво. І радісна сама праця над її створенням. Скільки поезії, творчих таємниць у праці вишивальниць. Скільки тепла, любові, радості в кожному хрестику, кожному стібочку. Дивлячись на ці роботи, одразу пригадуються рядки з вірша:

Це вишиття для мене, як бальзам

Тамує спрагу і дарує радість.

Чарує, тішить і милує взір…

На дозвіллі кожен віддається своєму захопленню, обирає собі заняття до душі. Займатись улюбленою справою велике задоволення. Хобі грає важливу роль в житті людей, воно вносить в неї елемент творчості і родзинку.

В нашій бібліотеці ви можете ознайомитись з книгами, періодичними виданнями, які допоможуть вам обрати заняття для душі. Маємо велику колекцію візерунків для вишивання, журнали по бісероплетінню.

У кожного є своя улюблена справа. Своє хобі. Ми віддаємось їй сповна в будь-яку мить, коли приходить натхнення. І нехай весь світ зачекає, завмре, коли ми творимо.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА, бібліотекар міської бібліотеки
Просмотров: 865 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]